Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przejazd nocą 03 sierpnia - natężenie ruchu

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fludzi
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 06.07.2012
Przejazd nocą 03 sierpnia - natężenie ruchu

Nieprzeczytany postnapisał(a) fludzi » 06.07.2012 08:50

Witam,
mam pytanie dla znawców tematu.
Otóż planuję wyjechać 03 sierpnia (piątek) wieczorem,
jak wygląda natężenie ruchu, będę podróżował przez Słowację, Węgry. Docelowo mam zamiar dotrzeć do Mariny (lub innej miejscowości w okolicach Trogiru).
Będę jechał z niespełna 2 letnim dzieckiem i chcę dosyć żwawo pokonać drogę dlatego też wybieram noc. Dodam że jadę w ciemno ;)
Wg nawigacji czas całkowitego przejazdu to około 12 godzin, tak więc wczesnym rankiem będę już "mniej wiecej" na miejscu

z góry dziękuje za wszelkie wskazówki.
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 06.07.2012 08:56

Wyjazd w piątek to (IMHO) najgorszy możliwy termin wyjazdu; do Cro wjedziesz już w sobotę rano, a wtedy wszyscy ruszają na weekend nad Jadran, w efekcie natężenie ruchu jest maksymalne, na bramkach tworzą się korki.
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 06.07.2012 09:01

Zależy skąd wyjeżdżasz. My ze Śląska zawsze wyjeżdżamy na noc i nigdy nie było problemu z wjazdem. Korki zaliczaliśmy zwykle przed tunelami, aczkolwiek w zeszłym roku poszło to jakoś bardzo sprawnie i bez zatorów :lol:
fludzi
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) fludzi » 06.07.2012 09:10

viltob08 napisał(a):Zależy skąd wyjeżdżasz. My ze Śląska zawsze wyjeżdżamy na noc i nigdy nie było problemu z wjazdem. Korki zaliczaliśmy zwykle przed tunelami, aczkolwiek w zeszłym roku poszło to jakoś bardzo sprawnie i bez zatorów :lol:



Wyjeżdżam z Rzeszowa więc mam stosunkowo blisko, biorąc pod uwagę inne regiony Polski
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 06.07.2012 09:16

Polecam taką lekturę
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 06.07.2012 09:20

fludzi napisał(a):Witam,
mam pytanie dla znawców tematu.
Otóż planuję wyjechać 03 sierpnia (piątek) wieczorem,


Zobacz tu :arrow: Tourist information :arrow: strona 21
3, 4, 5 sierpnia to extremely heavy traffic.
rzepka
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzepka » 06.07.2012 11:16

Arek napisał(a):Wyjazd w piątek to (IMHO) najgorszy możliwy termin wyjazdu; do Cro wjedziesz już w sobotę rano, a wtedy wszyscy ruszają na weekend nad Jadran, w efekcie natężenie ruchu jest maksymalne, na bramkach tworzą się korki.


O matko to mnie zmartwiłeś, bo ja też założyłam wstępnie taki termin wyjazdu, myślicie żeby w tej sytuacji jechać dzień wcześniej czyli w czwartek wieczorem? Dodam tylko, że w ciemno i okolice Makarskiej.
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 06.07.2012 11:22

rzepka napisał(a): w tej sytuacji jechać dzień wcześniej czyli w czwartek wieczorem? Dodam tylko, że w ciemno i okolice Makarskiej.


Zdecydowanie lepiej. Zdążysz przed weekendowym natłokiem turystów. Przy spokojnej jeździe powinieneś być w piątek wczesnym południem w Makarskiej.
rzepka
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzepka » 06.07.2012 11:29

Ok! Dzięki, chyba tak zrobimy :) Zastanawiam się tylko czy nie będzie problemu z kwaterą, bo z tego co wyczytałam zazwyczaj wymiana turystów jest w sobotę?
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 06.07.2012 11:34

Tylko nie łudź się, że na drogach będzie całkiem pusto, bo to jest sierpień, szczyt sezonu :) W każdym razie wyjazd w czwartek jest w mojej opinii zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż w piątek.

Od 2001 roku jeździmy w ciemno, w różne dni tygodnia przyjeżdżamy do Cro i jeszcze się nie zdarzyło, abyśmy nie znaleźli lokum :)
marcin10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 434
Dołączył(a): 10.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin10 » 06.07.2012 11:47

fludzi napisał(a):
viltob08 napisał(a):Zależy skąd wyjeżdżasz. My ze Śląska zawsze wyjeżdżamy na noc i nigdy nie było problemu z wjazdem. Korki zaliczaliśmy zwykle przed tunelami, aczkolwiek w zeszłym roku poszło to jakoś bardzo sprawnie i bez zatorów :lol:



Wyjeżdżam z Rzeszowa więc mam stosunkowo blisko, biorąc pod uwagę inne regiony Polski


W 2008 roku wyjeżdżałem z Bielska-Białej ok. 16 - tej w piątek i na miejscu w Trogirze byłem ok. 5 rano w sobotę. Jechałem z 1,5 rocznym maluchem. Bardzo znikomy ruch, przejazd bez problemu, bez korków itp.

Pozdrav 8)
rzepka
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzepka » 06.07.2012 11:52

Nic nie przebije dojazdu do Wawy w godz. 7.30 - 9.30. Każdą inną drogę zniosę z uśmiechem na twarzy, tym bardziej do Cro :)
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 06.07.2012 21:02

a jak jest z wyjazdem w niedzielę rano,z Łodzi
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.07.2012 21:14

rzepka napisał(a):
Arek napisał(a):Wyjazd w piątek to (IMHO) najgorszy możliwy termin wyjazdu; do Cro wjedziesz już w sobotę rano, a wtedy wszyscy ruszają na weekend nad Jadran, w efekcie natężenie ruchu jest maksymalne, na bramkach tworzą się korki.


O matko to mnie zmartwiłeś, bo ja też założyłam wstępnie taki termin wyjazdu, myślicie żeby w tej sytuacji jechać dzień wcześniej czyli w czwartek wieczorem? Dodam tylko, że w ciemno i okolice Makarskiej.


Z Rzeszowa to tylko przez Miskolc i cale Węgry - masz autostradę i na przejściu H - CRO w Letenye całkowity brak korków!

Pozdrawiam
Ehelon
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ehelon » 12.07.2012 10:55

Fludzi ja lece w kierunku Splitu z Krosna w nocy z 2 na 3 sierpnia ... Jak zrewidujesz termin wyjazdu to daj znać na dwa samochody zawsze ražniej :D
Traske widzę ze zaplanowales taką jak ja tylko ze nauczony doświadczeniem unikam wjazdow na CRO w sobotę rano do tego w szczycie sezonu .....
Pozdro
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przejazd nocą 03 sierpnia - natężenie ruchu
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone