Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Proszę o POMOC. Zaręczyny

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.08.2017 17:34

AlguienEspecial
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 10.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) AlguienEspecial » 11.08.2017 18:53

Dzięki !!! To jakaś siecowka w Cro? Są w Trogirze?
Poczytam zaraz o Marjan i Punta Rata.

Co do tego że musi to być rano się nie upieram, rogaliki też były też w domyśle pierwszym po prostu pomysłem do szampana z rana.
Na pewno chciałbym zaakcentować te chwile prawdziwym szampanem i bukietem kwiatów. Co do miejsca , nigdy w Cro nie byłem więc jestem otwarty i dziękuję za polecenia. Nie wiem skąd tam są rejsy statkiem ani nic.
Samochód planujemy wypożyczyć na 1 dzien i ruszyc do Splitu pozwiedzać.

Najważniejsze że uda się pierścionek przemycić przez granice
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.08.2017 19:19

O tych rejsikach to w wątku o Trogirze i Ciovo pytaj.
AlguienEspecial
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 10.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) AlguienEspecial » 12.08.2017 02:55

Generalnie ten Trogir nie jest przymusowy. Padło na niego bo blisko lotniska a przylot będzie około 20:30. Nie chcemy auta wynajmować na lotnisku a jako że jestem pierwszy raz to nie wiem czy gdzieś dalej z lotniska dotrę o tej porze. Ale jak wiecie że budy czy pociągi jadą to lepszych ciekawszych rejonow Cro to proszę o pomoc/informacje.

Czytałem że Trogir jest piękny ale parę godzin zwiedzania i tyle a same okolice Ciovo podobno mają średnie plażę i atrakcje..
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 12.08.2017 08:30

Jesteś jakiś taki nie zdecydowany. Czy masz już rezerwację noclegu. Czy masz transport z lotniska.
Auta nie masz to i nie oczekuj, że wręczysz pierścionek w pięknym miejscu. Do cudownych miejsc trzeba czymś dojechać. Pozostaje ci wręczyć złotko na plaży w Konobie albo na kwaterze. A jak będziesz się zastanawiał to ktoś inny wręczy jej pierścionek. :D :papa: :hut:
AlguienEspecial
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 10.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) AlguienEspecial » 12.08.2017 11:10

Ural napisał(a):Jesteś jakiś taki nie zdecydowany. Czy masz już rezerwację noclegu. Czy masz transport z lotniska.
Auta nie masz to i nie oczekuj, że wręczysz pierścionek w pięknym miejscu. Do cudownych miejsc trzeba czymś dojechać. Pozostaje ci wręczyć złotko na plaży w Konobie albo na kwaterze. A jak będziesz się zastanawiał to ktoś inny wręczy jej pierścionek. :D :papa: :hut:


Jestem bardzo zdecydowany (niezdecydowany piszemy razem ). Padło na Trogir żeby wieczorem o 21 nie brać auta na lotnisku. Później w docelowym miejscu mogę sobie coś wynająć i zabrać ja wszedzie, może to być auto, rejs statkiem czy choćby skuter.
Z racji takiej że nigdy nie lądowałem na lotnisku w Splicie ani nie byłem w Chorwacji to pytam (podobno kto pyta nie bładzi) czy istnieją może fajniejsze miejsca do których można dotrzeć z lotniska komunikacja (nie wiem czy jeżdżą stamtad jakieś pksy na nasze czy są pociagi, kolejka miejsca jak np u nas w Warszawie Chopin AirPort).
Jak ktoś wie, ma doświadczenie bo np z lotniska jechał gdzieś busem dalej w dobre miejsce to po prostu da mi znac. Jeżeli możesz mi pomóc to o to proszę ładnie, jak nie masz nic ciekawego do dodania to odpuść sobie :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 12.08.2017 11:31

Piszesz, że Twoja dziewczyna będzie w Chorwacji 3 raz - czy była już w tym regionie? Może ona podpowie, gdzie najbardziej chciałaby stacjonować w tej okolicy?
Z lotniska do Trogiru blisko. Starówka jest fantastyczna na wieczorne spacery - może jak się przyjrzysz bliżej, to na niej znajdziesz urokliwe miejsce na oświadczyny? :-) Z Trogiru możesz dotrzeć do Splitu komunikacją miejską.
http://www.promet-split.hr/index.php?op ... Itemid=187
http://www.split-airport.hr/index.php?o ... 76&lang=en
Jasne, że bardziej malowniczo (czytaj: górsko) niż na Čiovo mogłoby być dalej na południe za Splitem, ale nie znajdziesz tam takiej starówki jak w Trogirze. Dlatego wydaje mi się, że Twój pomysł z Čiovo nie jest zły i będzie tam wystarczająco ładnie na przeżycie tak fantastycznej chwili. :)
AlguienEspecial
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 10.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) AlguienEspecial » 12.08.2017 12:10

Mikromir napisał(a):Piszesz, że Twoja dziewczyna będzie w Chorwacji 3 raz - czy była już w tym regionie? Może ona podpowie, gdzie najbardziej chciałaby stacjonować w tej okolicy?
Z lotniska do Trogiru blisko. Starówka jest fantastyczna na wieczorne spacery - może jak się przyjrzysz bliżej, to na niej znajdziesz urokliwe miejsce na oświadczyny? :-) Z Trogiru możesz dotrzeć do Splitu komunikacją miejską.
Jasne, że bardziej malowniczo (czytaj: górsko) niż na Čiovo mogłoby być dalej na południe za Splitem, ale nie znajdziesz tam takiej starówki jak w Trogirze. Dlatego wydaje mi się, że Twój pomysł z Čiovo nie jest zły i będzie tam wystarczająco ładnie na przeżycie tak fantastycznej chwili. :)



Dzięki za merytoryczną pomoc, ona była na wakacjach rodzinnych jako nastolatka, wyprawy samochodowe głownie na Istrię, Umag i te rejony. Bardzo fajnie wspomina nawet tamten rejon ('nawet' bo wyczytałem tutaj że to nie jest prawdziwa Chorwacja) i zawsze powtarzała że chciałaby jeszcze na wakacje do Chorwacji. Stąd padł wybór na Cro.
o Starówce Trogiru czytałem wiele fantastycznych opinii.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 12.08.2017 13:18

AlguienEspecial napisał(a):Czytałem że Trogir jest piękny ale parę godzin zwiedzania i tyle a same okolice Ciovo podobno mają średnie plażę i atrakcje..

Myślę, że Trogir jest dobry także jako punkt wypadowy. Macie szansę dojechać w ciekawe miejsca korzystając z komunikacji publicznej.
http://www.buscroatia.com/timetable-bus-croatia/
Poza tym wspomniane już wycieczki / fishpicniki na okoliczne wyspy też mogą być ciekawe. Na wybrzeżu powinno być wiele ogłoszeń / reklam.
Wystarczy zaszyć się gdzieś na Čiovo w odległości pieszego spaceru od centrum. Można też pewnie skorzystać z taxi boat do Trogiru z dalszych miejscowości na wyspie. Albo po prostu wypożyczyć rowery, by dojeżdżać do starówki czy ustronnych plaż - w sam raz dla młodych ludzi. :wink:

AlguienEspecial napisał(a): wyprawy samochodowe głownie na Istrię, Umag i te rejony. Bardzo fajnie wspomina nawet tamten rejon ('nawet' bo wyczytałem tutaj że to nie jest prawdziwa Chorwacja)

Istria też ma swoje niezaprzeczalne atuty - Rovinj czy Poreč są piękne. Klimacik jest jednak trochę inny, bardziej włoski, i infrastruktura turystyczna mocno rozwinięta, zwłaszcza na zachodnim wybrzeżu.
Dalmacja jest nieco inna, po prostu, począwszy od przyrody a skończywszy na architekturze. Same palmy w Trogirze - bezcenne. :wink:

P1170682a.jpg


Można też ten klimat poczuć m.in. wybierając się w jakiś rejs na wyspy, np. na Hvar.
AlguienEspecial
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 10.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) AlguienEspecial » 12.08.2017 14:20

no właśnie zakwaterowanie mam na Ciovo ale bardzo blisko Troiru, 10-15 minut pieszym spacerkiem.
Więc mówisz że wycieczki łodzią na wyspy dostanę na miejscu bez problemu? Nie trzeba wcześniej rezerwować biletu czy cos? Rozkład takich rejsów tez sobie pierwszego dnia na spacerze obczaje na miejscu? im wiecej uda mi sie ogarnąć za plecami dziewczyny tym wieksza będzie niespodzianka. Taki rejs na super wyspę może być ciekawym zaskoczeniem po 2-3 dnia w okolicach Trogiru
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 12.08.2017 14:51

AlguienEspecial napisał(a):Więc mówisz że wycieczki łodzią na wyspy dostanę na miejscu bez problemu?

W każdym większym miasteczku na nabrzeżu siedzą przy stolikach nagabywacze i zachęcają do udziału w fishpicnicu. Jak ich nie ma, to stoją tablice informacyjne z numerami telefonu. Trzeba się dowiedzieć, w które dni pływają dokąd. Wystarczy umówić się dzień wcześniej osobiście albo telefonicznie. Czasem chcą zaliczkę, czasem nie.
Jak w necie poszukasz Trogir boat trip to znajdziesz trochę info dokąd pływają różne statki. Polecam np. Hvar z Pakleni Otoci (najlepsze widoki na miasto z twierdzy Španjola, warto wejść), ewentualnie ujdzie Brač ze Zlatnim Ratem i Bolem, chociaż bardzo ciekawy byłby też Vis w Błękitną Grotą (Modra Špilja) na Biševie. Nie jestem pewna czy warto na oba Drveniki płynąć, choć oferty pewnie będą... :? Na miejscu możesz się nawet potargować we wrześniu, jak lubisz. Upewnij się, co jest w cenie - np. jaki posiłek, przewodnik etc.

P1220094b.jpg
Hvar ze Spanjoli


Nad rowerkami lub skuterkiem pomyślałabym, gdyby najbliższa plaża nie wypaliła. Można wtedy znaleźć łatwo jakąś zatoczkę dla siebie.

http://www.beachrex.com/en/croatia/dalm ... land-ciovo

Może uda Wam się wybrać także do wodospadów na rzece Krka. Może jakiś bus jeździ do Skradina, gdzie są kasy i skąd stateczkiem płynie się do PN Krka, albo lokalne biuro w Trogirze pewnie takie wycieczki organizuje. To ładne miejsce.

P.S. Właśnie pisała mi znajoma przebywająca na Čiovo w okolicach Mastrinki, że wcale nie korzystają z własnego samochodu, a zwiedzając wszędzie przemieszczają się transportem wodnym lub busami. Czyli spokojnie się da. :wink:
AlguienEspecial
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 10.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) AlguienEspecial » 12.08.2017 17:05

Dzięki za szczegółowe informację, będę na miejscu w Trogirze to podczas pierwszego spaceru nabrzeżem będę sprawdzał te wycieczki, o PN KrK słyszałem, fajnie byłoby się tam wybrać :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 12.08.2017 17:07

PN Krka. Krk to wyspa i miasto w Kvarnerze. ;-)
http://www.np-krka.hr/en/

No to miłego pobytu i powodzenia. :-)
AlguienEspecial
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 10.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) AlguienEspecial » 13.08.2017 09:56

Jeszcze jakbyście mogli tutaj w temacie już podpowiedzieć czy jakąś komunikacją zbiorową da się dojechać z Trogiru na wodospady Krka? Jakieś bust jeżdżą? Są wycieczki organizowane czy lepiej auto wynająć na 1 dzień?
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 13.08.2017 11:32

Moim zdaniem, jeśli chcesz to zrobić w jakim odpowiednim miejscu (tylko tak jak Ural napisał- pospiesz się, bo ktoś inny wręczy pierścionek ;) ) to wypożycz samochód na cały dzień.
Pojedziesz, gdzie będziesz chciał, zatrzymasz się w miejscu, które Wam się spodoba, nie będziecie zależni od nikogo.
I nie planuj, że akcja odbędzie się o konkretnej godzinie. Bo może się okazać, że inne miejsce i pora okażą się idealne do chwili.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Proszę o POMOC. Zaręczyny - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone