Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Prośba o wzór "upoważnienia do wyjazdu za granicę"

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 05.07.2012 13:46

arabesqa74 napisał(a):Ja również jeżdżę autem leasingowanym i w tym roku, na wszelki wypadek, również poprosiłam leasing o wydanie takiego upoważnienia oraz zielonej karty. Może nikt nie będzie chciał, tak jak w zeszłym roku, ale strzeżonego Pan Bóg strzeże. Żadnej kasy nie płaciłam, więc nie było o czym dyskutować :D


w 2009 r Byłem autem leasingowym w CRO, MNE, BiH, AL, i jakoś problemu nie było. W tym roku również jadę autem leasingowym i może warto by było "na wszelki słuczaj" mieć taki świstek, i mam pytanie do Ciebie arabesqo74 w jakiej firmie leasingowej masz auto?
olciap6
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 18.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) olciap6 » 05.07.2012 14:09

jak zadzownicie do pzmu to Wam wyjasnia czy w taki przypadku potrzebujecie upowaznienie-i wcale nie naciągają siłą bo pytalismy o jeszcze jedną sytuację zalatwiając swoją gdzie pwoiedzieli,ze w takiej sytuacji nie musimy upowaznienia miec. Tak wiec mysle,ze szczerze odpowiedza :) a lepiej zapytac niz miec jakis problem pozniej
arabesqa74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 26.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arabesqa74 » 05.07.2012 19:22

telepol napisał(a):
arabesqa74 napisał(a):Ja również jeżdżę autem leasingowanym i w tym roku, na wszelki wypadek, również poprosiłam leasing o wydanie takiego upoważnienia oraz zielonej karty. Może nikt nie będzie chciał, tak jak w zeszłym roku, ale strzeżonego Pan Bóg strzeże. Żadnej kasy nie płaciłam, więc nie było o czym dyskutować :D


w 2009 r Byłem autem leasingowym w CRO, MNE, BiH, AL, i jakoś problemu nie było. W tym roku również jadę autem leasingowym i może warto by było "na wszelki słuczaj" mieć taki świstek, i mam pytanie do Ciebie arabesqo74 w jakiej firmie leasingowej masz auto?


telepol - w BRE Leasing. Zadzwoniłam i praktycznie wszystko załatwiłam na halo (i ZK i upoważnienie do wyjazdu za granicę).
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 05.07.2012 20:14

aaaa, ja Skoda Leasing . Podjadę jutro i też załatwię ;)
edytasek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 16.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) edytasek » 06.07.2012 09:24

natalia_ceb napisał(a):Mam jeszcze jedno pytanie do tego wątku... Jeśli osoba prowadząca auto jest współwłaścicielem a pierwszego właściciela nie ma w aucie to czy takie upoważnienie także jest wymagane? W sumie jest ona w pełni upoważniona do prowadzenia tegoż samochodu więc wydaje mi się, że nie powinno być problemu... ale wole zapytać.



Nie jest potrzebne.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.07.2012 09:28

telepol napisał(a):aaaa, ja Skoda Leasing . Podjadę jutro i też załatwię ;)


Reiffaisen Leasing już na start daje upoważnienie w trzech językach...
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 18.07.2012 12:04

wszystko wystawione czeka w "koszulce" na wyjazd :)

zdziwiło mnie tylko, że zielona karta 20zł kosztuje :? wydawało mi się że opłaty za nią już dawno minęły
kuskos
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 17.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuskos » 18.07.2012 14:14

prosilbym o wzor upowaznienia uzyczenia samochodu prosze przeslac na adres: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
sasklacz
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 19.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sasklacz » 20.07.2012 10:51

Witam.
Również byłbym szczęśliwy gdyby jakaś dobra dusza przesłała mi taki wzór: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Pozdrawiam. :)
Riddick82
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 29.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Riddick82 » 22.07.2012 22:07

edytasek napisał(a):
natalia_ceb napisał(a):Mam jeszcze jedno pytanie do tego wątku... Jeśli osoba prowadząca auto jest współwłaścicielem a pierwszego właściciela nie ma w aucie to czy takie upoważnienie także jest wymagane? W sumie jest ona w pełni upoważniona do prowadzenia tegoż samochodu więc wydaje mi się, że nie powinno być problemu... ale wole zapytać.



Nie jest potrzebne.


A co w sytuacji gdy jedzie w samochodzie tylko drugi współwłaściciel ale tylko jako pasażer, auto prowadzi ktoś inny?
madox_jl
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 18.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) madox_jl » 18.08.2012 15:56

witam,
jestem tutaj nowy i wybieram się po raz pierwszy do Cro. chciałbym prosić o wzór owego upoważnienia na: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

z góry dziękuje za pomoc
ayashi21
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ayashi21 » 24.08.2012 10:49

Ja również bardzo proszę o wzór po chorwacku, a jeśli ktoś ma to też po węgiersku i angielsku.
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
bartoszrybczynski
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartoszrybczynski » 25.08.2012 21:06

Witamy!
Wyjeżdżamy za 2 tygodnie do Czarnogóry i Albanii. Przypomniało nam się że potrzebujemy upoważnienie jeśli jedziemy pożyczonym autem, wynajmujemy je od osoby prywatnej. W zeszłym roku będąc również wypożyczonym autem w Rumunii i Bułgarii, nie mieliśmy takiego upoważnienia i mimo 2 kontroli nic takiego nie było potrzebne. Potrzebowalibyśmy ponownie upoważnienie które sami sobie wypiszemy z właścicielem, stąd nasza prośba o wzór na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Kolejna sprawa jest dużo ważniejsza, mianowicie wyjeżdżając z Unii Europejskiej, potrzebujemy Zieloną Kartę. Facet który wynajmuje nam auto, ubezpieczył je w MTU, niestety ten ubezpieczyciel nie wydaje zielonych kart w czasie trwania umowy, ani nie ma możliwości ich wykupienia. Po konsultacji z agentem ubezpieczeniowym dowiedzieliśmy się że ciężko dostać taką Zieloną Kartę u innego ubezpieczyciela, a jeśli już znajdziemy to koszt ZK to min 300zł. Czy wiecie może czy jest jakaś możliwość tańszego wykupienia Zielonej Karty, czy może próbować wykupić ją na granicy na miejscu? Liczymy na Waszą pomoc. Pozdrawiamy - Studenci z P-Ń:)
rafael1
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 02.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafael1 » 02.07.2014 22:23

witamy czy ktoś może przesłać mi wzór upoważnienia w języku polskim angielskim i węgierskim???


mój e-mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
OLDZANDER
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) OLDZANDER » 09.07.2014 09:24

Cześć .
Jeśli to nie problem proszę o wzór upoważnienia w języku Węgierskim .
mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl .
Dzięki .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



Prośba o wzór "upoważnienia do wyjazdu za granicę" - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone