Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

przejazd z Czarnogóry do Bułgarii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
martinovicz
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 13.08.2012
przejazd z Czarnogóry do Bułgarii

Nieprzeczytany postnapisał(a) martinovicz » 13.08.2012 13:45

witam,
nie udało znalezc mi sie wielu informacji na temat przejazdu z Czarnogóry do Bułgarii. wiem ze to niezbyt popularny kierunek, ale chciałbym was zapytac o dobór trasy. kilkanascie razy podrózowalismy do Bułgarii przez Rumunię, alternatywnie przez Serbię - jednak teraz jest pomysł zachcaczenia o CRO i MNE.
wiec najkrócej byłoby przez Kosovo - ale 30€ opłata- odpada.
zalezy nam na mozliwie jedniodniowym przejezdzie z Herceg Novi do Obzoru - osobówką.

początkowo rozwazałem mocno drogę przez Serbię tylko z tego co przeczytałem to bedzie z 450km przeprawy przez góry:(nie to zebym nie lubił gór ale jesli z 1200km - 3/4 to same serpentyny to trochę męczące)
wiec Wariant I
Pogorica-Kolasin-Mojkovac-Bielo Polje-Nova Varos-Uzice-Cacak-Krusevac-Nis-Sofia...

na forum przeczytałem, ze alternatywnie mogłbym pomykac przez BiH, tak stworzyłem Wariant II:
Dubrovnik-Trebinje-Gacko-Foca-Gorazde-Uzice-Cacak - ale nie wiem czy tu bedzie troche mniej gór?

a dzis jeszcze za pomocą google map stworzyłem Wariant III (chyba najmniej górzysty przez Albanię i Macedonie)
Bar-Shoder-Lezhe-Burrel-Bulqize-Maqellare-Debar-Tetovo-Skopje-Kyustendil-Stara Zagora....

moze ktos ma podobne doświadczenie i doradzi
z góry dziękuję i pozdrawiam
martinovicz
wiklos
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 29.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiklos » 26.02.2013 17:19

W tym roku mam podobny problem. We wrześniu jadę z Makarskiej do Sofi. Planuję przejazd przez Sarajewo (ze zwiedzaniem i noclegiem) Potem przez Nisz. Czy ktoś tą trasą niedawno przejechał i mógłby coś więcej na jej temat powiedzieć?
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 26.02.2013 18:19

Najrozsądniej trasą przez Albanię/Macedonię
Podpytaj od stan drogi SH6 w Albanii na SSC ( http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 8&page=183) i na pewno ktoś szybko odpisze.

Można też przez Serbię tylko prawie 100 km dalej

Obie trasy mają porównywalną ilość górskich odcinków.

martinovicz napisał(a):zalezy nam na mozliwie jedniodniowym przejezdzie z Herceg Novi do Obzoru - osobówką.

GM pokazuje prawie 15 h i ponad 1100km Dolicz z 1h na granicach + kika przystanków i zrobi się 18h
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 26.02.2013 21:26

Nie ma takiej opcji w jeden dzień to ogarnąć, no chyba żeby całą dobę zapitalał
sicret
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 21.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sicret » 26.02.2013 22:47

Generalnie problem. Jechałem z Albanii (Kavaje) do Bułgarii - jakieś 12-14 godzin BEZ SPIESZENIA SIĘ. Znaczy się, gdzie można było, to szybko, a gdzie nie to spokojnie. Generalnie sam byłem zaskoczony, jak przed północą dotarłem do Słonecznego (wyjechałem ok. 10-tej rano) z postojami, posiłkami i na luzie.
Ale z Albanii to jednak co innego niż Czarnogóry, chociaż...
W każdym razie patrząc na mapę to jednak też bym jechał przez Albanię a nie przez góry i "prawie" przez Kosowo.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.03.2013 10:00

bzyq74 napisał(a):Najrozsądniej trasą przez Albanię/Macedonię


dobra propozycja, popieram ją ostatnim doświadczeniem kierowcy z firmy, gdzie pracuję (Podgorica -> Sofia); a jechał busem z zabudową Therma
Dr Seselj
Croentuzjasta
Posty: 222
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr Seselj » 02.03.2013 15:12

Droga z Tirany do Debaru moze byc w kiepskim stanie. Jej przebudowa jest w toku. Proponowalbym rozwazyc trase Podgorica - Berane - Novi Pazar - Raska - Josanicka Banja - Brzece - Brus - Prokuplje - Nisz. Chyba najkrocej i wszedzie pewne drogi. Na Kopaoniku mozna przenocowac.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
przejazd z Czarnogóry do Bułgarii
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone