Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
endrius
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 09.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) endrius » 26.01.2015 13:01

W zeszłym tygodniu robiłem rezerwację dwóch tygodni w Orebicu ( :D ) i korzystając z kantoru walutowego w Aliorze nie kosztuje to NIC (0 zł), a dodatkowo złotówki można przewalutować ciut lepiej niż w zwykłym kantorze. Można też zamówić darmową kartę do konta w EUR. Sam używam i naprawdę polecam.
tyger
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyger » 26.01.2015 15:13

endrius napisał(a):W zeszłym tygodniu robiłem rezerwację dwóch tygodni w Orebicu ( :D ) i korzystając z kantoru walutowego w Aliorze nie kosztuje to NIC (0 zł), a dodatkowo złotówki można przewalutować ciut lepiej niż w zwykłym kantorze. Można też zamówić darmową kartę do konta w EUR. Sam używam i naprawdę polecam.

kwoty, którą można za darmo wysłać z Kantoru, zależy wyłącznie od kwoty transakcji wymiany zawartych przez klienta. Bank nie wprowadza żadnych ograniczeń, co do liczby darmowych przelewów oraz ich kwoty.

Jeżeli kupisz w Kantorze za złotówki 100 EUR i wpłacisz w oddziale 20 EUR, Twój licznik dla euro będzie równy 100 jednostek. Jeżeli wykonasz przelew BEN lub SHA na kwotę 70 EUR, będzie on darmowy i spowoduje zmniejszenie licznika w EUR do 30 jednostek.

Wartość licznika w każdej chwili może zostać zweryfikowana w zakładce „Kup/Sprzedaj” oraz "Przelewy". Dodatkowo w szablonie przelewu walutowego znajduje się pole „prowizja”, w którym prezentowana jest opłata, pobierana za złożenie danego przelewu.
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 27.01.2015 10:36

matkapolka napisał(a):A więc pojechałam do banku,rozmawiałam z tą panią co wczoraj-kierowniczką banku i znów powiedziała że przelew kosztuje 10 zł,ale tym razem dodała że należy zaznaczyć SEPA,i nagle przyszła koleżanka pani kierowniczki i dodała że Chorwacja nie należy do SEPA i taki przelew to nie małe pieniądze. No i kto by tu zawinił? No jasne że ja,teraz wiem że wyślę pocztą,listem wartościowym.



No to pani kierowniczka się nie zna. Chorwacja już należy do Sepa i taki przelew może zostać zrobiony.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 27.01.2015 10:59

woojtekg napisał(a):
matkapolka napisał(a):A więc pojechałam do banku,rozmawiałam z tą panią co wczoraj-kierowniczką banku i znów powiedziała że przelew kosztuje 10 zł,ale tym razem dodała że należy zaznaczyć SEPA,i nagle przyszła koleżanka pani kierowniczki i dodała że Chorwacja nie należy do SEPA i taki przelew to nie małe pieniądze. No i kto by tu zawinił? No jasne że ja,teraz wiem że wyślę pocztą,listem wartościowym.

No to pani kierowniczka się nie zna. Chorwacja już należy do Sepa i taki przelew może zostać zrobiony.

Oczywiście. Chorwacja należy do Jednolitego Obszaru Płatniczego w Euro (SEPA) od 1 lipca 2013, a tej pani pewnie skojarzyło się ze strefą euro, bo do niej, Chorwacja nie należy.
Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 27.01.2015 12:05

A mnie w PEKAO powiedziano, że co prawda Chorwacja jest w Unii, jest też niby już w SEPA, ale banki mają jakiś tam okres przejściowy na...przystosowanie i jak dotąd to Zagrebacka Banka jest na 100%, a reszta banków nie :?
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 27.01.2015 18:06

Chorwacja jest w SEPA, ale banki nie he he , Zagrebacka Banka jest na 100% ??? bo w tamtym roku jeszcze tez nie byl
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 27.01.2015 18:24

Belluna napisał(a):A mnie w PEKAO powiedziano, że co prawda Chorwacja jest w Unii, jest też niby już w SEPA, ale banki mają jakiś tam okres przejściowy na...przystosowanie i jak dotąd to Zagrebacka Banka jest na 100%, a reszta banków nie :?


Dziwne. Ja próbowałem wysłać przelew SEPA właśnie do Zagrebacka Banka z BZ WBK i nie przeszedł.

Natomiast przelew w droższej opcji przeszedł bez najmniejszego problemu.

Dziwne, co? 8O
Lucjan87
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 28.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lucjan87 » 28.01.2015 02:10

Mam pytanie. Chce wyslac przelew z zaliczka 300 Euro i mimo iz bank jest na liscie sepa to w mbanku mam ta opcje zablokowana w przypadku tego przelewu dlatego zamiast wysylac swiftem chce zrealizowac to przez poczte polska. Czy jest mozliwosc ze ide na poczte, wplacam te ~1300 zl i robie w ten sposob przelew na konto w chorwacji?
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 28.01.2015 04:57

PKO BP 100 euro zaliczki ok. 150złotych koszt przelewu.Tyle wynosi obecnie. Przekaz Western Union 800 KUN/czyli 100 euro w przeliczeniu 33złote z prowizją. Przekaz był do odebrania po 30 minutach.2 godziny później dostałem potwierdzenie rezerwacji Apartmana.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 28.01.2015 11:17

Lucjan87 napisał(a):Mam pytanie. Chce wyslac przelew z zaliczka 300 Euro i mimo iz bank jest na liscie sepa to w mbanku mam ta opcje zablokowana w przypadku tego przelewu dlatego zamiast wysylac swiftem chce zrealizowac to przez poczte polska. Czy jest mozliwosc ze ide na poczte, wplacam te ~1300 zl i robie w ten sposob przelew na konto w chorwacji?

Przez poczte to tylko chyba na adres domowy. Ale masz do wyboru wsadzic 300 euro do koperty i wyslac polecony z zadeklarowana wartoscia. Albo przekazem wplacasz polskie a poczta w cro dostarcza w ... euro albo kunach.
PrzemoDG
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 16.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) PrzemoDG » 29.01.2015 11:06

Mogę potwierdzic że przelewy z PKO do tanich nie należą...Wysłąłem 165 euro a skasowali 130 zł(w tym prowizja dla banku pko i banku chorwackiego)
Ale najlepszy hit jest taki że przewalutowanie nie jest po średnim kursie Euro,ale kochane PkO "sprzedało" mi euro po cenie sprzedaży(drożej niż w kantorach).Dobrze że jestem lojalnym klientem...
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 03.02.2015 09:55

my już 3 raz wysyłaliśmy zaliczkę w euro (1x Hiszpania i 2x Chorwacja) z konta walutowego w banku Raiffeisen,założonego w tym celu oraz do opłat w euro za ADAC,jeden przelew internetowy w miesiącu 0 zł i na niego się zawsze łapiemy.
misiudg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 22.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiudg » 03.02.2015 20:40

Lucjan87 napisał(a):Mam pytanie. Chce wyslac przelew z zaliczka 300 Euro i mimo iz bank jest na liscie sepa to w mbanku mam ta opcje zablokowana w przypadku tego przelewu dlatego zamiast wysylac swiftem chce zrealizowac to przez poczte polska. Czy jest mozliwosc ze ide na poczte, wplacam te ~1300 zl i robie w ten sposob przelew na konto w chorwacji?


taka opcja działa w dni robocze od około 8:05 do 14:55 - w tych godzinach a nie innych
apietra
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 17.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) apietra » 05.02.2015 14:57

W zeszłym roku robiłem przelew SWIFT z Credit Agricole i nie było żadnych prowizji.
W tym roku prowizja prz 500 E na SWIFT 100 zł
Przelew SEPA 5 zł - zobaczę jakie będą rzeczywiste koszty.
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 05.02.2015 15:09

misiudg napisał(a):
Lucjan87 napisał(a):Mam pytanie. Chce wyslac przelew z zaliczka 300 Euro i mimo iz bank jest na liscie sepa to w mbanku mam ta opcje zablokowana w przypadku tego przelewu dlatego zamiast wysylac swiftem chce zrealizowac to przez poczte polska. Czy jest mozliwosc ze ide na poczte, wplacam te ~1300 zl i robie w ten sposob przelew na konto w chorwacji?


taka opcja działa w dni robocze od około 8:05 do 14:55 - w tych godzinach a nie innych


8O :?:

Wpłacałem tak około 17:00 i wszystko git... :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew do Chorwacji - strona 37
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone