Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Nicolae
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 20.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nicolae » 13.02.2015 23:25

Forum to miejsce wymiany informacji.
Nicolae przekazał info z własnego doświadczenia.
Oczywiście, nikt bogatemu nie zabroni płacić za przelew tyle, ile tylko jego bank sobie zażyczy :)
Ale... nobody's perfect :D
Inni wolą płacić mniej. Szczególnie za to samo. :D
Wystarczy trochę czasu spędzone w sieci (choćby na tym forum) i już :)
Ja przed pierwszym wyjazdem (i przelewem) też przejrzałem ten wątek i w czasach, gdy Chorwacja nie była w Unii a ich banki w SEPA przelew zaliczki kosztował mnie 5€ + 9,5 PLN (wtedy w PKO 180 zł).


Dzięki za uznanie :)
Trzy lata temu mając jeszcze konto w Millenium za przelew zapłaciłem ok. 35 zł za 200 euro (Splistka Banka)
A cztery lata temu nic - przelew na konto córki właścicieli w DE.

Chciałem tylko przekazać rzetelnie informację dla zainteresowanych (chociaż uważam że te prowizje są złodziejskie). Bo wpisy w stylu - "ja zapłaciłem za przelew 5zł" niczego nie wnoszą. Na kwotę prowizji wpływ ma wiele czynników....
Mógłbym przesłać pocztą (list z wartością 200euro - 39 zł), przez Western Union (koszt około czterdziestu paru złotych), mógłbym poszukać kogoś kto ma konto gdzie zapłacę mniej za przelew (np. w PEKAO przelew do Zagrebacka Banka około 70 zł) ale wole czas wolny spędzić z moim 1 miesięcznym dzieckiem a te chwile warte są wszystkich pieniędzy.
Gdyby ten bank był w SEPA, to przy opcji sha zapłaciłbym 8 zł

romuald22 napisał(a):Nie róbcie żadnych przelewów.
Zostańcie w kraju.
Jedźcie na Mazury.
A... pomyłka.
Nad Bałtyk jedźcie.
:wink:

Zaoszczędzicie 10 złotych - nie robiąc przelewów

Wolę Kaszuby
Ja od paru lat jeżdżę tam w lipcu - polecam rejony "zamku" w Łapalicach (pozdrawiam Pana Sochę - może to kiedyś przeczyta!!!)
PS. Tam nie robię przelewów
pkatyz
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 08.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pkatyz » 14.02.2015 14:32

2 tygodnie temu wykonałem przelew 150E do banku "SPLITSKA BANKA DD" za rezerwację kwatery w Vodicach, kosztowało to mnie 0 (zero) zł. Po dwóch dniach otrzymałem potwierdzenie od właściciela z CRO, że pieniądze są na jego koncie. Mam konto w kantorze internetowym Ailor-a, środki zakupione przez ten kantor można przelać na dowolny rachunek walutowy za 0 zł. Również zakupioną walutę można za darmo wypłacić w gotówce w dowolnym oddziale Alior-a. Polecam zainteresowanym tą opcję, tym bardziej, że zarówno założenie rachunku jak i jego prowadzenie jest za darmo. A i ceny walut wg mnie są atrakcyjne (spread 2-2,5 grosza).
Ostatnio edytowano 14.02.2015 16:39 przez pkatyz, łącznie edytowano 1 raz
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 14.02.2015 15:35

Przekaz Western Union. 100 euro wysłane 800 kun. 25 złotych prowizji, po godzinie odebrane w Vodicach pieniądze z dojazdem, kurs około 4.28 za euro.
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 24.02.2015 18:44

tyger napisał(a):Ja od dwóch lat preferuje pocztę. Jest to najtańsza forma wysłania zaliczki. Zwykła kopert do której wkładamy Euro i wysyłamy do adresata. W ciągu 7 dni zaliczka dociera do adresata. http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,z ... oscia.html
Obrazek

Idąc tym tropem ja też wysłałem zaliczkę 100 E przesyłką listową.Koszt całej operacji 28 zł.
Zaliczka dotarła w ciągu 7 dni.
slawekkg
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 16.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkg » 24.02.2015 19:20

Ja dzisiaj dowiadywalem sie w CA i przelew internetowy SEPA koszt 5 zł.
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 24.02.2015 19:37

w innych bankach SEPA podobnie. pod warunkiem, że bank odbiorcy należy do SEPA. to sprawdziłeś?
slawekkg
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 16.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkg » 24.02.2015 19:39

Powiedzieli mi ze do wszystkich krajow Uni Europejskiej
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 24.02.2015 19:47

slawekkg napisał(a):Powiedzieli mi ze do wszystkich krajow Uni Europejskiej

czyli wprowadzili Cię w błąd. sprawdź sobie czy Bank odbiorcy w Cro należy do Sepa. bo nie wszystkie chorwackie banki pomimo tego, że Chorwacja jest w UE, dołączyły już do Sepa
slawekkg
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 16.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkg » 24.02.2015 19:49

Ok ale numer Sepa dostalem w info o przelewie to chyba nalezy, i te duze chorwacke tez sa tak mi sie zdaje.
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 24.02.2015 19:49

slawekkg napisał(a):Powiedzieli mi ze do wszystkich krajow Uni Europejskiej

tu masz link: http://epc.cbnet.info/content/adherence_database
jeśli tam nie ma Twojego banku to nie pójdzie SEPA, lecz SWIFT. a wtedy koszty większe
c_jagoda
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 24.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) c_jagoda » 24.02.2015 19:52

Ja zapłaciłam też przez sepa nie było z tym problemów.Koszt ok 10 zł z Pko sa. Pieniądze były u celu już na drugi dzień.
umca
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 23.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) umca » 24.02.2015 20:05

12.01.2015 robiłem przelew za apartament w Aliorbanku. Pieniądze dotarły w ciągu 3 dni (wtedy dostałem informacje od właściciela)
100 E = moje całkowite koszty 447,58zł (według NBP z dnia 429,23zł)

Natomiast problem miałem z wysłaniem przelewu.
Dostałem takie informacje:
IBAN: HR90 2340
Bank account 0093 1102 9924 4
SWIFT adresa (BIC) Privredne banke Zagreb d.d.: PBZGHR2X

Cały czas wyskakiwało, że zły numer konta. Nikt nie wiedział jak mi pomóc (nawet na infolinii).
okazało się, że trzeba połączyć IBAN i numer konta, czyli: HR-90-2340-0093-1102-9924-4

Tak piszę dla potomnych ;)
slawekkg
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 16.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkg » 24.02.2015 20:07

Mi tez powiedziano, ze trzeba polaczyc iban z nr konta
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 24.02.2015 20:12

Nicolae napisał(a):Tak więc czy możemy korzystać z SEPA to zależy czy dany bank jest na ich liście - Zagrebačka Banka na tą chwilę nie jest.
Więc SEPA w tym wypadku odpada.

Ja właśnie miałem wysłać SEPA zaliczkę do Zagrebačka Banka a w moim banku Pekao.sa twierdzili że nie ma problemu :)
Poszło pocztą i też dobrze :)
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 25.02.2015 14:42

Tylko SEPA (o ile oczywiście chorwacki bank jest w systemie). Koszt przelewu to grosze, dochodzi na drugi dzień.

jak czytam o banknotach wysyłanych pocztą w kopertach to zastanawiam się w ktorym wieku my zyjemy...

a tak swoją drogą, w innym wątku uzmyslowiono mi, że w HR rachunki i faktury są powszechne i obowiązkowe, skoro tak, to czy nie łatwiej w przypadku wielu pensjonatów i willi, byłoby wlaścicielom akceptpwać płatności kartą? dwa razy jechalem do Grecji do małych rodzinnych pensjonatów i tam nie było problemu z platnością zaliczki kartą...skoro Grecy kombinujący na podatkach mogą tak robić, to dlaczego nie uczciwi i sumienni Chorwaci?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew do Chorwacji - strona 39
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone