Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przejazd drogą 86

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dad
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 30.04.2006
Przejazd drogą 86

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dad » 29.04.2008 08:41

Witam serdecznie!
W związku z mistrzostwami w Austrii i słoweńskim sposobem na szybkie zarobienie kasy rozważam przejazd przez Węgry słynną drogą nr 86.Via Michelin podaje,że różnica w czasie na odcinku z Chorzowa do Orasaca wynosi 50 minut.Czy moglibyście ze swojego bogatego doświadczenia powiedzieć jak to wygląda w rzeczywistości.
Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.04.2008 10:03

Witam,a czytał kolega dział FAQ (nie stosuje się kolega do zasad obowiązujących na tym forum,niech to tylko przeczytają inni...) bo np.TU jest wszystko i dokładnie opisane.Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.04.2008 10:43

Dad napisał(a):......Via Michelin podaje,że różnica w czasie na odcinku z Chorzowa do Orasaca wynosi 50 minut.....

ViaM różne rzeczy podaje ;-)
Przecież każdy program do wyliczania trasy nie uwzglednia natężenia ruchy, pogody itp. czynników wpływających na czas przejazdu. To jest informacja czysto teoretyczna
jacek77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 369
Dołączył(a): 30.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek77 » 29.04.2008 19:48

Dad napisał(a):Witam serdecznie!
W związku z mistrzostwami w Austrii i słoweńskim sposobem na szybkie zarobienie kasy rozważam przejazd przez Węgry słynną drogą nr 86.Via Michelin podaje,że różnica w czasie na odcinku z Chorzowa do Orasaca wynosi 50 minut.Czy moglibyście ze swojego bogatego doświadczenia powiedzieć jak to wygląda w rzeczywistości.
Pozdrawiam

Witam
Od sześciu lat jeżdże do Cro z Chorzowa zawsze przez Węgry drogą nr. 86 z małą modyfikacją do przejścia granicznego w Letenye( od Kormend droga nr 76 do Zalaegerszeg, a potem droga nr. 74 do Nagykanizsa i Letenye), tam od razu wskakuje na chorwacką autoceste. Nie mam porównania z innymi trasami, bo nimi nie jeżdziłem. Jeśli masz pytania to wal śmiało
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 29.04.2008 20:26

Z tego co pisali uzytkownicy tego forum,jak pojedziesz w nocy ta trasa,Wegry,to uwazaj na zwierzyne na trasie,odcinki lesne.Jechalem ta trasa dwa razy i bylo OK,zadnych niespodzianek...
caja2
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 12.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) caja2 » 30.04.2008 21:46

mam pytanie, czy na autostradzie M1 na Węgrzech odcinek Rajka Moson jest płatny , czy nie? Na niniejszym forum bowiem znalazłem sprzeczne informacje. W dziale winiety w Słoweni jest info ,że ta droga jest bezpłatna, wcześnie jednak czytałem na forum o czatujacych tam policjantach.Na wikipedi podane jest info- odcinek płatny. Z przezorności do tej pory jeżdziłem przez miasto, jesli ktoś ma jakąś weryfikowalną informacje to proszę o pomoc, pozdrawiam

ps. raz jechałem przez czechy, austrię- 2 godz. w korku na autostradzie pod wiedniem wyleczylo mnie z tej drogi+ korki na granicy ze słowenią+ korki przed cestą na autostradzie w słowenii, 2 razy jechałem 86, droga dobra, szybka, noca pusta
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.04.2008 22:11

caja2 napisał(a):mam pytanie, czy na autostradzie M1 na Węgrzech odcinek Rajka Moson jest płatny , czy nie? Na niniejszym forum bowiem znalazłem sprzeczne informacje.....

Sprzecznych informacji na temat tego odcinka to raczej na tym forum nie widziałem.
No chyba, że chodziło o to, że samochody do 3,5 tony nie płacą na tym odcinku, natomiast samochody powyżej 3,5 tony jak najbardziej :wink:

Odcinek Rajka - Mosonmagyarovar jest odcinkiem BEZPŁATNYM dla samochodów o kategorii D-1 (do 3,5 t), pomimo, że leży na autostradzie M-1.
Dla ewentualnych niedowiarków - strona węgierskich autostrad (w języku polskim) - opis tego odcinka jest w pomarańczowej tabeli
Dad
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 30.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dad » 01.05.2008 08:06

Dzięki za informacje. :D
caja2
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 12.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) caja2 » 01.05.2008 08:33

dzięki
volare77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 24.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) volare77 » 01.05.2008 14:02

No i żeby uzupełnić i zakończyć temat przejazdu bezpłatnego
przez Węgry - autostrada M70 dojazdowa do CRO i omijająca
Słowenię TEŻ JEST BEZPŁATNA .
Ostatnio edytowano 01.05.2008 16:24 przez volare77, łącznie edytowano 2 razy
jacusd
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 218
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacusd » 01.05.2008 15:45

volare77 napisał(a):No i żeby uzupełnić i zakończyć temat przejazdu bezpłatnego
przez Węgry - autostrada M7 dojazdowa do CRO i omijająca
Słowenię TEŻ JEST BEZPŁATNA .


Chyba się mylisz, bo na stronie węgierskich autostrad jest oznaczona na fioletowa, czyli PŁATNA
volare77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 24.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) volare77 » 01.05.2008 16:23

RACJA!
Przepraszam za pomyłkę - TO DOTYCZY M70
uciekło mi >0<

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone