Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 10.01.2015 23:05

woojtekg napisał(a):Takie są warunki przelewu Sepa i tego niestety nie przeskoczysz, i tak w sumie wyjdzie najtaniej.
Jak chcesz być bardzo w porządku i wstydzisz się przedstawić problem gospodarzowi to pozostaje ci się dowiedzieć jaką ten bank pobierze opłatę. Opcji masz kilka.
Możesz też wybrać Western Union - ja płaciłem tak w zeszłym roku.
Inni wysyłają pocztą, ja bym się jednak na coś takiego nie zdecydował.


P.s

Teraz sprawdziłem mój przypadek i okazało się, że zarówno mój bank jak i bank gospodarza należą do tej samej grupy, więc może nie została pobrana żadna opłata.




A nie doczytałeś się, iż właśnie największym problemem jest dowiedzieć się w jakiej wysokości inne banki, niż ten w którym dokonujesz przelewu, pobiorą swoja prowizję.

W moim przypadku akurat w BZ WBK "rżnęli głupa", ze nie da się tego ustalić. Nawet w przybliżeniu.

Natomiast jeżeli wybierasz opcję droższą to wysokość tejże opłaty "wyskakuje" natychmiastowo i automatycznie.

I to jest właśnie Polska = "...dziki kraj...". :papa:
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 11.01.2015 08:40

Oczywiście, że da się to ustalić. Każdy bank ma swój regulamin i cennik. Pani w Banku była albo mało rozgarnięta albo leniwa. Możesz spróbować zadzwonić jeszcze raz, może trafisz na kogoś bardziej kumatego. Tak jak pisałem, pozostaje ci to sprawdzić, w banku odbiorcy, szukanie na stronie, telefon na infolinie, albo po prostu zapytać gospodarza.
Możesz też spróbować zrobić normalny przelew, zobaczyć jako kwota wyskoczy i już z dużym prawdopodobieństwem będziesz miał kwotę, która bank odbiorcy pobierze.
W banku Pekao SA pobierają tę sama kwotę za przyjęcie przelewu SEPA jak każdego innego zagranicznego.

P.S

Niektóre zagraniczne banki w ogóle nie pobierają opłaty za SEPA.
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 12.01.2015 17:11

Nie dawało mi to spokoju i trochę pogrzebałem, znalazłem regulamin banku zagrebacka i taka oto opłatę: Obrada doznaka iz inozemstva na račun - 7,5
Obrada doznaka iz domaćih banaka u stranoj valuti - 7,5
Być może to jest właśnie dopłata za przyjęcie przelewu. Jeżeli tak to jest dużo taniej niż w naszych bankach.
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 12.01.2015 18:06

Widzę, że w dalszym ciągu nie kumasz, iż problemem nie jest, sama w sobie, opłata lecz celowe naciąganie klientów przez banki na wysyłanie przelewów w droższych opcjach.

Skoro płacę bankowi prowizję za wykonanie przelewu to powinienem dostać pełną informację na ten temat aby móc wybrać jak najkorzystniejszą dla siebie, a nie dla banku, ofertę.

Natomiast jest tak, iż w przypadku wybrania opcji droższej, to wg. banków, w dobie powszechnej informatyzacji, kosztów "...zagranicznych banków pośredniczących...", "podobno" nie da się ustalić, zaś kiedy wybieramy opcję droższą, jakoś dziwnym trafem, nie ma z tym jakiegokolwiek problemu.

I tu jest przysłowiowy "pies pogrzebany".

Natomiast Ty proponujesz mi samodzielne ustalanie prowizji należnych bankom zagranicznym.

Pewnie, że można wszystko ustalić. Zwłaszcza w dobie internetu.

Tylko za co w końcu płacimy prowizję robiąc przelewy?

Za samą łaskawość przesłania pieniędzy za ich pośrednictwem? :papa:
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 12.01.2015 21:02

zadałem pytanie w swoim banku ile zapłacę. pierwsze zdanie odpowiedzi to zależny.. więc jak zależy to nawet jak by miało być taniej szybciej i wygodniej poszedłem na pocztę, wysłanie 150E z podaniem wartości w dniu 8-01-2015 kosztowało mnie 29zł plus koperta, dziś sms że dotarło do Chorwacji:)
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 13.01.2015 09:29

Kumam o co ci chodzi. Tu nie jest wina systemu, ale pracowników banku, którzy są niekompetentni i leniwi. Reguła przelewu SEPA polega na rozłożeniu kosztów po 2 strony.
Nikt ci nie każe korzystać z usług tego banku, możesz wysłać innymi źródłami. Ja skorzystałem z tej formy i jestem bardzo zadowolony.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 15.01.2015 19:39

t-mobilebankowe przelew z opcją prowizji po stronie nadawcy wychodzi 70zł - drogo...
Szymon1277
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 10.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szymon1277 » 16.01.2015 02:20

wydawało mi się że jak Chorwacja jest w Unii to będę mogł posłac przelew tzw. euroregulowany (koszt 3 lub 5zł) zadzwoniłem na infolinię, gdzie dostałem info iż tak oczywiście można gdyż Chorwacja jest członkiem Unii Europejskiej, ale cos mnie tknęło gdyż gościu z infolinii nie był zbyt przekonujący (a ja kiedyś w owym banku pracowałem) no i jak zacząłem dłubać w TOiP to się okazało że przelew euroregulowany (koszt 3 lub 5 pln) dotyczy państw należących nie jak kiedyś do Unii Europejskiej+Szwajcaria tylko do Europejskiego Obszaru Gospodarczego a to już różnica, bo o ile Chorwacja do Unii należy to do owego Europejskiego Obszaru Gospodarczego póki co kandyduje.
A temat dotyczy Raiffeisen Bank, a ja udam się po prostu na pocztę bo póki co tak najprościej i najtaniej 8)
tyger
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyger » 16.01.2015 23:08

Ja od dwóch lat preferuje pocztę. Jest to najtańsza forma wysłania zaliczki. Zwykła kopert do której wkładamy Euro i wysyłamy do adresata. W ciągu 7 dni zaliczka dociera do adresata. http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,z ... oscia.html
Obrazek
misiudg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 22.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiudg » 18.01.2015 19:41

Zainteresowany tematem, bo w tym roku chcę jechać na "zaklepane" i to na dodatek w Sierpniu napisałem do Mbanku gdzie mam konto, taką dostałem odpowiedź:

Bank 17:52:32: Witam, XXX XXX. W czym mogę pomóc?
Ja 17:52:41: witam
Ja 17:53:01: chciałbym wykonać przelew 70 euro do SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA DD
Ja 17:53:12: jakie są koszty takiego przelewu ?
Bank 17:53:26: Przelew SEPA kosztuje 5 zł.
Ja 17:54:07: a jak rozkłada to koszty ? płacę tylko ja czy też odbiorca ?
Bank 17:54:20: Tylko Pan płaci.
Ja 17:54:36: długo idzie taki przelew ?
Bank 17:55:21: Jeden bankowy dzień roboczy.
.
.

nie ma tragedii
ciekawe jak wyjdzie praktyka bo już robiąc małą "próbę" przełącza mnie z SEPA na SWIFT i koszty wskakują 25 zł. ale podobno tak jest w wekendy bo nie można wtedy zlecać przelewów SEPA, zobaczymy jutro :)
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 19.01.2015 13:13

W tym roku przelew do Cro 100EU z mbanku (dawny multi).
100EUx4,3878 (niestety)
20,00 opłata za przelew zagraniczny
5,00 za komunikat SWIFT ( cokolwiek by to było :-) )

i wakacje klepnięte :mrgreen:
misiudg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 22.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiudg » 20.01.2015 21:12

misiudg napisał(a):Zainteresowany tematem, bo w tym roku chcę jechać na "zaklepane" i to na dodatek w Sierpniu napisałem do Mbanku gdzie mam konto, taką dostałem odpowiedź:

Bank 17:52:32: Witam, XXX XXX. W czym mogę pomóc?
Ja 17:52:41: witam
Ja 17:53:01: chciałbym wykonać przelew 70 euro do SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA DD
Ja 17:53:12: jakie są koszty takiego przelewu ?
Bank 17:53:26: Przelew SEPA kosztuje 5 zł.
Ja 17:54:07: a jak rozkłada to koszty ? płacę tylko ja czy też odbiorca ?
Bank 17:54:20: Tylko Pan płaci.
Ja 17:54:36: długo idzie taki przelew ?
Bank 17:55:21: Jeden bankowy dzień roboczy.
.
.

nie ma tragedii
ciekawe jak wyjdzie praktyka bo już robiąc małą "próbę" przełącza mnie z SEPA na SWIFT i koszty wskakują 25 zł. ale podobno tak jest w wekendy bo nie można wtedy zlecać przelewów SEPA, zobaczymy jutro :)


Dzisiaj rano po godzinie 8:05 przelew zrobiony, koszt 5zł faktycznie w opcji SEPA tylko kurs straszny 4,46 :twisted:
bober
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 18.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bober » 20.01.2015 21:33

Ja też w ubiegłym tygodniu dokonałem, 2 przelewy co prawda w okienku w Banku PEKAo i koszt wyniósł po 9,90 za każdy. Fakt z konta złotówkowego przelicznik 4,47. Pani także mówiła o przelewie SEPA, ale jak już zaszedłem to dokonałem przelewów.
matkapolka
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 20.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) matkapolka » 21.01.2015 11:56

Ja dziś dzwoniłam do swojego banku Pekao i pani mi powiedziała że przelew ze zwykłego konta internetowy kosztuje 10 zł i nie ma żadnych opłat po drodze,dwa razy pytałam i zapewniała że jeśli przez internet prześle to na pewno 10 zł. Teraz pytanie czy to możliwe? Ja jeszcze dygam,i pewnie podejdę do banku jeszcze raz zapytac.Byłaby to najtańsza forma. Miałabym wysłac równowartość w złotówkach i odbiorca mógłby wypłacić euro.
o wy na to?
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 21.01.2015 12:45

matkapolka napisał(a):Ja dziś dzwoniłam do swojego banku Pekao i pani mi powiedziała że przelew ze zwykłego konta internetowy kosztuje 10 zł i nie ma żadnych opłat po drodze,dwa razy pytałam i zapewniała że jeśli przez internet prześle to na pewno 10 zł. Teraz pytanie czy to możliwe? Ja jeszcze dygam,i pewnie podejdę do banku jeszcze raz zapytac.Byłaby to najtańsza forma. Miałabym wysłac równowartość w złotówkach i odbiorca mógłby wypłacić euro.
o wy na to?


Dopytaj sobie dokładnie: czy to wszystko i czy nie będziesz obciążona żadnymi innymi kosztami gdyż może okazać się, ze to tylko opłata za przelew a później mogą sobie doliczać coś takiego, jak np. w BZ WBK, "koszty zagranicznych banków pośredniczących" itp.

Jak zauważyłem w bankach głównie udzielają tylko informacji korzystnych z punktu widzenia banku, delikatnie pomijając inne, mniej korzystne dla klienta, o które to mniej dociekliwy lub obeznany z tematem, bezpośrednio się nie zapyta.

To są świątynie mamony i ona tam rządzi. Nie ma nic za darmo. A koszt tego, co to niby za darmo, jest ukryty w innych opłatach lub zmniejszonych oprocentowaniach lokat itd. :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Przelew do Chorwacji - strona 35
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone