Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Prośba o wzór "upoważnienia do wyjazdu za granicę"

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wojtole
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 14.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtole » 09.07.2014 16:01

Witam
Czy jest tu jeszcze jakaś dobra duszyczka, która posiada ten wzór i byłby w stanie mi go niezwłocznie podesłać? Potrzebuję w języku angielskim i węgierskim. Mój mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
edo
Croentuzjasta
Posty: 151
Dołączył(a): 18.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) edo » 09.07.2014 17:28

podaję wzór:
data i miejsce wystawienia,
dane właściciela pojazdu, osoba prawna numer KRS, osoba fizyczna Pesel, dane adresowe
dane pojazdu,marka numer rejestracyjny, VIN
Dane osoby która wyjeżdża za granicę
i regułka o upoważnieniu na wyjazd za granicę - kto komu
poniżej pieczątki i podpisy.
Można przetłumaczyć w tłumaczu internetowym na inny język
i gotowe.
pkucinsk
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) pkucinsk » 09.07.2014 20:27

Witam
jeżeli jest mozliwość to poproszę o skan upoważnienia,Dziękuję
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Dzoann_amg
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dzoann_amg » 05.08.2014 19:41

Witam
Bardzo proszę o przesłanie na mój adres mailowy węgierską wersję upoważnienia. Gdyby ktoś posiadał również wersję bułgarską lub rosyjską również będę wdzięczna.
Wyjazd za tydzień (samochodem ojca) i zaczynam panikować.
Dzoann_amg
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dzoann_amg » 05.08.2014 21:05

Podaję adres: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Z góry dziękuję!
efendi
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 16.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) efendi » 18.08.2014 14:53

cześć,

ja mam coś takiego zawsze:

http://chomikuj.pl/efendie34/Inne

to jest wersja PL, po pracy dorzucę EN bo mam w domu.

Zawsze na tym jeżdżę, byłem 2 razy w HR, raz w MNE i teraz też jadę na tym do HR. Auto jest na Tatę bo inne zniżki ;). Nigdy mnie jeszcze nikt nie konrtolował nawet na granicy BiH-HR ani HR-MNE ani nawet na MNE-AL. Co prawda inaczej jest relacja Ojciec-Syn no ale...
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 18.08.2014 16:52

to co podał efendi wystarczy ? też jadę nie swoim autem (od teściów) zerknijcie proszę ;)
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 21.08.2014 10:50

???
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 21.08.2014 12:58

Nie jest ci potrzebne żadne oświadczenie pozwoleni czy coś tam innego, DR,OC,ZK i do przodu.
efendi
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 16.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) efendi » 22.08.2014 18:51

dodałem już wersję ENG której używam.

Pzdr.

PS. a jutro wyjazd :D
jolini
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 09.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolini » 17.06.2015 20:24

Dziś, drążąc temat upoważnienia przez PZM, napisałam do nich maila prosząc o podstawę prawną według której upoważnienie musi być potwierdzone przez PZM (co sugeruje sie na ich stronie) no i dostałam odpowiedź:
"Prawo o ruchu drogowym zawiera zapisy o obowiązkowym poświadczeniu prawa do używania pojazdu niebędącego Pani własnością. Dokument wystawiany przez PZM jest honorowany przez władze innych krajów, ale można też załatwić taki dokumenty u notariusza i przetłumaczyć na jęz. obcy. Dokument załatwiany w PZM zatwierdzony na popdsatwie umów klubowych międzynarodowych jest dokumentem dobrowolnym."
Tak wiec wystarczy napisać upoważnienie w trzech-czterech językach, jak ktoś chce pieczątkę to poświadczenie podpisu u notariusza kosztuje 20 zł+Vat, w Urzędzie Gminy jeszcze mniej bo 9 zł :D i do przodu.
No i można sobie wypisać to upoważnienie z klauzulą "bezterminowe" a nie 40 zł/2 tyg
pilin
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 17.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pilin » 02.07.2015 11:06

Witam, może komuś przyda się informacja dotycząca przejazdu przez Węgry samochodem pożyczonym http://www.budapeszt.msz.gov.pl/pl/info ... tMode=true
Pozdrawiam
patryzja
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) patryzja » 03.07.2015 08:50

Można prosić na maila wzór upoważnienia po angielsku i węgiersku?
Slicznie dziękuje :)
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
stachu511
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 11.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachu511 » 20.07.2015 11:20

Witam,

W tym tygodniu ruszam na Chorwację przez Słowację i Węgry, mam prośbę czy ktoś może posiada upoważnienie do wyjazdu za granicę pożyczonym autem w języku angielskim i węgierskim. Proszę o przesłanie skanu lub pdf. Zapomniałem cołkowicie o tym a z PZM już nie zdążę tego zabrać.
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
majchrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 06.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) majchrzy » 20.07.2015 12:14

Nigdy podczas kontroli za granicą nikt mnie o upoważnienie nie pytał zawsze chcą paszport, prawo jazdy, dowód rejestracyjny, ubezpieczenie (zielona karta) i to tyle. :D Sprawdzają twoje dane i dane samochodu i wiedzą czy nie jest kradziony itd.
Moim zdaniem upoważnienie takie to strata kasy jak już coś to można wydrukować sobie samemu (oczywiście po angielsku). :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Prośba o wzór "upoważnienia do wyjazdu za granicę" - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone