Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przejazd przez okolicę Klagenfurt

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tomasz m
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 01.06.2007
Przejazd przez okolicę Klagenfurt

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasz m » 31.03.2010 22:43

Witam wszystkich,mimo że w CRO byłem już 6 razy- to zawsze jechałem albo przez Węgry albo przez Słowenię (jak nie było winiet).W tym roku chciałbym dotrzeć na Istrię przez Wiedeń,dalej w stronę Klagenfurtu i tam przekroczyć granicę ze Słowenią np.Karavankentunel-ale chciałbym przez Słowenię ominąć autostrady.Stąd moje pytanie.Czy ktoś jechał tą drogą,w jakim jest stanie i czy warto się ;pakować; w taką trasówkę?Będę wdzięczny za każdą podpowiedż i sugestię.Pozdrawiam :D :D
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 31.03.2010 23:19

8O :roll:
Jest w takim stanie jak ogół austriackich autostrad, czyli bardzo dobrym....
Spójrz na mapę przyjacielu i zobacz: na trasie poza Wiedniem nie ma ani jednej większej metropolii. Co to oznacza?
:wink:

Unikaj Wiednia rano i przed wieczorem. Jak wszystko wali z/do roboty.
Wienna jeszcze się chyba nie dorobiła pełnej obwodnicy, więc z północy (od Bratysławy i Brna) trzeba częściowo "zahaczyć" o Wiedeń.

Jak będziesz miał pecha i jakiś zmęczony TIRowiec walnie w betonową bandę (lub nie daj Boże w kogoś), to i tak wszyscy sobie poczekacie w korku.
Z uwag praktyczniejszych, to :wczesnym rankiem lub wieczorami w południowej części trasy bywają mgły i opady deszczu (Alpy!).
Czasami jest tak, że z całej drogi nad morza południowe, to właśnie tylko tam jest mokro, chłodno i mgliście.

Jest to na tyle niespodziewane, że czasami wjeżdżamy w tunel pod świecącymi gwiazdami, a wyjeżdżamy z niego po paru kilometrach w dolinę zalaną deszczem.
Drogi przygraniczne ze Słowenią (trasy górskie) są wymagające dla samochodu, ale przy wprawie w jeździe po górach nie ma z tym problemu.
Bardzo fajna i malownicza jest trasa, jaką jechałem w 2007r, przez Volkermarkt na Eisenkappel-Vellach (nr.82) i na wysoką przełęcz graniczną, po czym w przepiękną słoweńską Logarską Dolinę. Bardzo kręta i stroma miejscami trasa, ale dająca wyjątkowe wrażenia. I bardzo mało uczęszczana. Być może dlatego, ze najnowsza, kilkalat temu jeszcze budowano austriacki odcinek a potem słoweński (w 2000r. była tam tylko leśna droga i przejście turystyczne). Jechaliśmy potem na Rijekę przez Kranj obok Lublany. Nie szukałem objazdów specjalnie, ale po prostu omijałem autostrady, aby jak najwięcej kraju zobaczyć, bo Karawanki są nudne, a ja wolę wjechać wysoko jak się da.

Inny wariant to z Ferlach odbijamy na Seeberg Sattel i zjeżdżamy do Jezerce, bardzo ładna trasa, widokowa na południe jak cholera.

Inny wariant to przełęcz Loibl Pass z Ferlach.
Wszystkie większe przejścia i owe przełęcze są dobrze oznaczone na A2, więc nie da się przegapić, no chyba że śpimy już za kółkiem...
Drogi lokalne w Austrii są nadal niedoścignionym marzeniem o jakości dla polskich dróg (nawet tych głównych!) ... :lol:
Po słoweńskiej stronie więcej dziurek, ale koła nie urwą.

Po drodze jest sporo fajnych miejsc, dolin, kanioników, jaskiń (Eisenkappel), ale czy ktoś ma na to wszystko rzeczywiście czas???
Pozdr.
tomasz m
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 01.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasz m » 01.04.2010 14:39

Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedż.Zaraz siadam do mapy...
Tę trasę chyba wybiorę na powrót-wyjeżdzając z Chorwacji wczesnym rankiem (i będąc wypoczętym)takie widoki trzeba obejrzeć za dnia.Pozdrawiam Tomek
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 30.03.2011 13:12

Podepnę się pod temat. Fata (i nie tylko) mam pytanie co sądzisz o trasie wyglądającej z grubsza tak: Wien - (Sud Autobahn A2) - przed Neunkirchen odbicie na S6 dalej S36 potem 317 na Scheifling za Walddorfem znów na A2 wzdłuż Worthersee potem odbicie na 83 dalej na 109 kier. Podkoren / Kranjska Gora i kierunek Postojna

Zależy mi na widokach aczkolwiek nie planuję przejazdów przez całkowite zadupia i wspinaniu się na siłę dla zasady.

Link
m.r.k.77
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 10.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) m.r.k.77 » 26.03.2014 18:43

witam planuje wyjazd do chorwacji z postojem w klagenfurcie
trasa ma wyglądac tak
rybnik - kragenfurt. nocleg
kragenfurt- pula .
czy cos mozecie mi zaproponowac.
rodzinka z dwójką dzieci.
dzieki
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 26.03.2014 20:02

A czego ma dotyczyć ta propozycja?
ferster
Croentuzjasta
Posty: 167
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ferster » 26.03.2014 20:10

m.r.k.77 napisał(a):rybnik - kragenfurt. nocleg
kragenfurt- pula .

Z Rybnika do Poli to w 10 godzin powolutku dojedziesz bez noclegu. Ale w Alpach Austriackich oczywiście warto.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.03.2014 20:48

Tylko trzeba pamiętać, że latem Austriacy nastawiają się na turystów, którzy tam zostaną dłużej, przynajmniej ze 3 dni 8)

Na 1 noc życzą sobie drogo :roll:
Jest wtedy drożej w zwykłym zajeździe czy skromnym pensjonacie
niż we Wiedniu w dobrym hotelu :roll:

Z Rybnika do Puli to ja się wyjedzie o 7 rano, to po 17 można się meldować na kwaterze :D
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 26.03.2014 20:49

m.r.k.77 napisał(a):witam planuje wyjazd do chorwacji z postojem w klagenfurcie
trasa ma wyglądac tak
rybnik - kragenfurt. nocleg
kragenfurt- pula .
czy cos mozecie mi zaproponowac.
rodzinka z dwójką dzieci.
dzieki

Cześć!
Z Klagenfurtu wytycz sobie trasę autostradową przez Karawankentunnel na Lubljane i dalej do końca autostrady do Koper. Stąd już tylko krótki skok do autostrady w CRO która doprowadzi Cię prosto do Puli. W zeszłym roku tak jechałem od strony Salzburga i nie było problemów. A musisz jechać do Klagenfurtu ? Pytam, bo jadąc od Salzburga to jest za zjazdem na Karawan kentum hel. Będzie trzeba więc trochę zawrócić.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.03.2014 20:51

Z Rybnika raczej nie pojedzie do Klagenfurtu przez Salzburg, tylko przez Graz 8)
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 28.03.2014 09:26

m.r.k.77 napisał(a):witam planuje wyjazd do chorwacji z postojem w klagenfurcie
trasa ma wyglądac tak
rybnik - kragenfurt. nocleg
kragenfurt- pula .
czy cos mozecie mi zaproponowac.
rodzinka z dwójką dzieci.
dzieki

Jak z noclegiem w Klagenfurcie to odwiedźcie MINIMUNDIS

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przejazd przez okolicę Klagenfurt
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone