Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

proszę o pomoc w wyborze miejsca

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
golden2912
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 23.01.2013
proszę o pomoc w wyborze miejsca

Nieprzeczytany postnapisał(a) golden2912 » 23.01.2013 23:22

Witam,

wybieram się z mężem i rodzicami na 10 dni na Chorwację (przelom sierpnia/wrzesnia). Planujemy sobie podzielić wyjazd na 2 części. 5 dni spędzić na (90%) na wyspie Hvar a drugie 5 dni na samej Chorwacji już. Czytalam trocche na temat różnych miast/miasteczek i powiem szczerze, że juz mi się miesza w głowie od ilości informacji, miejsc i opinii :) Na samej Chorwacji szukamy jakiegos miejsca na zakwaterownie, aby było w poblizu do wyboru parę plaż (dojazd nawet do 40km nie stanowi dla nas problemu), natomiast jedna z plaż na pewno żeby była w zasięgu krótkiego spaceru od miejsca zakwaterowania. W pobliżu zamieszkania koniecznie żeby był jakiś deptak gdzie wieczorkiem można wyjść coś zjęść lub na drinka :) Co do zwiedzania dobrze by było mieć w zasięgu hmmm do ma 80 km jakieś fajne miejsca do zobaczenia. Wiem, że jest to dość nietypowy opis ale jesteśmy nastawieni 60% leniuchowania, a 40% zwedzania :) do tej pory jezdzilismy zawsze do miejsc gdzie plaze były piaszczyste także nie było aż tak wielkiego problemu z wyborem, natomiast tutaj musimy przekonać sie do kamienistej/żwirowej plaży dlatego też zależy nam aby te pleże były jak najbardziej "delikatne" dla naszych stóp (choć z tego co słyszałam buty do pływania nieuniknione:) )

pozdrawiam i serdecznie dziękuję za wszelkie pomocne odpowiedzi
Majdan72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 30.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majdan72 » 24.01.2013 00:34

Jedźcie na wyspę Rab, a wtedy buty do pływanie możecie zostawić w domu ! :mrgreen:
Jest tam dużo pięknych, piaszczystych plaż do wyboru. Dla lubiących kamienie,skały i żwirek też się coś znajdzie... :nice: :nice: :nice: :papa:
golden2912
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 23.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golden2912 » 24.01.2013 17:07

dzieki za odpowiedź:) wyspa faktycznie piękna z tego co popatrzyłam na szybkiego i hmmm może nawet zastanowimy się w zamian za Hvar :):):) a coś na lądzie ewentualnie jesteś w stanie polecić??:)
Majdan72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 30.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majdan72 » 24.01.2013 19:01

golden2912 napisał(a):dzieki za odpowiedź:) wyspa faktycznie piękna z tego co popatrzyłam na szybkiego i hmmm może nawet zastanowimy się w zamian za Hvar :):):) a coś na lądzie ewentualnie jesteś w stanie polecić??:)

Niestety na lądzie Ci nie pomogę... :(
Byłem tylko 1 raz w Cro, właśnie na Rab i jestem tym miejscem zachwycony. W tym roku obieramy z rodzinką ten sam kierunek :mrgreen:
Majdan72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 30.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majdan72 » 24.01.2013 19:04

golden2912
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 23.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golden2912 » 02.02.2013 12:55

czy ktoś jest jeszcze cos w stanie zaproponować ??:)
golden2912
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 23.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golden2912 » 02.02.2013 22:10

już zdecydowalismy sie na Riwiera Makarska, ale teraz bardzo proszę o pomoc w wyborze czy wybrać na odpoczynek na plaży + zwiedzanie (dojazd autem nie stanowi problemu) pierwsze dni września w samym mieście Makaeska czy wybrać małą mieścinę - tyko pytanie którą? prosze o polecenie najbardziej uroczego miejsca :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.02.2013 09:41

golden2912 napisał(a):już zdecydowalismy sie na Riwiera Makarska, ale teraz bardzo proszę o pomoc w wyborze czy wybrać na odpoczynek na plaży + zwiedzanie (dojazd autem nie stanowi problemu) pierwsze dni września w samym mieście Makaeska czy wybrać małą mieścinę - tyko pytanie którą? prosze o polecenie najbardziej uroczego miejsca :)


Poczytaj tu
makarska-kompendium-wiedzy-subiektywne-t32914.html

:papa:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 04.02.2013 09:57

szpieg napisał(a):
golden2912 napisał(a):dzieki za odpowiedź:) wyspa faktycznie piękna z tego co popatrzyłam na szybkiego i hmmm może nawet zastanowimy się w zamian za Hvar :):):) a coś na lądzie ewentualnie jesteś w stanie polecić??:)

Niestety na lądzie Ci nie pomogę... :(
Byłem tylko 1 raz w Cro, właśnie na Rab i jestem tym miejscem zachwycony. W tym roku obieramy z rodzinką ten sam kierunek :mrgreen:


Tak szczerze, to jak każdy zachwycony jednym jedynym miejscem w tym kraju po jednorazowym pobycie będzie polecał nieobeznanym to swoje jedyne miejsce to się dopiero zrobi mętlik w głowie, bo takich "wyjątkowych i zachwycających" miejsc jest w tym kraju od groma.... :) :roll:
Chyba lepiej mieć szersze pojęcie aby doradzać komuś udane wakacje, zwłaszcza że o Rabie i jego plażach są tu też niekoniecznie "zachwycające" opinie...
"Na szybkiego" to większość miejsc w nowym, fajnym kraju może być piękna i zachęcająca.
Ot, choćby taki Omiś- położenie ma fascynujące, scenerię wyjątkową ale już pobyt w takim miejscu oraz kąpiel na tamtejszej plaży może niektórych zniechęcić (tłumy to jedno a wątpliwa czystość to drugie- i ważniejsze!).

Zalecałbym jednak poczytanie relacji co bardziej obeznanych z tym krajem ludzi (ot, chociażby nero, Ines, Maslinka) bo zachwytów nad byle wsią z kawałkiem plaży to tu jest pełno (zwłaszcza jak ktoś tego kraju jeszcze nie zna a w podobnych regionach Europy na południu w ogóle nie bywał), ale konkretnego uzasadnienia na podstawie większej znajomosci kraju oraz posiadania skali porównawczej z róznych regionów i wysp to już tak wiele nie ma- a takie informacje są najlepsze.
P.S. Jeśli Makarska to... urocza mieścina....? Hmmm... Zależy cóż to dla kogo znaczy.
Urocze mieściny są częściej na wyspach. Makarska Riwiera ma głównie znane i popularne ośrodki wczasowe żyjące z turystyki. Większy spokój panuje dopiero w tych najbardziej na południe wysuniętych miejscach- tam nie ma takiego obciążenia turystami i tak gęsto wytapetowanych ludźmi plaż. Żivogośće, Blato, Igrane, Drvenik.
Pozdrawiam.
Majdan72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 30.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majdan72 » 04.02.2013 12:54

Fatamorgana napisał(a):
szpieg napisał(a):
golden2912 napisał(a):dzieki za odpowiedź:) wyspa faktycznie piękna z tego co popatrzyłam na szybkiego i hmmm może nawet zastanowimy się w zamian za Hvar :):):) a coś na lądzie ewentualnie jesteś w stanie polecić??:)

Niestety na lądzie Ci nie pomogę... :(
Byłem tylko 1 raz w Cro, właśnie na Rab i jestem tym miejscem zachwycony. W tym roku obieramy z rodzinką ten sam kierunek :mrgreen:


Tak szczerze, to jak każdy zachwycony jednym jedynym miejscem w tym kraju po jednorazowym pobycie będzie polecał nieobeznanym to swoje jedyne miejsce to się dopiero zrobi mętlik w głowie, bo takich "wyjątkowych i zachwycających" miejsc jest w tym kraju od groma.... :) :roll:
Chyba lepiej mieć szersze pojęcie aby doradzać komuś udane wakacje, zwłaszcza że o Rabie i jego plażach są tu też niekoniecznie "zachwycające" opinie...
"Na szybkiego" to większość miejsc w nowym, fajnym kraju może być piękna i zachęcająca.
Ot, choćby taki Omiś- położenie ma fascynujące, scenerię wyjątkową ale już pobyt w takim miejscu oraz kąpiel na tamtejszej plaży może niektórych zniechęcić (tłumy to jedno a wątpliwa czystość to drugie- i ważniejsze!).

Zalecałbym jednak poczytanie relacji co bardziej obeznanych z tym krajem ludzi (ot, chociażby nero, Ines, Maslinka) bo zachwytów nad byle wsią z kawałkiem plaży to tu jest pełno (zwłaszcza jak ktoś tego kraju jeszcze nie zna a w podobnych regionach Europy na południu w ogóle nie bywał), ale konkretnego uzasadnienia na podstawie większej znajomosci kraju oraz posiadania skali porównawczej z róznych regionów i wysp to już tak wiele nie ma- a takie informacje są najlepsze.
P.S. Jeśli Makarska to... urocza mieścina....? Hmmm... Zależy cóż to dla kogo znaczy.
Urocze mieściny są częściej na wyspach. Makarska Riwiera ma głównie znane i popularne ośrodki wczasowe żyjące z turystyki. Większy spokój panuje dopiero w tych najbardziej na południe wysuniętych miejscach- tam nie ma takiego obciążenia turystami i tak gęsto wytapetowanych ludźmi plaż. Żivogośće, Blato, Igrane, Drvenik.
Pozdrawiam.


Przyznasz chyba jednak, że po tym co golden napisał odnośnie kryteriów poszukiwań ,to Rab pasuje ?
(pewnie nie tylko Rab ale jednak...)
nafie
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 13.05.2015
2 miejsca na 2 tygodnie-ponownie proszę o POMOC cromaniaków!

Nieprzeczytany postnapisał(a) nafie » 20.05.2015 16:43

niestety nie rozumiem , dlaczego moj watek zostal zablokowany :( moze ze wzgl. na prosbe o polecanie kwater? ale z tego co widzialam, ludzie tutaj polecaja sobie rozne miejsca, no nic , wobec tego napisze jeszcze raz, juz bez prosby o polecanie mi miejscoweczek :)

Moi drodzy !
Jesteśmy z mężem w kropce. Rok 2015r od początku był dla nas bardzo trudny, nie marzymy o niczym innym niż ucieczce na wakacje i mega odpoczynku od tego wszystkiego.

Niestety jest już strasznie późno a my nie mamy praktycznie w ogóle czasu na dokładne planowanie, jak robiliśmy to co roku. Źle się z tym czuję, bo zawsze starałam się wykorzystać informacje podawane przez innych i dokładnie przeglądać forum (gdy planowaliśmy wakacje w innych krajach), ale w tym roku naprawdę potrzebujemy Waszej pomocy. :roll:

Chcielibyśmy wyjechać w lipcu lub sierpniu na ok 2 tygodniowy pobyt. Zaznaczę od razu, że byliśmy już w Puli.
Chcielibyśmy (we dwoje) : :mrgreen:
- pojechać niżej ! ;)
- spędzić jeden i drugi tydzień w innych miejscach
- potrzebujemy w miarę cichych i spokojnych miejscowości, pięknych widoków 8)
- uwielbiamy się przemieszczać i szukać małych, romantycznych zatoczek (im więcej, tym lepiej !)
- wieczorami fajnie by bylo pochodzic po jakims cichym portowym (niekoniecznie;)) miasteczku/wiosce

Bardzo na Was liczę !

Kusi półwysep Peljesac ( bo w sumie o nim trochę czytalam ), do tego moze jakas wyspa? Albo coś zupelnie innego, naprawdę liczę na Waszą pomoc, byloby nam duzo latwiej wlasnie ze wzgledu na wszelkie problemy, ktore uniemozliwiaja nam dokladne planowanie.

Wiem, ze jest tu sporo bardzo doswiadczonych w podrozach po calej Cro ludzi, wiec moze znajdzie sie jakas dobra duszyczka?

jestem dosc pesymistycznie nastawiona, gdy widze, ze juz w lipcu i sierpniu tyle porezerwowane, my niestety nie mamy mozliwosci wyjechac w innych miesiacach niz lip i sierp :( myslicie, ze jeszcze uda nam sie cos zarezerwowac sensownego?

Błagam Was o pomoc i obiecuję, jeśli się uda wszystko z wyjazdem, piękną i dokładną relację !

dziekuje Januszowi Bajcerowi za linki!

czekam z niecierpliwoscia na Wasze rady Kochani! :papa:
ulka740
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 08.03.2012
Re: 2 miejsca na 2 tygodnie-ponownie proszę o POMOC cromania

Nieprzeczytany postnapisał(a) ulka740 » 20.05.2015 16:45

Kanica! To na pewno was zauroczy da wiele achów i echow!
ulka740
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 08.03.2012
Re: 2 miejsca na 2 tygodnie-ponownie proszę o POMOC cromania

Nieprzeczytany postnapisał(a) ulka740 » 20.05.2015 16:47

ulka740 napisał(a):Kanica! To na pewno was zauroczy da wiele achów i echow!

poza tym blisko do Splitu, Trogiru Szibenika, a i do Dubrownika , czy gdziekolwiek. Dojazd do tej wioski też daje oooogromne wrażenia!
ulka740
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 08.03.2012
Re: 2 miejsca na 2 tygodnie-ponownie proszę o POMOC cromania

Nieprzeczytany postnapisał(a) ulka740 » 20.05.2015 16:51

i polecam http://www.zakwaterowaniewchorwacji.pl
tam znalazłam dla nas na sierpień fajne miejsce:)
nafie
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 13.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nafie » 20.05.2015 17:14

o , sklejono nam watki ze starym golden2912 :)
dziekuje za odpowiedz i prosze o wiecej zaraz zaczne "obczajac" tereny :) :boss:
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
proszę o pomoc w wyborze miejsca
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone