Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przejście graniczne HU/CRO Letenye / Gorican

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pioszczep
Croentuzjasta
Posty: 127
Dołączył(a): 20.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) pioszczep » 03.07.2009 12:04

Hmm... IGO8 w najnowszej wersji ten rozjazd też ma. :(
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.07.2009 21:37

Może ktoś jechał już przez to przejście i powie jaka jest infrastuktura i jak zjechać na stare
jacek77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 369
Dołączył(a): 30.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek77 » 12.07.2009 11:11

ba napisał(a):Może ktoś jechał już przez to przejście i powie jaka jest infrastuktura i jak zjechać na stare

Jaka jest infrastruktura na nowym nie wiem, podobno tylko bramki i celnicy. Żeby dojechać na stare przejście od strony węgierskiej trzeba pojechać ok2 km dalej prosto M0 jest zjazd do Letenye i na stare przejście. Od strony cro teżjest oznaczony zjazd. Na pierwszej stronie tego tematu jest mapka, która wszystko pokazuje
Dario_ro
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 28.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dario_ro » 18.07.2009 10:17

Czy ktoś przejeżdżał ostatnio przez nowe przejście ,czy da się tam wymienić euro na kuny ewentualnie bankomat?Będziemy przekraczać granice w nocy i potrzebuje porady gdzie wymienić kaske jakby niedało płacić się kartą na atostradach Chorwackich. Z góry Dziękuje za podpowiedz. :D
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 18.07.2009 12:18

Na każdym zjeździe z autostrady chorwackiej są bramki, na których płaci się kartą. Trzeba tylko patrzeć wcześniej na oznaczenia pasów ruchu.
Arti51
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 08.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arti51 » 05.08.2009 06:57

Dario_ro napisał(a):Czy ktoś przejeżdżał ostatnio przez nowe przejście ,czy da się tam wymienić euro na kuny ewentualnie bankomat?Będziemy przekraczać granice w nocy i potrzebuje porady gdzie wymienić kaske jakby niedało płacić się kartą na atostradach Chorwackich. Z góry Dziękuje za podpowiedz. :D

Zobacz TU
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1971
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 06.03.2010 16:08

nurtuje mnie pytanie, czy jadąc od strony chorwackiej nowym przejściem, a zjeżdzając od razu na Węgrzech pierwszym rozjazdem z M7 na zwykła 7 muszę mieć winietkę? Pytanie może z pozoru głupie, czy dla tego kilometra muszę mieć winietkę, ale w niektórych krajach na takich właśnie krótkich odcinkach łapie się kierowców.
m_cowboy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) m_cowboy » 06.03.2010 16:26

Dario_ro napisał(a):Czy ktoś przejeżdżał ostatnio przez nowe przejście ,czy da się tam wymienić euro na kuny ewentualnie bankomat?Będziemy przekraczać granice w nocy i potrzebuje porady gdzie wymienić kaske jakby niedało płacić się kartą na atostradach Chorwackich. Z góry Dziękuje za podpowiedz. :D


Na autostradach Chorwackich możesz płacić w Euro. Na nowym przejściu nie ma nic. Przynajmniej ja nie widziałem: ani winiet ani kantoru.
m_cowboy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) m_cowboy » 06.03.2010 16:29

Pudelek napisał(a):nurtuje mnie pytanie, czy jadąc od strony chorwackiej nowym przejściem, a zjeżdzając od razu na Węgrzech pierwszym rozjazdem z M7 na zwykła 7 muszę mieć winietkę? Pytanie może z pozoru głupie, czy dla tego kilometra muszę mieć winietkę, ale w niektórych krajach na takich właśnie krótkich odcinkach łapie się kierowców.


Wg mnie teoretycznie powinieneś mieć winietę. Ale jak wracałem rok temu to stali dopiero za pierwszym zjazdem, na który trzeba zjechać z M7, pojechać ok. 1,5 Km i w ... hotelu u kelnera kupić winietę...:)
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1971
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 06.03.2010 16:34

m_cowboy napisał(a):
Pudelek napisał(a):nurtuje mnie pytanie, czy jadąc od strony chorwackiej nowym przejściem, a zjeżdzając od razu na Węgrzech pierwszym rozjazdem z M7 na zwykła 7 muszę mieć winietkę? Pytanie może z pozoru głupie, czy dla tego kilometra muszę mieć winietkę, ale w niektórych krajach na takich właśnie krótkich odcinkach łapie się kierowców.


Wg mnie teoretycznie powinieneś mieć winietę. Ale jak wracałem rok temu to stali dopiero za pierwszym zjazdem, na który trzeba zjechać z M7, pojechać ok. 1,5 Km i w ... hotelu u kelnera kupić winietę...:)


no tak własnie myślałem. Gdybym jednak się zdecydował na podróż autostradą to winietę i tak muszę kupić, a w wątku czytam, że na nowym przejściu kiepsko z infrastrukturą - w sensie pójdzie tam kupić winietę czy nie? Czy mam szukać po okolicznych kelnerach? ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.03.2010 17:08

Pudelek napisał(a):pójdzie tam kupić winietę czy nie? Czy mam szukać po okolicznych kelnerach? ;)

Zamiast szukać winiet u okolicznych kelnerów cofnij się na stonę nr 5 tego wątku i zobacz co na ten temat napisał w dniu 13-06-2009 niejaki eljan1951: www.cro.pl/forum/viewtopic.php?p=389535#389535 :lol:
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1971
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 06.03.2010 17:22

Piotrek_B napisał(a):
Pudelek napisał(a):pójdzie tam kupić winietę czy nie? Czy mam szukać po okolicznych kelnerach? ;)

Zamiast szukać winiet u okolicznych kelnerów cofnij się na stonę nr 5 tego wątku i zobacz co na ten temat napisał w dniu 13-06-2009 niejaki eljan1951: www.cro.pl/forum/viewtopic.php?p=389535#389535 :lol:


sorry, jeśli temat ma 7 stron albo i więcej to nie będę studiował każdej wypowiedzi po kolei, więc dzięki za namiar konkretnego postu i już wszystko jasne :)
jgx1
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 25.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jgx1 » 16.05.2010 21:59

eljan1951 napisał(a):Wracaliśmy z Chorwacji ( z Półwyspu Peljesac, ale nieco krętą drogą przez wodospady Krka i Plitwice ) 08 czerwca, przez nowe przejście - winietkę kupiliśmy praktycznie na samym przejściu granicznym ; za punktem kontroli, po stronie lewej bardzo mała "budka" Ibuszu. Tam kantor i sprzedaż winietek.


witam, czy ta budka jest otwarta 24h? I czy można zapłacić kartą?
porto
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 256
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) porto » 03.06.2010 12:57

Witam.

Przekraczał ktoś może granicę HU/CRO starym przejściem w Letenye, w ostatnich dniach ??? Jadąc w lipcu chcę zatankować i wymienić walutę - rok temu można było tak przekraczać, a teraz nie wiem czy się coś zmieniło... Jeśli nie wolno trzeba będzie po prostu przejechać przejściem autostradowym i zawrócić na stację INA.

Pozdrawiam.
Obi-1
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 05.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Obi-1 » 03.06.2010 17:25

Witam, czy jest ktoś zorientowany jak wygląda sytuacja na autostradowym przejściu granicznym w Letenye, czy są jakieś bankomaty, czy jest gdzie zatankować auto? I drugie pytanie, czy stare przejście w Letenye będzie czynne dla samochodów osobowych tak jak w tamtym roku ,jak będzie czynne w tym roku proszę o podanie w jakim terminie, będę wdzięczny za informację, pozdrawiam. :).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przejście graniczne HU/CRO Letenye / Gorican - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone