Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
2salamandra22
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) 2salamandra22 » 26.01.2012 16:19

Zawsze zakładam na czas wysyłania zaliczek konto walutowe w BZWBK, potem je likwiduję bo pezez resztę roku jest mi zbędne. Tydzień temu wysłałam 500 eur koszt całkowity 33 zł, dostałam potwierdzenie rezerwacji bo są już na koncie właściciela apartamentu.
gego
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1114
Dołączył(a): 13.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gego » 26.01.2012 16:42

W zależności ile przesyłamy...

Od lat to praktykuję - zero problemu i bardzo tanio

ZAGRANICZNY PRZEKAZ POCZTOWY
PRZEKAZ POCZTOWY ZA GRANICĘ
Poczta Polska S.A. świadczy usługę przekazu zagranicznego, która polega na przekazywaniu płatności za granicę kierowanych do wypłaty zarówno na adres zamieszkania odbiorcy, jak i jego rachunek bankowy.

Z usługi zagranicznego przekazu pocztowego można skorzystać w każdym Urzędzie Pocztowym na terenie całego kraju.

Obecnie istnieje możliwość przekazania płatności do ponad 30 krajów na świecie.

Płatności przekazywane są za granicę w dwojaki sposób, w zależności od kraju, do którego są kierowane, a mianowicie:
•drogą tradycyjną, za pośrednictwem poczty listowej - przekaz papierowy,
•drogą elektroniczną, poprzez wykorzystanie międzynarodowej sieci elektronicznej Eurogiro (więcej na stronie www.eurogiro.com).

W pierwszym przypadku, za granicę wysyłany jest przekaz papierowy, w poczcie listowej, w drugim, komunikat elektroniczny, który zastępując papier umożliwia skrócenie do minimum czasu potrzebnego na realizację wypłaty przekazu.

Usługa świadczona jest na podstawie wypełnionego przez nadawcę międzynarodowego blankietu przekazu pocztowego. Nadawca powinien wpisać na blankiecie przekazowym kwotę wpłacaną w złotych polskich. Pracownik Poczty Polskiej przeliczy tę kwotę na walutę, w jakiej można wysyłać przekaz do danego kraju według kursu obowiązującego w dniu nadania przekazu.


Opłaty za nadanie przekazu zagranicznego uzależnione są od wysokości przesyłanej kwoty i kształtują się następująco:
do kwoty 500 zł
opłata 13,00 zł
do kwoty 1000 zł
opłata 20,00 zł
ponad 1000 zł:
za każde kolejne 100 zł lub ich część opłata 1,00 zł



lista krajów do których można wysłać przekaz z Polski:
http://www.poczta-polska.pl/Uslugi/plik ... Polski.pdf
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 31.01.2012 00:02

A ja tydzień temu wpłacałem zaliczkę - 180 euro. Przelew z normalnego złotówkowego konta w Raiffeisen Banku na konto gospodarza w Cro. Wykonanie (nie ruszając czterech liter z fotela) około 3 min (Swift banku, numer konta, tytułem, kwota..), o pieniążkach na koncie Pan Ennio zameldował po dwóch dniach. Koszty (prowizja i opłata) w całości przerzucone na mnie : 60 zł.
JacaM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 230
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) JacaM » 31.01.2012 18:53

Witam, może i ja przekaże kilka konkretnych informacji dotyczących wysłania Euro do Chorwacji

50 Euro wysłałem w liście wartościowym z zadeklarowaną wartością przez Pocztę Polską w tym wypadku wartość listu to 220 zł
waga listu 0.022kg
za przesyłkę zapłaciłem 16,30 zł

Świadczenia dodatkowe, które zaznaczyłem na blankiecie pocztowym
PP nr 11a to ekspres oraz potwierdzenie odbioru

Dodatkowo na stronie poczty
http://sledzenie.poczta-polska.pl/
można sledzić przesyłkę wpisując pełny nr nadania

list wysłałem 24.01.2012 o godzinie 16:13
a dziś 31.01.2012 o godzinie 17:00
otrzymałem potwierdzenie sms'em od właścicielki apartamentu że przesyłka dotarła na miejsce.

Rezerwacja potwierdzona

Pozdrawiam
Waldii77
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 10.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Waldii77 » 31.01.2012 21:55

Witam
Potwierdzam w całości posta powyzej, wysyłałem 100E jak kolega za potwierdzeniem odbioru+priorytet; po 6 dniach podziekowania od właścicielki za zaliczkę. Koszt 17.30zł. Chyba warto zaufać poczcie.:)
sechmet
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 26.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sechmet » 02.02.2012 10:43

Alior info z wczoraj :) : przelew 200 Euro, opłaty 70 PLN
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 02.02.2012 11:52

sechmet napisał(a):Alior info z wczoraj :) : przelew 200 Euro, opłaty 70 PLN


Odezwij się za dwa , trzy m-ce (po takim czasie zabierają kasę z konta), czy nie naliczyli Ci kosztów banków uczestniczących w przelewie.
johnvip
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 10.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) johnvip » 02.02.2012 15:24

Ja wysłałem pieniądze przez Western Union. W większości w Polsce banki posiadają taką usługę. Ja przesłałem z konta internetowego PKASA (oczywiście nie wychodząc z domu). Spytałem się odbiorcę czy może być kwota w kunach, bo odbiór pieniędzy jest w walcie kraju do którego wysyłamy w mim przypadku równowartość około 100 euro. Koszt wysyłki 23 PLN. Oczywiście odbiorca musi mieć możliwość odbioru pieniędzy w banku, w którym też jest usługa Western Union.
https://www.westernunion.pl/WUCOMWEB/st ... tAodIk2jug
sechmet
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 26.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sechmet » 02.02.2012 19:50

tygrysek0038 napisał(a):
sechmet napisał(a):Alior info z wczoraj :) : przelew 200 Euro, opłaty 70 PLN


Odezwij się za dwa , trzy m-ce (po takim czasie zabierają kasę z konta), czy nie naliczyli Ci kosztów banków uczestniczących w przelewie.


przelew zagraniczny 0 PLN, ryczałt za prowizje banków posredniczących w opcji our: 70 PLN, nic więcej nie mogą pobrać :D
http://www.aliorbank.pl/resources/res/r ... owizji.pdf
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 02.02.2012 19:58

sechmet napisał(a):
tygrysek0038 napisał(a):
sechmet napisał(a):Alior info z wczoraj :) : przelew 200 Euro, opłaty 70 PLN


Odezwij się za dwa , trzy m-ce (po takim czasie zabierają kasę z konta), czy nie naliczyli Ci kosztów banków uczestniczących w przelewie.


przelew zagraniczny 0 PLN, ryczałt za prowizje banków posredniczących w opcji our: 70 PLN, nic więcej nie mogą pobrać :D
http://www.aliorbank.pl/resources/res/r ... owizji.pdf

skoro tak, to ok :) niemniej ja nadal będę korzystać z Westen Union-jest taniej.
kroj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kroj » 04.02.2012 12:20

O jakich Wy tu kwotach piszecie?? Aż mnie zmroziło i weszłam na swoje konto żeby sprawdzić, w styczniu przelewałam przez internet z PKO BP (moje konto -złotówkowe) 470 euro na konto w Chorwacji, zapłaciłam 8 PLN (słownie: osiem polskich złotych); przelew doszedł w ciągu 2 dni, dostałam potwierdzenie od właścicielki, że wszystko jest ok. Dziwne, bardzo dziwne :roll:

Pozdrav!
arek_c
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 09.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_c » 09.02.2012 13:42

a ja troszku inne pytanie

mam wpłacić zaliczkę do chorwacji na apartament i babka podając dane zastrzegła mi że nie mogę wpisać w tytule przelewu ani avans ani reservation payment bo do tego w chorwacji trzeba mieć inny typ konta

ile w tym może być prawdy??
Lider16
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 29.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 09.02.2012 15:29

Pewnie apartamenty wynajmuje na czarno i boi sie kontroli ichniej skarbówki :)
arek_c
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 09.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_c » 10.02.2012 03:39

tak tez myslalem :)
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 12.02.2012 20:54

mariusz_77 napisał(a):ja w millenium zapłaciłem za przesłanie 100 euro z konta walutowego 20zł + 60zł dla banków pośredniczących - łącznie 80 zł


miałem podobnie z millenium ale od kwoty 200E.
przelewałem kiedy euro było po 4,51 :twisted: bank potrącił 4,59.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew do Chorwacji - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone