Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przegląd filmów OKO NA BAŁKANY

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 12.06.2013 09:16

Widzę, że rok temu "coś" przegapiłam
pociachana wtedy byłam

Szkoda, że w tym roku też przegapię (rok szkolny kończy się dopiero 28, a 30 TU się coś będzie działo).

Ale mała szansa jest, bo termin festiwalu zbiega się z imprezami rodzinnymi (imieniny braci, rocznica ślubu jednego, urodziny córeczki drugiego) więc dwa dni może jakoś wykręcę.
I zdążę wrócić ...

Dlatego dzięki za info :)
aga2
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1022
Dołączył(a): 10.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga2 » 12.06.2013 09:18

oczywiście 30 musisz być tu :)
aga2
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1022
Dołączył(a): 10.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga2 » 30.12.2013 08:17

Już w styczniu rusza kolejna edycja przeglądu "Oko na Bałkany", tym razem będzie to kino Chorwackie

"Cykl Festiwali Filmowych pod nazwą: OKO NA BAŁKANY ma na celu umożliwienie polskiej publiczności kinowej zapoznanie się z kinematografią krajów, które geograficznie tworzą region zwany Bałkanami. Pierwszy Festiwal miał miejsce w styczniu 2013r. i poświęcony był Serbii. Drugi Festiwal odbędzie się w styczniu 2014r., w programie znajdą się filmy chorwackie: pełnometrażowe filmy fabularne (7), dokumenty (5) oraz kilka tytułów reprezentujących Zagrzebską Szkołę Animacji. Impreza będzie miała zasięg ogólnopolski.

Kinematografia chorwacka to kinematografia młoda, lecz niezwykle różnorodna. Chorwaci przyglądają się sobie, swojej historii i światu – a zwłaszcza swojemu w nim miejscu. Większość filmowych produkcji koncentruje się na bieżących problemach zwykłych ludzi. Znaczącą rolę odgrywają odniesienia do sytuacji gospodarczej i społecznej. Powstają też filmy „lekkie”, komercyjne – popularność takich tytułow, jak „Sonia i byk” (SONJA I BIK /SONIJA I BYK (Vlatka Vorkapić , 2012) największy box office w historii chorwackiego kina) świadczy o tym, jak bardzo Chorwaci potrzebują oddechu i odpoczynku od problemów związanych zarówno z teraźniejszością, jak przeszłością.
w linku poniżej wykaz filmów, które zostaną wyświetlone w ramach przeglądu:
http://cinemania.org.pl/oko-na-ba%C5%82kany-chorwacja-2014

Szczegółowy plan przeglądu powinien być dostępny już wkrótce :)
i plan warszawskiej edycji:
http://cinemania.org.pl/OKO-NA-BALKANY/CHORWACJA/PROGRAM.jpg

Pokazy filmów w ramach festiwalu odbędą się w: Warszawie (Kino Luna - 23-27 stycznia 2014), Krakowie (Kino Kika), Katowicach (Kino Światowid), Wrocławiu (Nowe Horyzonty), Poznaniu (Kino Muza) oraz Lublinie, Toruniu i Gdynii."
Ostatnio edytowano 21.01.2014 12:57 przez aga2, łącznie edytowano 2 razy
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 10.01.2014 15:02

O, właśnie znalazłem wiadomość i chciałem się podzielić, tymczasem info już wrzucone :). Nie mogę się doczekać, czekam na przegląd w Krakowie. Poprzednia edycja (kino serbskie) była bardzo udana.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.01.2014 12:21

Oko na Bałkany na fejsbuku ;-) czyli tutaj.
aga2
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1022
Dołączył(a): 10.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga2 » 04.02.2014 12:51

rozglądajcie się w swoich miastach :)
zawsze można też wybrać się na kinową wycieczkę :)

"Oko na Bałkany rusza w Polskę:
Katowice Kino Światowid 14-20 lutego
Kraków Kino Agrafka i Art Kino Pauza 28 luty - 6 marca
Lublin Centrum Kultury 1-3 marca
Łódź Kino 3D Wytwórnia 2-6 marca
Białystok Kino Forum 6-9 marca
Poznań Kino Muza w Poznaniu 23-26 marca
Gdańsk Kino Żak 22-27 kwietnia"
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 04.02.2014 13:24

aga2 napisał(a):rozglądajcie się w swoich miastach :)
zawsze można też wybrać się na kinową wycieczkę :)

"Oko na Bałkany rusza w Polskę:
Katowice Kino Światowid 14-20 lutego
Kraków Kino Agrafka i Art Kino Pauza 28 luty - 6 marca
Lublin Centrum Kultury 1-3 marca
Łódź Kino 3D Wytwórnia 2-6 marca
Białystok Kino Forum 6-9 marca
Poznań Kino Muza w Poznaniu 23-26 marca
Gdańsk Kino Żak 22-27 kwietnia"

O! Szukałam informacje w którym kinie będzie w Katowicach, podejrzewałam, że w Światowidzie, ale nie byłam pewna :)
Dziękuję :)
aga2
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1022
Dołączył(a): 10.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga2 » 27.02.2014 12:17

aga2 napisał(a):rozglądajcie się w swoich miastach :)
zawsze można też wybrać się na kinową wycieczkę :)

"Oko na Bałkany rusza w Polskę:
Katowice Kino Światowid 14-20 lutego
Kraków Kino Agrafka i Art Kino Pauza 28 luty - 6 marca
Lublin Centrum Kultury 1-3 marca
Łódź Kino 3D Wytwórnia 2-6 marca
Białystok Kino Forum 6-9 marca
Poznań Kino Muza w Poznaniu 23-26 marca
Gdańsk Kino Żak 22-27 kwietnia"


dodatkowe miejsce :)
Wrocław Kino DCF 11-17.04.2014
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 27.02.2014 13:24

wybieramy się jutro do Agrafki :D

( mam nadzieję, że nic nam nie popsuje planów)
aga2
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1022
Dołączył(a): 10.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga2 » 27.02.2014 13:29

to czekam na opowieść jak było :)
mi niestety nie udało się dotrzeć na żaden z filmów wyświetlanych w Wawie....niestety zadziałała "siła wyższa"...
ale mam zaplanowany wyjazd do Gdańska, i właśnie zauważyłam że "łapie" się w terminie....więc może tam :)
ZAJEC
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5420
Dołączył(a): 11.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZAJEC » 01.03.2014 09:16

Wczoraj razem z Anią i Januszem(krakusy)obejrzeliśmy w kinie Agrafka chorwacki film Sonja i bik. Kto lubi się pośmiać a przy okazji poznać trochę nieznanego folkloru Chorwacji to polecam.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 01.03.2014 09:52

qrde, wcześniej nie natrafiłem na ten wątek, sporo filmów bardzo pod mój gust, widzę że mam sporo do nadrobienia, a że niektóre z nich w PL kinach to już w ogóle świetna sprawa, muszę być na bieżąco
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.03.2014 15:21

ZAJEC napisał(a):Wczoraj razem z Anią i Januszem(krakusy)obejrzeliśmy w kinie Agrafka chorwacki film Sonja i bik. Kto lubi się pośmiać a przy okazji poznać trochę nieznanego folkloru Chorwacji to polecam.


Widziałem koszulkę z logo cro.pl i "wianuszek" ;-) wokół - pozdrawiam :!:

"Sonja i byk": film faktycznie przyjemny, choć temat (walki byków i związane z nimi dylematy moralne + miłość bohaterów stojących po dwóch stronach tej barykady) mało porywający.

Wczoraj miałem okazję obejrzeć drugi film przeglądu pt. "Osioł". Temat filmu wprawdzie ciekawy (samobójstwo jednego z członków rodziny, do którego przyczynił się inny i związane z tym konsekwencje + rozrachunek z przeszłością), ale szkoda, że opowiedziany w dość nudny sposób...

Ciekawe, jak odebrała te i inne filmy reszta Cro-/Kinomaniaków :idea:
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 02.03.2014 16:01

eystrasalt napisał(a):Widziałem koszulkę z logo cro.pl i "wianuszek" ;-) wokół - pozdrawiam :!:

To dlaczego do nas nie podszedłeś? 8O Zajec był w koszulce.
Na pokazie spotkaliśmy też Suzannę , ( może na zlot przyjedzie).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.03.2014 17:36

krakuscity napisał(a):To dlaczego do nas nie podszedłeś? 8O


Chyba nie chciałem przeszkadzać, ale na pewno jeszcze będzie okazja, np. w czasie zlotu...

krakuscity napisał(a):Na pokazie spotkaliśmy też Suzannę , ( może na zlot przyjedzie).


Kiedy i gdzie (zlot)?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura chorwacka



cron
Przegląd filmów OKO NA BAŁKANY - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone