Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 11.04.2014 14:49

martol92 napisał(a):Czy przy platnosci poczta listem wartościowym, wygląda to tak, że do Chorwata :) przychodzi listonosz i daje mu pieniadze do reki?
Bo pytając Chorwata, czy nie ma nic przeciwko, zebym zaplacila poczta, napisal mi:
"Money has to be on our account using the procedure everyone uses:)
Pls try to understand me."

No i cóż...

może jest rozrzutny(a) i jak dostanie pieniądze do ręki to od razu wyda?:) a jak jest na koncie to tak nie kusi;-)
szpulaszpula
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 14.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) szpulaszpula » 11.04.2014 14:50

String napisał(a):No to mu wyślij przelewem, prowizje potraktuj jako zło konieczne i tyle. I tak ostatecznie kwota prowizji na tle całościowych wydatków związanych z urlopem w CRO jest śmieszna. Teraz prowizje przełkniesz - a do wakacji o niej zapomnisz.


Tym bardziej, że (wg tego co mu wyliczyli na poczcie) za prowizję w banku zapłaci mniej niż na poczcie :)
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 11.04.2014 14:54

jck1 napisał(a):Witajcie,
Ja w zeszłym tygodniu robiłem przelew 150 euro zaliczki ze swojego eKonta w mBanku. Prowizja za przelew i przewalutowanie wyniosła 20 zł i opłata za komunikat SWIFT 5 zł. Kurs, po którym było przewalutowanie był lekko złodziejski bo 4,30 zł no ale trudno. Generalnie chyba tragedii nie ma.

Pozdrawiam
Jck1

muszę Cię zmartwić, że na tym nie koniec;-) koniec będzie za 2 - 3 miesiące jak banki pośredniczące się odezwą
Emeren
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 23.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emeren » 11.04.2014 14:57

Fanka napisał(a):W moim PKOBP, niewiele się zmieniło, tyle, że przelew SWIFT w EURO można zrobić przez internet i jest o 20 zł, taniej niż przy okienku. Ta przyjemność kosztowała mnie jedynie 110 zł... ;\

Pozdrav :papa:


Ojojoj... Wójek Dobra Rada powiedziałby...zmień bank bo ten coś za bardzo cie skubie :wink:
W zeszłym roku za przelew zaliczki 200 euro w BZ WBK placilismy okolo 10 zl, faktem jest ze przelew byl z konta walutowego.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 11.04.2014 15:19

Emeren napisał(a):Ojojoj... Wójek Dobra Rada powiedziałby...zmień bank bo ten coś za bardzo cie skubie :wink:
W zeszłym roku za przelew zaliczki 200 euro w BZ WBK placilismy okolo 10 zl, faktem jest ze przelew byl z konta walutowego.


Chyba mi się nie opłaca dla jednego czy 2 przelewów tak się gimnastykować, aby zakładać nowy rachunek, ale może coś pokombinuje na przyszły rok. Całe szczęście,że wypłaty z bankomatów w CRO mam bez prowizji :)

:papa:
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 11.04.2014 15:45

Fanka napisał(a):
Emeren napisał(a):Ojojoj... Wójek Dobra Rada powiedziałby...zmień bank bo ten coś za bardzo cie skubie :wink:
W zeszłym roku za przelew zaliczki 200 euro w BZ WBK placilismy okolo 10 zl, faktem jest ze przelew byl z konta walutowego.


Chyba mi się nie opłaca dla jednego czy 2 przelewów tak się gimnastykować, aby zakładać nowy rachunek, ale może coś pokombinuje na przyszły rok. Całe szczęście,że wypłaty z bankomatów w CRO mam bez prowizji :)

:papa:


z tym bez prowizji różnie bywa. np w mbanku jest karta na której wypłaca się bez prowizji.
Jest natomiast opłata za przewalutowanie około 3%. Może nie jest to jakoś strasznie dużo, ale doliczając kurs euro około 15 groszy gorszy niż w kantorach w przypadku wypłaty 1500 Euro w kantorze przeliczyłem sobie że zapłacę około 400 zł więcej niż u nas w kantorze. :) czyli jak widać bez prowizji ma szerokie znaczenie:D
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 11.04.2014 16:02

Ja mam raczej bez prowizji, ale faktycznie trzeba być czujnym :)

:papa:
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 11.04.2014 16:23

Fanka napisał(a):Ja mam raczej bez prowizji, ale faktycznie trzeba być czujnym :)

:papa:



raczej :)
popatrz tutaj wielkimi literami bez gwiazdek itp http://www.mbank.pl/indywidualny/karty/karta-do-konta-mastercard-gold-paypass/ "korzystaj do woli ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie"
pod spodem w tabeli wypłata z bankomatów i opłata w sklepach pozagranicami polski 0zł , a pod spodem już bardzo malutkimi "2. W przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki, dokonanych w walucie rozliczeniowej, mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości 2% wartości transakcji. W przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki, dokonanych w walucie innej niż waluta rozliczeniowa lub PLN, mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości 3% wartości transakcji. ""

jak zapytałem na infolini, jak to jest że jest bez prowizji ale naliczana jest opłata za przewalutowie.. dowiedziałem się że wszystko ok i nie ma żadnej prowizji:)
tak jak napisałem może 3% nie jest to dużo, ale tak jak pisałem w kantorze euro można kupić po 4,16 a w tym samym czasie bank przeliczał po 4,32. plus przewalutowanie 3% to przy całym koszcie wakacji 1500-2000E conajmniej robi się już spoko sumka.
Owszem pewnie inne banki mają inne stawki i być może darmowe znaczy darmowe, ale jak ktoś nie chce sporo przepłacić za wakacje, za które i tak już niemało się wydaje lepiej dobrze sprawdzić sobie w swoim banku nie tylko to co jest napisane dużymi literami:)
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 11.04.2014 16:27

wszystko pięknie, ale prawda jak zwykle leży po środku;-)
prowizja jest tylko gdy płacisz bądź wypłacasz w innej walucie niż rozliczeniowa, w naszym przypadku to transakcje w kunach.
kurs rzadko bywa o 15 gr wyższy od kantorowego
ponadto, kupując euro - kupujesz po cenach sprzedaży, w chorwacji sprzedajesz po cenach zakupu.
więc różnica czy ktoś używa karty czy ktoś jedzie z euro w kieszeni nie jest aż taka wielka
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 11.04.2014 16:54

KrisM napisał(a):wszystko pięknie, ale prawda jak zwykle leży po środku;-)
prowizja jest tylko gdy płacisz bądź wypłacasz w innej walucie niż rozliczeniowa, w naszym przypadku to transakcje w kunach.
kurs rzadko bywa o 15 gr wyższy od kantorowego
ponadto, kupując euro - kupujesz po cenach sprzedaży, w chorwacji sprzedajesz po cenach zakupu.
więc różnica czy ktoś używa karty czy ktoś jedzie z euro w kieszeni nie jest aż taka wielka


Kun nie sprawdzałem bo na stronie nie widać, ale z tego co mi powiedziała osoba na infolinii to bank najpierw przeliczy kuny po swoim kursie na euro + 3% za przewalutowanie a później euro po swoim kursie na złotówki + 2% za przewalutowanie. W przypadku gdy jest tylko z euro przeliczane to jest tylko raz 2%. Bank reklamuje że jest to bezpłatne i to najbardziej uważam że jest nie w porządku. Bo nie chodzi tu o to czy jest to 2 czy jak w przypadku obcej waluty 5% tylko dlaczego nie jest to jasno napisane tylko reklama że wypłata za darmo:)
Wiem mogę zmienić bank na inny, ale inny pewnie jest gorszy w czymś innym bo idealnego niestety nie ma:) więc w moim przypadku pozostanie zapłacić ze przewalutowanie a jak ktoś chce niech dokładnie sprawdzi co proponuje ich bank by nie okazało się że jakiś liczy sobie za to nie wiem 10%:)
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 11.04.2014 16:55

Paulr jadę 3 raz do Cro z tym samym bankiem, raczej wiem co i jak :mrgreen: banki mają różne oferty przypisane do różnych rodzajów rachunków. Zwykle jest tak,że w jednej działce usług masz tania albo darmo za to w innej już nie.

Np mój bank ma fajną ofertę konta dla "dzieciaków" podpiętęgo do rachunku rodziców z opcją właśnie 0 prowizji przy wypłatach za granicą gotówki. No i wszystko się zgadza, ale za rachunek jest opłata mc 3 zł, czyli rocznie 36 zł. Zawsze gdzieś kasę trzeba zapłacić. Mój młody stwierdził,że on chromoli takie oszczędzanie jak mu pieniądze zabierają i teraz ja płacę to 3 zł za rachunek którego nikt nie używa, zobaczę czy w wakacje młody zrobi użytek ,jak nie to skasuje ;))))

:papa:
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 11.04.2014 17:06

Fanka napisał(a):Paulr jadę 3 raz do Cro z tym samym bankiem, raczej wiem co i jak :mrgreen: banki mają różne oferty przypisane do różnych rodzajów rachunków. Zwykle jest tak,że w jednej działce usług masz tania albo darmo za to w innej już nie.

Np mój bank ma fajną ofertę konta dla "dzieciaków" podpiętęgo do rachunku rodziców z opcją właśnie 0 prowizji przy wypłatach za granicą gotówki. No i wszystko się zgadza, ale za rachunek jest opłata mc 3 zł, czyli rocznie 36 zł. Zawsze gdzieś kasę trzeba zapłacić. Mój młody stwierdził,że on chromoli takie oszczędzanie jak mu pieniądze zabierają i teraz ja płacę to 3 zł za rachunek którego nikt nie używa, zobaczę czy w wakacje młody zrobi użytek ,jak nie to skasuje ;))))

:papa:


Dokładnie, banki są po to by one zarabiały :) jak nie zapłacisz tu to gdzieś inedziej i koniec końców i tak nas wszystkich oskubią:)
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 11.04.2014 18:50

czy banki, czy kantory - zawsze ktoś na nas zarabia
jeśli chodzi o mBank, to z tego co ja wiem, prowizję pobierają tylko raz, przy przeliczeniu z waluty innej niż rozliczeniowa (kuna) na walutę rozliczeniową karty (euro) płacisz po kursie Visa lub MC, w zależności jaką kartę posiadasz a potem euro mBank sprzedają Ci po prostu po swoim kursie i pobiera 3% za przewalutowanie;-)
2% za przewalutowanie płacisz gdy płacisz lub wypłacasz pieniądze w euro
martol92
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 30.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) martol92 » 14.04.2014 08:57

Jeszcze jedno pytanie- ktoś wyżej pisał, że wziął euro, poszedł do oddziału i Pani "wyklikała przelew" :D
Chciałabym zrobić tak samo, ponieważ mam kupione euro po dobrym kursie. Czy takie coś jest możliwe w WBK i ile zapłacę za taki przelew? (bo przez @ to wychodzi faktycznie ok. 30zł.)
marcin_plock
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin_plock » 16.04.2014 23:18

Wczoraj wykonałem przelew zaliczki do banku w Splicie (societe generale), 50ojro. Mam konto walutowe w Euro w ING. Dziś mój przyszły gospodarz melduje, że otrzymał kasiorę.
Przelew europejski w ING cena 5 PLN. Polecam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew do Chorwacji - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone