Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przejście graniczne HU/CRO Letenye / Gorican

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008
Przejście graniczne HU/CRO Letenye / Gorican

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 31.05.2009 21:39

W związku z pojawiającymi się ostatnio na forum wątpliwościami dotyczącymi dostępności dla aut osobowych "starego" przejścia granicznego Letenye - Gorican w ciągu drogi nr 7/ E65/E71, które po uruchomieniu w październiku 2008 nowego przejścia w ciągu autostrad M7 - A4, miałoby służyć jedynie samochodom ciężarowym - uprzejmie informuję, iż Chorwaci się dogadali z Węgrami i to "stare" przejście będzie dostępne dla
samochodów osobowych w ruchu międzynarodowym (ponadlokalnym) od 01.06 do 31.08 :-) :-) :-)

Obrazek
Na czerwono nowe, na żółto stare.

Źródła wiadomości:
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/gran ... vnike.html
http://www.cktv.hr/vijesti.php?id=1156
http://www.cakoveconline.com/vijesti-vise.asp?id=1108

Jako że nowe przepisy wchodzą na podstawie oficjalnej umowy międzynarodowej i udało się je potwierdzić w lokalnych mediach myślę ze możemy zamknąć spekulacje.
Dziękuję. Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 05.06.2009 11:46 przez Mosqito, łącznie edytowano 5 razy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.05.2009 22:01

wczoraj jechałem tym przejściem i wydaje mi się ze na stare kieruje znak tylko dla pojazdów ciężarowych..przynajmniej taki znak od strony Chorwacji widziałem na bank..pozdrav
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 31.05.2009 22:19

:-)
Ostatnio edytowano 31.05.2009 23:23 przez Mosqito, łącznie edytowano 1 raz
stary_jac
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stary_jac » 31.05.2009 23:10

podaje gogl translat
" Stare graniczne Gorican ponownie otwarta dla samochodów

Decyzja rządu, stare granicznych Gorican ponownego otwarcia dla międzynarodowego ruchu pasażerskiego w trakcie sezonu turystycznego, od 1 Czerwca do 31 Sierpnia, i mieszkańcy Medjimurje i Varaždin County maja samochodem nad nim przekraczać przez cały rok!
Miejscowa ludność przekraczania granicy na zakupy w większości zadowoleni z tej decyzji, ale właściciele są położone na skrzyżowaniu nie jest stary. Oni zostali zmuszeni do odwołania pracowników i skraca czas pracy.

"- Životarimo! Żyjemy w starych rezerw, które istopile, a pytanie to: jak będziemy kontynuować. Opinie prawie nie ma. Oni przyjeżdżają do nas tylko ci, którzy pracują na kolei i kierowców ciężarówek. Aby to rozwiązanie, które już przyniosły rządu, co słyszeliśmy wcześniej, i jesteśmy zadowoleni. Wracając do starych w sezonie letnim, zapobiega możliwych opóźnień na moście, w którym służby celne. Jedynie w przypadku, gdy most został zbudowany, były braki w ruchu drogowym. (przeniesione z vecernji.hr I. Beta)"


czyli co , lokalna społeczność jest zadowolona ponieważ ......?
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 01.06.2009 13:47

Mosqito. Jesteś niesamowity. Na Tobie zawsze można polegać. Pozdrawiam.
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 01.06.2009 13:53

Mosqito napisał(a):W związku z pojawiającymi się ostatnio na forum wątpliwościami dotyczącymi dostępności dla aut osobowych "starego" przejścia granicznego Letenye - Gorican w ciągu drogi nr 7/ E65/E71, które po uruchomieniu w październiku 2008 nowego przejścia w ciągu autostrad M7 - A4, miałoby służyć jedynie samochodom ciężarowym - uprzejmie informuję, iż Chorwaci się dogadali z Węgrami i to "stare" przejście będzie dostępne dla
samochodów osobowych w ruchu międzynarodowym (ponadlokalnym) od 01.06 do 31.08 :-) :-) :-)

Źródła wiadomości:
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/gran ... vnike.html
http://www.cktv.hr/vijesti.php?id=1156
http://www.cakoveconline.com/vijesti-vise.asp?id=1108

Jako że nowe przepisy wchodzą na podstawie oficjalnej umowy międzynarodowej i udało się je potwierdzić w lokalnych mediach myślę ze możemy zamknąć spekulacje.
Dziękuję. Pozdrawiam


Rozumiem, że jest to informacja ważna dla rodaków, którzy chcą przejechać przez Węgry nie płacąc za winiety oraz nie chcą przekraczać granicy Węgiersko/Słoweńskiej w Redics? Dla jadących autostradą M3 i M7 przez Węgry z Miszkolca nie ma to większego znaczenia. Dla nich jest przejście w ciągu autostrad M7-A4.
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 02.06.2009 12:59

Dokładnie tak. Pozdrawiam
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 02.06.2009 13:11

Tylko nie rozumiem jaki jest sens omijania niedrogich a szybkich autostrad węgierskich skoro w Gorican i tak wpada się na znacznie droższą autostradę chorwacką??? :lol:
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 02.06.2009 13:45

No właśnie. Ja też tego nie rozumiem. Ale myślę, że jest to spowodowane miejscem przekraczania granicy Polski. Dla tych, którzy przekraczają granicę bardziej na zachód, muszą jak gdyby, korzystać ze słowackiej autostrady do Bratysławy. Potem już chcą ominąć autostrady w Austrii i najdroższą w Słowenii. W Chorwacji jak gdyby (powtarzam się sory) nie ma alternatywy, choć są i tacy którzy bez wzgledu na niebezpieczeństwa, jakie niewątpliwie niesie korzystanie ze "starej drogi", właśnie nią jeżdźą.
Praktycznie istnieje możliwość dojechania z Polski do np. Dubrownika nie płacąc ani grosza za autostradę. Ale czy warto? Pozdrawiam.
msz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 28.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) msz » 02.06.2009 13:53

To ja już nie wiem chociaż czytam wszystkie Wasze posty.
Powiedzcie mi czy inne przejście graniczne jest dla tych jadących autostrada od Budapesztu i dla tych jadących od np drogi 86? I czy jadąc autostradą da się zjechać na stare przejście?
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 02.06.2009 14:00

msz napisał(a):To ja już nie wiem chociaż czytam wszystkie Wasze posty.
Powiedzcie mi czy inne przejście graniczne jest dla tych jadących autostrada od Budapesztu i dla tych jadących od np drogi 86? I czy jadąc autostradą da się zjechać na stare przejście?


msz, nie załamuj mnie..... Przeczytaj sobie pierwszy post w tym temacie.
W wakacje w tym rejonie są czynne dwa. Poza wakacjami jedno. Niezależnie skąd jedziesz. Jak jeszcze jaśniej można to opisać ?
msz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 28.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) msz » 02.06.2009 14:05

sorry :D

Już rozumiem wszystko. W tamtym roku jechałem przez Węgry drogą 86 ale w tym zastanawiam się po tym co tu piszecie na autostradami. No ale nie wiem czy z Łodzi to jest dobre rozwiązanie, no ale jeszcze zobaczymy.
pozdr
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 02.06.2009 14:15

niezawodny napisał(a):Tylko nie rozumiem jaki jest sens omijania niedrogich a szybkich autostrad węgierskich skoro w Gorican i tak wpada się na znacznie droższą autostradę chorwacką??? :lol:


Mnie nie pytaj :-)
To jest opcja dla osób jadących od drogi 86 i z jakiegoś sekretnego ;-) powodu nie chcących jechać Redics - Lendava - Cakovec.
W innym wątku ktoś pytał o trasę 86 - Zalabaksa - Lenti - M70 (bezpłatna) - granica CRO. I w terminie 01.06 - 31.08 jest to realne ze względu na stare przejście. Ale poza tym terminem można z tej M70 wbić się na M7 i jechać nowym przejściem. Odcinek M7 od węzła z M70 do Granicy jest bezpłatny.
Generalnie ja bym jechał przez Redics - Lendave, ale jak sie ktoś uprze - niech ma alternatywę :-)
Ostatnio edytowano 07.06.2009 18:20 przez Mosqito, łącznie edytowano 1 raz
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 02.06.2009 14:25

msz napisał(a):sorry :D Już rozumiem wszystko. W tamtym roku jechałem przez Węgry drogą 86 ale w tym zastanawiam się po tym co tu piszecie na autostradami. No ale nie wiem czy z Łodzi to jest dobre rozwiązanie, no ale jeszcze zobaczymy.
pozdr

msz jeśli moge Ci cos doradzić to jedź podobnie jak rok temu tzn: Łódź - Cieszyn - Mosty - Żilina - Bratislava - Węgry 86 - Redics - Lendava - Mursko Sredisce - Cakovec - A4 - Zagreb i dalej. Dokładny opis przez ten kawałeczek Słowenii masz tutaj (post z 13:26): http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=178 ... &start=420
Jedź i się nie stresuj. :-)
Pozdrawiam
msz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 28.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) msz » 02.06.2009 14:48

Mosqito napisał(a):
msz napisał(a):sorry :D Już rozumiem wszystko. W tamtym roku jechałem przez Węgry drogą 86 ale w tym zastanawiam się po tym co tu piszecie na autostradami. No ale nie wiem czy z Łodzi to jest dobre rozwiązanie, no ale jeszcze zobaczymy.
pozdr

msz jeśli moge Ci cos doradzić to jedź podobnie jak rok temu tzn: Łódź - Cieszyn - Mosty - Żilina - Bratislava - Węgry 86 - Redics - Lendava - Mursko Sredisce - Cakovec - A4 - Zagreb i dalej. Dokładny opis przez ten kawałeczek Słowenii masz tutaj (post z 13:26): http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=178 ... &start=420
Jedź i się nie stresuj. :-)
Pozdrawiam


właśnie tak jechałem z ta różnicą ze z drogi 86 kierowałem się na przejście w Letenye i w tamtych okolicach szukaliśmy noclegu a że jedziemy na 3 auta wiec potrzebujemy spor miejsc noclegowych :D
Ale może przez Słowenię będzie lepiej.
pozdr
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przejście graniczne HU/CRO Letenye / Gorican
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone