Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przejazd przez Węgry i Słowację bez winiet ???

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
oz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 22.03.2006
Przejazd przez Węgry i Słowację bez winiet ???

Nieprzeczytany postnapisał(a) oz » 31.08.2010 12:28

Czy jest możliwy przejazd przez Węgry i Słowację bez winiet do Chorwacji ? Ostatnio otrzymałem takie informacje ...ale z tego co wiem to nie tylko autostrady sa płatne w tych krajach ale również inne krótkie odcinki dróg. Co o tym sądzicie ma ktoś doświadczenie w tym temacie ? Ja osobiście preferuję trasę przez Czechy , Austrię i Słowenie .

link do wątku o drogach:
https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=17828
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 31.08.2010 12:34

Jest to możliwe.
W internecie znajdziesz oficjalne mapy dróg płatnych w tych krajach, trzeba więc wybrać te które nie są płatne.
Na Węgrzech tylko autostrady są płatne, przy czym niektóre odcinki autostrad nie są płatne.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.08.2010 12:54

Pytasz i jednocześnie dajesz link do FaQ ,gdzie jest wszystko na ten temat.
O co ci kaman? ;)
oz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 22.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) oz » 31.08.2010 13:15

Na mapie Węgier oraz Słowacji oprócz autostrad są zaznaczone odcinki 'chyba płatne' kolorem czerwonym ? Nie wiem czy gra jest warta świeczki czasu na przejazd mamy sporo ale ... ewentualne spotkanie z misiakami ... 8O Czy są gdzieś dokładniejsze mapy tych krajów z płatnymi odcinkami ?

Proponowana trasa :
Zwadroń-Żilina-Prievidza-Komarno(granica Węgry)-Veszprem-Keszthely-Barcs(granica Chorwacja) i dalej wiadomo ... :)

link:
http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s_d&saddr=34-373+Zwardo%C5%84&daddr=Veszpr%C3%A9m,+W%C4%99gry+to:Barcs,+W%C4%99gry&hl=pl&geocode=FWBh8wIdsqchASlT3MPhQTkURzFFWyBrZ6u31w%3BFeeUzgIduVcRASmRL4wC3ZppRzEQEh4MKcQABA%3BFTxIvQIdN4UKASn9lzBZgednRzHwFR4MKcQABA&mra=ls&dirflg=ht&sll=47.118738,17.929688&sspn=2.224051,5.795288&ie=UTF8&ll=47.002734,17.940674&spn=1.114459,2.897644&z=9
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2522
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 31.08.2010 13:20

oz napisał(a):Czy jest możliwy przejazd przez Węgry i Słowację bez winiet do Chorwacji ?]


A ilez te winiety kosztują .....
Węgry 1530 forint - czyli jakieś 20+pare złotych a jedzie autostradą ......
Jak stać Cię na Cro - to zapłać te pare złatych i jedź dobrą drogą
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 31.08.2010 13:27

W Barcs raczej mało kto przekracza granicę.
Chcesz później na BiH i do południowej Dalmacji?

ps. wybrana trasa nie wymaga winiet.
Słowacja: http://www.ndsas.sk/
Węgry: http://www.autopalya.hu/kezdooldal/nyel ... 010_PL.pdf
Ostatnio edytowano 31.08.2010 13:42 przez gospodarz, łącznie edytowano 2 razy
oz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 22.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) oz » 31.08.2010 13:33

gospodarz napisał(a):W Barcs raczej mało kto przekracza granicę.
Chcesz później na BiH i do południowej Dalmacji?



tak -Dubrownik ...


Pytasz i jednocześnie dajesz link do FaQ ,gdzie jest wszystko na ten temat.
O co ci kaman?


Link jest pomocny ...a ja tylko myślę podyskutowac i poradzić się na ten temat .... to wszystko :wink:

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przejazd przez Węgry i Słowację bez winiet ???
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone