Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przejazd przez BiH - w praktyce.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Romo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 24.07.2009
Przejazd przez BiH - w praktyce.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Romo » 24.07.2009 14:07

Witam serdecznie wszystkich. Wybieram się do Cro za kilka dni, cel: południowa Dalmacja. Chciałbym, jesli można, prosić o praktyczne informacje, dotyczące możliwości przekraczania granicy BiH na podstawie dowodu osobistego. Śpieszę poinformować, że zapoznałem się z tematem w FAQ - wygląda dobrze, ale prosiłbym o informacje sprawdzone w praktyce, na własnej skórze :wink: - czy celnicy BiH żądają okazywania paszportów ( także celnicy CRO przy wyjeździe)?

Nie znalazłem takich informacji, może słabo szukałem ? Jeśli tak - wybaczcie...
Z góry dziękuję za pomoc.
button
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 25.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) button » 24.07.2009 14:47

W ubiegłym roku jechaliśmy do Dubrovnika - 2 samochody, w obu sprawdzali paszporty przy wjeździe do BiH

Pozdrawiam
dasuch
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1464
Dołączył(a): 03.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dasuch » 24.07.2009 15:28

Romo napisał(a):Witam serdecznie wszystkich. Wybieram się do Cro za kilka dni, cel: południowa Dalmacja. Chciałbym, jesli można, prosić o praktyczne informacje, dotyczące możliwości przekraczania granicy BiH na podstawie dowodu osobistego. Śpieszę poinformować, że zapoznałem się z tematem w FAQ - wygląda dobrze, ale prosiłbym o informacje sprawdzone w praktyce, na własnej skórze :wink: - czy celnicy BiH żądają okazywania paszportów ( także celnicy CRO przy wyjeździe)?

Nie znalazłem takich informacji, może słabo szukałem ? Jeśli tak - wybaczcie...
Z góry dziękuję za pomoc.

Z rewolwerem w ręce przejedziesz szybciej. I nie celuj do forumowiczów. Zaglądnij TUTAJ
Kasiulka85
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 244
Dołączył(a): 20.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasiulka85 » 24.07.2009 15:54

W zeszłym roku przekraczaliśmy granicę z BiH kilkakrotnie.Jechaliśmy we czwórkę ja z chłopakiem wjeżdzaliśmy na paszporty natomiast znajomi na dowody bo nie mieli paszportów.I było bez problemu.
dasuch
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1464
Dołączył(a): 03.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dasuch » 24.07.2009 17:55

dasuch napisał(a):Z rewolwerem w ręce przejedziesz szybciej. I nie celuj do forumowiczów. Zaglądnij TUTAJ

I TUTAJ
Romo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Romo » 24.07.2009 20:34

Z tym "szybciej" - zdecydowana racja!!! I pewnie jakichś ludzi, którzy chcieliby mnie bliżej poznać, miałbym na ogonie... :D
dasuch
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1464
Dołączył(a): 03.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dasuch » 24.07.2009 20:58

Romo napisał(a):Z tym "szybciej" - zdecydowana racja!!! I pewnie jakichś ludzi, którzy chcieliby mnie bliżej poznać, miałbym na ogonie... :D

Oj miałbyś i to szybko. Wydaje mi się, że powinieneś inne towarzystwo poznać - bardziej przyjazne. Zapraszam w imieniu organizatorów na XI Zlot Cro.pl
yaro0465
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 29.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) yaro0465 » 27.07.2009 21:49

Romo napisał(a):Witam serdecznie wszystkich. Wybieram się do Cro za kilka dni, cel: południowa Dalmacja. Chciałbym, jesli można, prosić o praktyczne informacje, dotyczące możliwości przekraczania granicy BiH na podstawie dowodu osobistego. Śpieszę poinformować, że zapoznałem się z tematem w FAQ - wygląda dobrze, ale prosiłbym o informacje sprawdzone w praktyce, na własnej skórze :wink: - czy celnicy BiH żądają okazywania paszportów ( także celnicy CRO przy wyjeździe)?

Nie znalazłem takich informacji, może słabo szukałem ? Jeśli tak - wybaczcie...
Z góry dziękuję za pomoc.


W 2008 roku jezdzilem z Cro do Mostaru i Medjugorie, sprawdzali paszporty i zielona karte ...
yaro0465
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 29.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) yaro0465 » 27.07.2009 21:56

Ja się w takim razie dorzuce z jeszcze jednym pytniem.

Może macie namiary na jakis rozsądny nocleg w BiH na trasie Slavonski Camac - Zenica dla 5 osobowej rodzinki :-)

Będe wdzięczny za namiary/podpowiedzi. Jade na Korcule i tym razem do Cro wybralem trase przez BiH (pierwszy raz przez BiH) i akurat na tym odcinku najbardziej pasowałby mi jakis niedrogi nocleg.

pozdrawiam
aluchna
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 01.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aluchna » 01.08.2009 16:32

Witam!
Mam pytanie (kolejne) odnośnie dowodów osobistych.
Wyjeżdzamy w za dwa dni do Neum w BiH, a moj najdroższy małżonek właśnie się zorientował, że zgubił paszport... :x
Jedziemy właśnie do Neum bo jest tam tanio i traktujemy to jako bazę wypadową do Chorwacji, więc na pewno bedziemy musieli kilka razy granice poprzekraczać. No i oczywiście mam stres, że będą kłopoty.
Dodam, że auto leasingowane (więc nie my jesteśmy właścicielami), zielona karta jest, ja paszport mam. Jak sądzicie - będą problemy?
Pytam głównie osób, które w tym roku tamtędy jeździły (bo oczywiście przygotowanie teoretycze ze stran MSZ mam :wink: ).
Z góry dzięki!!
orfik11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 28.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) orfik11 » 01.08.2009 18:35

Może i na dowód przejedziesz ale czy warto ryzykować? Obowiązuje paszport. To jest nielegalne przekroczenie granicy i sprawa karna. Nie wiem czy warto ryzykować. A swoją drogą uważajcie w nocy na ich drogach gdyż tam są raczej wiekowe autka i często nie mają odpowiedniego oświetlenia z tyłu pojazdu.
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 01.08.2009 19:45

orfik11 napisał(a):Może i na dowód przejedziesz ale czy warto ryzykować? Obowiązuje paszport. To jest nielegalne przekroczenie granicy i sprawa karna. Nie wiem czy warto ryzykować. A swoją drogą uważajcie w nocy na ich drogach gdyż tam są raczej wiekowe autka i często nie mają odpowiedniego oświetlenia z tyłu pojazdu.


No jak to?? Przecież już można na D.O. więc proszę nie siać paniki.
https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=23491
orfik11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 28.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) orfik11 » 01.08.2009 20:34

Jeżeli tak to przepraszam. Nie wiedziałem. Wolę jednak mieć paszport. Kiedyś wracając przez góry z Medjugorie wjechałem na dwa przejścia gdzie mnie do Chorwacji nie przepuszczono. Dopiero na trzecim. wiem, że robiłem błąd gdyż te dwa na których mnie zawrócono były przystosowane i obsługiwały tylko "mały ruch przygraniczny". Przepraszam więc jeżeli wprowadziłem w błąd. Ja tam polecam paszport.
zybi124
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 25.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) zybi124 » 08.08.2009 19:31

Byliśmy na przełomie czerwca i lipca w okolicy Trogiru.Wybraliśmy się na wycieczkę do Dubrownika.Na granicy BiH przed nami trzepali niemców a na nas (dwa samochody z Polski) nawet nie spojrzeli tak w jedną jak i w drugą stronę. Pozdrawiam
pioszczep
Croentuzjasta
Posty: 127
Dołączył(a): 20.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) pioszczep » 08.08.2009 23:26

W połowie lipca br. zrobiliśmy sobie mały wypad z Vodic do Medjugorie. Na przejściu wręczyłem paszport na co znudzony gościu powiedział "zielona karta" a kiedy mu ją doręczyłem - polecił jechać dalej.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przejazd przez BiH - w praktyce.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone