Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012
Re: Zaliczka za apartament

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 05.06.2014 15:18

Podajesz kwotę na swoim koncie w Euro a na PLNy samo ci obliczy .Do tego dojdzie ci jeszcze kwota przelewu.
damianołódź
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 155
Dołączył(a): 05.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianołódź » 05.06.2014 20:15

kaeres napisał(a):
damianołódź napisał(a):Tylko że ja osobiście wolę taką opłatę, niż slogan reklamowy "wypłaty we wszystkich bankomatach w kraju i zagranicą GRATIS"
Tylko zapominają dodać o tym "przeliczniku" kiedyś kumpel zapomniał kupić Euro normalnie w kantorze, kurs dla 1000E miał 4,20 wypłacił taką właśnie sumę w Słowenii, zdziwił się kiedy po powrocie do Polski dostał wyciąg i rozliczenie transakcji. Prowizji za wypłatę nie pobrano, ale konto obciążono kwotą 4550,00 zł
Sorki, ale 350,00 zł to jest jak dla mnie koszt dojazdu z Łodzi do Breli
Pozdrav

Jedno pytanie do tego powyżej.
A z jakim kursem obliczają banki gdy nie ma sloganu reklamowego "wypłaty we wszystkich bankomatach w kraju i zagranicą GRATIS" ?
Czyż nie z tym samym ?

Już odpowiadam, dokładnie takim samym algorytmem, czyli wg. własnego kursu, dostępnego na stronie internetowej, plus prowizja od wypłaty z bankomatu za granicą.
Tylko że moje zdanie zacytowane przez Ciebie, jest wycięte z szerszego kontekstu
Było ono podsumowaniem porównania kosztów płatności bezgotówkowych, korzystania z bankomatów i ogólnie obsługi za granicą Konta Walutowego i Konta Złotówkowego.
Napisałem, że wolę opłatę za każdorazowe skorzystanie z bankomatu przy Koncie Walutowym niż
Bezpłatne Bankomaty na całym świecie, dla Konta Gotówkowego.
Reklamy większości firm, banków, operatorów sieci komórkowych itp. są delikatnie mówiąc mało precyzyjne.
Istotne dla konsumentów kwestie, najczęściej są ukryte pod gwiazdką, napisane drobnym druczkiem i do góry nogami.
Ja w życiu mam jedną zasadę, każdą umowę podpisać można, ale przeczytać i to ze zrozumieniem, trzeba.
Każdy i tak zrobi jak mu wygodnie. Jeden woli zaoszczędzić, a dla drugiego będzie to wyglądało śmiesznie i wprost niedorzecznie
A ja po prostu nie lubię, jak moim kosztem Urzędy, czy tak jak w tym przypadku Banki zarabiają niewspółmiernie dużo. Skoro nie chcą przeliczać transakcji za granicą po średnim kursie NBP, nie mówiąc już o kursie kupna (przecież za taka kwotę nabywają Euro) to myślałem że będą przeliczać po kursie sprzedaży. Uważam że byłoby to uczciwe, skupują Euro np. 4,11 zł sprzedają (czyli rozliczają transakcję bezgotówkowe, czy wypłaty w bankomacie) po 4,25 zł. Na każdym 1 Euro zarabiają 0,14 zł.
Ale nie mogę się zgodzić, że Bank ustala sobie "dziś transakcje będziemy rozliczać po 4,45 zł"
To przecież na 1 Euro zarobek 0,34 zł...
A jakimi kwotami obracają Banki??? Możemy sobie tylko wyobrazić. Latem wakacyjne wyjazdy, zimą narty..
Chciałem podzielić się swoimi, bardzo pozytywnymi odczuciami przy zakładaniu Konta Walutowego wraz z opisem pierwszej transakcji, i być może pomóc kilku osobom w podjęciu decyzji.
pitern77
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pitern77 » 06.06.2014 14:06

To powiem tak, własnie zrobiłem przelew z aliora koszt zero a przelicznik 4,29 Pozdrawiam
alalat
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 02.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) alalat » 09.06.2014 11:02

Witam,
do wszystkich tych którzy nie wiedza jak zrobic przelew.
Najlepiej zadz.na infolinie swojego banku powiedziec o co chodzi i oni pomogą.
Właśnie zrobiłam przelew z Ing Bank Śląski za 5zł. jest to tak proste jak zobienie
przelewu krajowego. Nie ma latania Pani mi wwszystko wytłumaczyła i dopóki
nie zakończyłam transakcji pani była na linii. Nie róbcie przelewów w bankach bo
zapłacicie do 200zł. przez internet jest szybko i sprawnie za 2 godziny pieniadze maja
byc w Chorwackim banku.

Pozdrawiam i dozobaczenia w Cro:)
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 09.06.2014 11:07

2 godziny ? no chyba że dałeś jakiegoś ekspresa .
thomas46
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 01.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) thomas46 » 11.06.2014 19:26

a nie lepiej zapytać się właścicieli apartamentu czy zaliczka może być w kunach pocztą i wtedy pocztą przesyłamy daną kwotę ojro a oni dostają w kunach opłata jest niska, robiłem tak w zeszłym roku i bez przeszkód dostali pieniądze po 3 dniach (niesamowite tempo)
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 11.06.2014 20:16

alalat napisał(a):Witam,
do wszystkich tych którzy nie wiedza jak zrobic przelew.
Najlepiej zadz.na infolinie swojego banku powiedziec o co chodzi i oni pomogą.
Właśnie zrobiłam przelew z Ing Bank Śląski za 5zł. jest to tak proste jak zobienie
przelewu krajowego. Nie ma latania Pani mi wwszystko wytłumaczyła i dopóki
nie zakończyłam transakcji pani była na linii. Nie róbcie przelewów w bankach bo
zapłacicie do 200zł. przez internet jest szybko i sprawnie za 2 godziny pieniadze maja
byc w Chorwackim banku.

Pozdrawiam i dozobaczenia w Cro:)

5 zł za przelew w koncie złotówkowym czy walutowym, zasadnicza różnica.
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 18.06.2014 11:23

W temacie.

Mam wysłać zaliczkę do właściciela hacjendy w Chorwacji, który posiada konto w banku "Privredna banka Zagreb", nie raz już na forum wymienianym.

Liczyłem, że być może rok po wejściu do EU da się już zrobić przelew SEPA za 5 zeta, niestety moje nadzieję zostały rozwiane (wysłałem zapytanie do banku):

"PBZ does not yet support the mentioned option.

We are actively working on the project and we expect that our Bank will soon be a participant in the SEPA payment system.

Obligations and deadline align Croatia with SEPA standards and, according to the EU Regulation, is 31.10. 2016. "


Zatem dopiero na wakacje 2017 :)
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 23.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 18.06.2014 13:00

Przed chwilą byłam na Poczcie i nadałam przekaz zagraniczny 110 euro - przeliczone na złotówki po kursie 4.28~~471,00 zł - dla porównania średni kurs NBP dzisiaj 4,1463 - teraz. Koszt przekazu 23,00 zł + 1% od wartości przekazu Razem koszt 27,71 i gotowe.
Wspomnę tylko, ze w tamtym roku od 50,00 euro zapłaciłam 28,20. Poczta obniżyła ceny usług 8O :D
CroTom
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroTom » 18.06.2014 13:02

Witam,zawsze wysyłam Wester Union szybko,solidnie i chyba najtaniej jak sprawdzałem,polecam
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 23.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 18.06.2014 13:06

CroTom napisał(a):Witam,zawsze wysyłam Wester Union szybko,solidnie i chyba najtaniej jak sprawdzałem,polecam

Jaki koszt ?
CroTom
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroTom » 18.06.2014 13:44

Wszystko zależy od kwoty,ja wysyłałem kase w tamtym roku i nie pamiętam ile ale było najtaniej,zapytaj w oddziale WU
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 18.06.2014 13:58

CroTom napisał(a):Wszystko zależy od kwoty,ja wysyłałem kase w tamtym roku i nie pamiętam ile ale było najtaniej,zapytaj w oddziale WU


Nie wiem czy to aktualny cennik WU, ale wynika z niego, że:

kwota do przesłania:
000 - 400 zł, opłata 23 zł
400 - 800 zł, opłata 35 zł
800 - 1200 zł, opłata 58 zł
1200 - 4000 zł, opłata 123 zł

i tak dalej

W sumie też bez rewelacji, tym bardziej, że np. ode mnie chcą aż 300 euro zaliczki, więc wszedłbym w opłatę 123 pln 8) Ale do mniejszych zaliczek jest ok.

http://www.westernunion.com.pl/tabela.pdf
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 18.06.2014 14:22

A co zaznaczacie przelewając kaskę? Dzielenie się opłatami?czy opłaty po waszej stronie? 8)
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 23.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 18.06.2014 14:25

Czyli przekaz pocztowy kosztuje mniej niż w WU !
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew do Chorwacji - strona 32
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone