Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

przejazd Pd-Wsch Austrią_Graz_Villach_Lienz

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
przejazd Pd-Wsch Austrią_Graz_Villach_Lienz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 23.05.2018 07:33

chciałbym dojechać nad Gardę, przekraczając granicę Słowacja/Austria w okolicach Bratysławy, kierując się na:
Graz - Klagenfurt - Villach - Lienz, mniej więej tak:
https://goo.gl/maps/hGyFsL5sKFm

czy znacie "jakość" i przepustowość tej drogi?
nocleg 2/3 września (niedziela/poniedziałek) w okolicach Graz - Wolfsberg, start w godzinach porannych w poniedziałek 3 września w stronę IT...

1. w okolicach Klagenfurt widać roboty drogowe...
2. autostrada kończy się w okolicach Spittal an der Drau? Czy na dalszej części drogi (nr 100) poza zabudowanym utrzymam prędkość 80-90?
3. proszę o wszelkie uwagi... :papa:
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 23.05.2018 07:55

Sol-Wagon napisał(a):chciałbym dojechać nad Gardę, przekraczając granicę Słowacja/Austria w okolicach Bratysławy, kierując się na:
Graz - Klagenfurt - Villach - Lienz, mniej więej tak:
https://goo.gl/maps/hGyFsL5sKFm

czy znacie "jakość" i przepustowość tej drogi?
nocleg 2/3 września (niedziela/poniedziałek) w okolicach Graz - Wolfsberg, start w godzinach porannych w poniedziałek 3 września w stronę IT...

1. w okolicach Klagenfurt widać roboty drogowe...
2. autostrada kończy się w okolicach Spittal an der Drau? Czy na dalszej części drogi (nr 100) poza zabudowanym utrzymam prędkość 80-90?
3. proszę o wszelkie uwagi... :papa:


ad. 1 Tymi robotami raczej się nie przejmuj. Powinno być tylko ograniczenie prędkości do 80 km/h i płynny ruch.
ad. 2 Tak, jest tam jeszcze krótkie odbicie A10, ale szybko się kończy i jest droga krajowa. I tak, w terenie niezabudowanym dasz radę utrzymać taką prędkość.
ad. 3 Przestrzegaj ograniczeń prędkości :)
Warto też zerknąć na stronę ASFINAG, austriackiej GDDKiA, są tam m.in. kamerki przy autostradach, możesz sprawdzić jak wygląda sytuacja.
https://www.asfinag.at/en/
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 23.05.2018 20:13

dzięki za odpowiedź:)

p.s. ale jestem durny, zamiast zamieścić w dziale "Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi", to dałem tutaj...:/
może admin przeniesie grzecznościowo...;)
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 24.05.2018 22:17

Nie chce Ci namieszać, ale na majówce byłem we Włoszech i w tamtą stronę jechałem od Wiener Neustd. do Villach Twoją trasą.
Oprócz robót w Czechach (ale to Cię pewnie nie zainteresuje), najbardziej mnie wkurzył odcinek gdzieś przed Grazem - Klagenfurt. Płynność ruchu była (sobotnie popołudnie), ale co chwilę jeden pas, ograniczenie 80 km/h, otwarta jedna nitka tunelu.
Z powrotem (powszedni dzień) widząc pierwsze zwężenie, odbiłem w Klagenfurcie na S 37, 317, S36, S6 i dobiłem do Wiener Neustd. Napiszę, że fajnie się jechało, bardzo płynnie, sympatycznie. Jest trochę zwykłych traktów, ze 2 przejazdy przez miasteczka, koło chyba Judenburga jest z 10 km robót (przedłużenie jakiejś S), ale taka fajna regionalna Austria.
Czasowo było podobnie.
Niektórzy jadąc z Wiener Neustd. z S6 wpadają wcześniej na A2 w okolicach Grazu.
Zostawiam do przemyślenia.

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
przejazd Pd-Wsch Austrią_Graz_Villach_Lienz
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone