Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przejazd do Chorwacji

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Michal.1234
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 05.08.2006
Przejazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michal.1234 » 05.08.2006 14:03

Cześć wszystkim! Wczoraj wróciłem z CHorwacji. To był mój 6 wyjazd. Każdy był inny. Przestrzegam jednak wszystkich przed wyjazdem w piątek. W sobotę na autostradach chorwackich jest sajgon. W poprzedni weekend był korek 12 kilometrowy. Ja wyjechałem z Poznania w sobotę o 8.30 i jadąć (prawie) non-stop bez zmian dojachałem pod Split o 2.30. Nie było żadnych problemów.
Pozdrawiam wszystkich maniaków Chorwacji :-)
Michał :D
KasiaW
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 30.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaW » 05.08.2006 14:07

Witaj! Ja na szczęście wyjeżdżam do Chorwacji w niedzielę nad ranem :) Czy jechałeś może już tą nową autostradą Zagrzeb-Split. Jeśli tak, to jakie wrażenia i może pamiętasz cenę ile się płaci? Ja wyjeżdzam za 2 tyg. Pozdrawiam!
velo_12
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 16.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) velo_12 » 05.08.2006 14:33

darekk_2005
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekk_2005 » 05.08.2006 14:37

Też wyjeżdżam za 2 tyg ;) no prawie bo dokladnie 22.08 ;)pozdro wszystkim ;)
Michal.1234
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 05.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michal.1234 » 06.08.2006 00:22

Jeśli wybierasz się autostradą to na odcinku Zagrzeb Split zapłacisz 157 kn.
Jesli wjeżdżasz od strony Słowenii - tzn. Mariboru to po przekroczeniu granicy z Chorwacją wjedziesz na autostradę w miejscowości Krapina i za odcinek do Zagrzebia zapłacisz dodatkowo 18 kn.
Gdybyś zakładał krótką przerwę polecam zdrzemnąć się na jednym z parkingów przy autostradzie. Miałem zawsze obiekcje, ale w tym roku tak zrobiłem. Lepiej jednak nie wysiadać z samochodu - w samochodzie może i mniej wygodnie ale stanowczo jest ciszej.
Autorstradę z Zagrzebia do Splitu Chorwaci oddali do użytku w ubr. (może dwa lata temu - nie pamiętam dokładnie). Wąskimi gardłami tego odcinka są dwa tunele - Mała Kapela i Sv. Rok. Jesli nie ma wypadku to ruch odbywa się płynnie.
Jeśli masz jakieś pytania - daj znać - myślę że mam dość dużo informacji.
KasiaW
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 30.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaW » 06.08.2006 12:58

darekk_2005 napisał(a):Też wyjeżdżam za 2 tyg ;) no prawie bo dokladnie 22.08 ;)pozdro wszystkim ;)


No więc jedziemy w podobnym terminie: ja wyjeżdżam 20 sierpnia, z samego rana :) Udanej podróży!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.08.2006 00:34

którędy jechałes przez niemcy czy czechy?
darekk_2005
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekk_2005 » 07.08.2006 14:33

KasiaW napisał(a):
darekk_2005 napisał(a):Też wyjeżdżam za 2 tyg ;) no prawie bo dokladnie 22.08 ;)pozdro wszystkim ;)


No więc jedziemy w podobnym terminie: ja wyjeżdżam 20 sierpnia, z samego rana :) Udanej podróży!




Więc Tobie też udanej podróży;)powodzenia i miłego urlopu;)
KasiaW
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 30.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaW » 08.08.2006 06:54

Michal.1234 napisał(a):Jeśli wybierasz się autostradą to na odcinku Zagrzeb Split zapłacisz 157 kn.
Jesli wjeżdżasz od strony Słowenii - tzn. Mariboru to po przekroczeniu granicy z Chorwacją wjedziesz na autostradę w miejscowości Krapina i za odcinek do Zagrzebia zapłacisz dodatkowo 18 kn.
Gdybyś zakładał krótką przerwę polecam zdrzemnąć się na jednym z parkingów przy autostradzie. Miałem zawsze obiekcje, ale w tym roku tak zrobiłem. Lepiej jednak nie wysiadać z samochodu - w samochodzie może i mniej wygodnie ale stanowczo jest ciszej.
Autorstradę z Zagrzebia do Splitu Chorwaci oddali do użytku w ubr. (może dwa lata temu - nie pamiętam dokładnie). Wąskimi gardłami tego odcinka są dwa tunele - Mała Kapela i Sv. Rok. Jesli nie ma wypadku to ruch odbywa się płynnie.
Jeśli masz jakieś pytania - daj znać - myślę że mam dość dużo informacji.

Czy liczyłeś może ile łącznie wydałeś kasy na autostrady? Ja będę jechała Zagrzeb-Split to już wiem ile muszę szykować. Jadę przez Słowację, Węgry. Tylko teraz kwestia ile na Węgrzech pójdzie pieniędzy na autostradę.
viverka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 02.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) viverka » 08.08.2006 08:32

KasiaW napisał(a):
Michal.1234 napisał(a):Jeśli wybierasz się autostradą to na odcinku Zagrzeb Split zapłacisz 157 kn.

Czy liczyłeś może ile łącznie wydałeś kasy na autostrady? Ja będę jechała Zagrzeb-Split to już wiem ile muszę szykować. Jadę przez Słowację, Węgry. Tylko teraz kwestia ile na Węgrzech pójdzie pieniędzy na autostradę.

No właśnie - jadąc trasą przez Słowację i Węgry (Presov-Koszyce-Miszkolc-Budapeszt-Nagykanisza-Letenye-Zagrzeb-Split) - na które odcinki trzeba (Zagrzeb-Split to już wiem - ale czy od przejścia w Letenye-Gorican do Zagrzebia też?), za ile i gdzie najlepiej kupować winietki (zwłaszcza na Węgrzech)?
Będę wdzięczna za radę,
Pozdrav.
Stan48
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 15.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stan48 » 08.08.2006 17:01

Na Węgrzech winietka (matrica) 4-dniowa kosztuje 1 520 forint. Możesz ją kupić na stacji MOL-a
soul17
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 28.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) soul17 » 08.08.2006 20:45

Też wyjeżdżamy 20VIII w niedzielę rano, przez Słowację i Węgry, ale zaraz za granicą w Bratysławie zjeżdzamy na południe, ścinamy róg Słowenii i już Croatia :D
Bez winietek na Węgrzech, ten kawałek do zjazdu jest bezpłatny (info z tego forum).
Zastanawiam się jeszcze tylko czy pomknąć autostradą, czy starą trasą przez Plitvice, pewnie się przeluźniła, zwłaszcza nocą, a za ~~150 kun to mam dobrą kolację z 8) napojami.
kulas
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulas » 09.08.2006 08:19

Witam !!

Tak się zastanawiam. Będę jechał najpierw z Wawy do Pargi i poźniej dopiero z Pragi pojadę do Chorwacji. Zastanawia mnie tylko wybór trasy z Pragi do Grazu. Pojechać najpierw do Brna i stamtąd do Bratysławy i Graz czy polecieć bezpośrednio na Wiedeń z Pragi i stamtąd na Graz. A może z Pragi na Brno i później na Wiedeń i do Grazu. Ta druga opcja wydaje się najkrótsza i najprostsza. Może ktoś doradzić.

A tak na marginesie, dlaczego część z Was jedzie z Brna na Bratysławę i później na Graz, a nie przez Wiedeń. Chcę ominąć w tamtą stronę Słowacje (nie chce wykupywać winiety na kilka km).

Via michelin pokazało mi taką drogę z Pragi na Graz, ktoś może się wypowiedziec czy warto.

Praga-Tabor-Ceské Budejovice-Wullowitz-Linz-Graz

Jest najmniejszy dystans do pokonania, ale czy i tak nie będzie szybciej autostradą przez Brno, Wiedeń i do Grazu ?


Będę wdzięczny za podpowiedź !

Pzdr

[/url]
Morsu
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 20.05.2006
Przejazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morsu » 09.08.2006 08:48

soul17 napisał(a):Też wyjeżdżamy 20VIII w niedzielę rano, przez Słowację i Węgry, ale zaraz za granicą w Bratysławie zjeżdzamy na południe, ścinamy róg Słowenii i już Croatia :D
Bez winietek na Węgrzech, ten kawałek do zjazdu jest bezpłatny (info z tego forum).
Zastanawiam się jeszcze tylko czy pomknąć autostradą, czy starą trasą przez Plitvice, pewnie się przeluźniła, zwłaszcza nocą, a za ~~150 kun to mam dobrą kolację z 8) napojami.


Podpowiem ci z praktyki - zjechalem w autostrady w Karlovacu i plitvicka trasa jechalem do Pakostane (przy jadrance) - jechalem Cinquecento w miare przepisowo - wyszlo 240 km w czasie 3,5 h (jechalem tak w obie strony - ladne widoki przy przejezdzie przez gory Velebit) - troche dluzej ale taniej - sa 2 stacje LPG po drodze (only gotowka).


Do KULAS
Jak jedziesz z W-wy - to polecilbym od ciebie trasa 1 az do Cieszyna (odbijasz do granicy 12 km w Skoczowie) - potem walisz na Slowacje (bez winiety - ok 50 km) - W Slowacji masz tansza winiete (miesiac 300 SKK) - najpierw na Zyline - potem na Bratyslawe (od granicy PL-CZ do SK-A jechalem ok 280 km w czasie 3,5 h - intensywne opady-teraz wracalem) - z Bratyslawy na Wieden (Wieden omijasz obwodnica S1 - swietnie oznakowana) - potem autobana az do przejscia A-SLO - kierunek Maribor (w A) - przejezdzasz SLO - i wjezdzasz do CRO
soul17
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 28.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) soul17 » 09.08.2006 16:00

Podpowiem ci z praktyki - zjechalem w autostrady w Karlovacu i plitvicka trasa jechalem do Pakostane (przy jadrance) - jechalem Cinquecento w miare przepisowo - wyszlo 240 km w czasie 3,5 h (jechalem tak w obie strony - ladne widoki przy przejezdzie przez gory Velebit) - troche dluzej ale taniej - sa 2 stacje LPG po drodze (only gotowka).

Jechałem tamtędy aż do Splitu, też Cieniasem, jak nie było jeszcze autostrady, ale nocą.
Zastanawiam się tylko, czy autostradą w nocy nie zrobie tych 240km w 2h.

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Przejazd do Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone