Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przejście graniczne HU/CRO Letenye / Gorican

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dlugi81
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 31.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) dlugi81 » 31.08.2011 20:24

Przypominam tylko, że stare przejście w Gorican najprawdopodobniej we wrześniu już jest zamknięte dla ruchu turystycznego.
porto
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 256
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) porto » 31.08.2011 20:49

metal222 napisał(a):
porto napisał(a):
majzel napisał(a):Przy wyjeździe z Chorwacji w strone Węgier na autostradowym przejsciu granicznym jest kantor Ibusz, ale tam (w moim wypadku), mozna było wymienić tylko walutę. Matrice zaś można kupić na pierwszych dwóch parkingach znajdujących się przy autostradzie. Zjazdy na te parkingi są oznakowane i pisze (na tych oznakowaniach), że jest tam mozliwość zakupu matricy. Ja zjechałem na drugi z tych parkingów (zajazdów) i muszę powiedzieć, że jak dla mnie to troche dziwne rozwiązanie, bo ten parking(zajazd) nie znajdował się przy samej autostradzie tylko może z kilometr ( pare zakrętów trzeba było wykonać). Matrice kupowało się w tym zajeździe, chyba to taki chwyt, by oprucz matricy, gdy już tam bedziemy jeszcze coś zjeść - takie miałem odczucie. Od granicy do tych ww. opisanych zjazdów stacji benzynowej nie ma, (jest ale jeszcze parę kilometrów dalej i to już wam zostawiam czy jechać dalej do tej stacji czy zjechać wcześniej i mieć sytuację pewną). Pzdr.


Mylisz się, bo zaraz za granicą CRO/HU na autostradowym przejściu właśnie po lewej stronie w budce kupowałem e-matrice wracając końcem lipca.

Pozdrawiam.



Kolega majzel ma rację. Najbliższy oficjalny punkt po stronie węgierskiej gdzie można kupić e-matricę jest kilkanaście km za przejściem granicznym (trzeba zjechać z autostrady). Faktycznie przy wjeździe do HU z CRO jest po lewej stronie budka ale trzeba przeskoczyć przez metalowe bariery oddzielające jezdnie. Ja wracałem z Chorwacji 20 sierpnia i zaraz za granicą stał patrol węgierskiej policji i cofali wszystkich, którzy próbowali pokonac bariery. Kierowali nas do wspomnianego wyżej zajazdu.

Pozdrawiam



To się dużo zmieniło - wracałem dokładnie 29.07. i osobiście przebiegałem na drugą stronę drogi po e-matricę.

Pozdrawiam. :wink: :wink: :wink:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 31.08.2011 21:29

Nie ma znaków z konkretnym oznaczeniem stacji paliw, ale zjazd jest bardzo dobrze oznakowany - droga nr 7, miejscowość Letenye i znaczek przejścia granicznego. Trudno nie trafić.

Czy jest sens tam zjeżdżać na tankowanie? Jest, i to podwójny!

Po pierwsze, tankując na stacji 45 kilometrów wcześniej, można nie dojechać do Słowacji na LPG (zależy którędy się jedzie) - a tankowanie na Węgrzech to tylko dla desperatów.
Po drugie: na stacjach autostradowych LPG kosztuje 5,12 kn, a na pozostałych (w tym w Gorican na INA) - 4,98 kn - po cenach z początku lipca.

No i w dodatku na starym przejściu na 100% jest budka z winietami węgierskimi.
pawel.777
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel.777 » 31.08.2011 22:40

Raul73 napisał(a):No i w dodatku na starym przejściu na 100% jest budka z winietami węgierskimi.
Tak, jest. Po węgierskiej stronie. Cena 8 euro (albo w forintach jak się posiada), płatność gotówką.
TxF
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) TxF » 01.09.2011 22:15

Raul73 napisał(a):Po pierwsze, tankując na stacji 45 kilometrów wcześniej, można nie dojechać do Słowacji na LPG (zależy którędy się jedzie) - a tankowanie na Węgrzech to tylko dla desperatów.
Po drugie: na stacjach autostradowych LPG kosztuje 5,12 kn, a na pozostałych (w tym w Gorican na INA) - 4,98 kn - po cenach z początku lipca.

Ok, w przypadku LPG 45km to jest różnica.
Za www.ina.hr - Ljubeščica nie ma gazu (autoplin), więc i tak pozostaje tylko Goričan.

Raul73 napisał(a):No i w dodatku na starym przejściu na 100% jest budka z winietami węgierskimi.

Jakby ktoś nie miał gotówki (a kartą się nie da), to winiety pozostaje kupić na stacji Mol w Letenye, albo nieco dalej na Agip w Becsehely.
Pozdrawiam,
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 01.09.2011 22:33

dlugi81 napisał(a):Przypominam tylko, że stare przejście w Gorican najprawdopodobniej we wrześniu już jest zamknięte dla ruchu turystycznego.


... niestety , pozostaje już tylko jazda nudną i monotonną autostradą :wink:
majzel
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) majzel » 13.11.2011 11:13

Wracałem w sierpniu i nie dało się w budce Ibusz na granicy kupić matricy. Pytałem o nią i Pani odpowiedziała mi, że nie ma i mam ją zakupić dalej na autostradzie. Koniec.
mich4s4
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 13.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mich4s4 » 28.07.2012 12:35

Witam, czy ktoś w tym roku przekraczał granice w Letenye ? Czy w dalszym ciągu odprawa osobówek odbywa się tylko od lipca do końca sierpnia? Pozdrawiam
jantsek
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jantsek » 09.07.2014 13:16

Witam wszystkich na forum
Mam pytanie - czy to stare przejście jadąc drogą nr 7 od Węgier jest czynne dla osobówek?
Posty kończą się na 2011r. więc może ktoś wie jak jest teraz? lub czy ktoś wie czy jakiś końcowy odcinek autostrady M7 jest darmowy tak jak np. ten od Bratysławy do zjazdu nr 160.
Planuję jechać przez Węgry nie płacąc za autostrady ;)
pawel.777
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel.777 » 13.07.2014 22:17

Czynne.
Przecież jadąc 7-ką dojedziesz na przejście graniczne z pominięciem autostrady.
jdn
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 05.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdn » 07.08.2014 22:50

Nie ma darmowego kawałka autostrady na Węgrzech poza Budapesztem(obwodnicą większość). Jak jedziesz darmowymi drogami to jak post powyżej jedziesz 7 i potem za granicą już wskakujesz na autostradę w chorwacji. Co lepsze wychodzisz na tym lepiej bo przeważnie w wakacje na autostradzie w weekend+piątek to poza nocą są korki gdzie na zwykłym przejściu prawie nikogo nie widać. Przy okazji za dosłownie kilkanaście metrów za granicą jest stacja z LPG. Ciekawe czy jest czynna? Rok temu był remont na końcu sierpnia.
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 07.08.2014 22:52

byłem 27 maja br na tej stacji i jest czynna
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 08.08.2014 09:37

Czynna, czynna - w lipcu tankowałem tam 2 razy
rotor
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 21.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rotor » 21.08.2014 15:47

Witam,

Czy możecie proszę potwierdzić (lub zaprzeczyć), ze stare przejście Gorican-Letenye (NIEautostradowe) jest czynne dla ruchu turystycznego również poza sezonem (wrzesień-maj)?
Będę wracał z Cro we wrześniu i chciałbym uniknąć 'niespodzianki' ;)

Dziękuję i pozdrawiam
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 21.08.2014 16:46

rotor napisał(a):Witam,

Czy możecie proszę potwierdzić (lub zaprzeczyć), ze stare przejście Gorican-Letenye (NIEautostradowe) jest czynne dla ruchu turystycznego również poza sezonem (wrzesień-maj)?
Będę wracał z Cro we wrześniu i chciałbym uniknąć 'niespodzianki' ;)

Dziękuję i pozdrawiam

A mi się zdawało że jest czynne cały rok.Na pewno we wrześniu jest czynne jechałem nim 2 lata temu w połowie września.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przejście graniczne HU/CRO Letenye / Gorican - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone