Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

prośba o radę temat "wyjazd i jakie sloiki ?" :)

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AndrzejPK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 289
Dołączył(a): 23.05.2009
prośba o radę temat "wyjazd i jakie sloiki ?" :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejPK » 01.03.2012 19:36

szykuje mi sie mały "męski" wypad: Egipt i Jerozolima (podaje dla orientacji czego jako obiekty foto można oczekiwać). Nastawienie głównie foto i cała reszta "odstersowania". I tu mam rozterkę... odnośnie szkiełek. Chcę zabrać tylko 2 szkła: Sigma 10-20 oraz canon 70-200, oczywiście myślałem aby zabrać trzecie czyli C15-85 ale właśnie... TROCHĘ dużo do noszenia i czasami kłopotliwa zmiana szkieł.

Uwagi: body canon 60D, jakie i czego zdjęcia będę robił: głownie ludzie raczej blisko..., architektura i reszta sporadycznie.

będe ogromnie wdzięczny za uwagi i sugestie
Ostatnio edytowano 01.03.2012 21:28 przez AndrzejPK, łącznie edytowano 1 raz
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.03.2012 19:40

Myślę, że na forum canonierów powinieneś zasięgnąć rady, a skoro się pytasz, to wiedza z fotografii do uzupełnienia; szklarnia chyba nabyta na wyrost...

:wink:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: prośba o radę temat "wyjazd i jakie puszki?" :

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 01.03.2012 19:44

AndrzejPK napisał(a):szykuje mi sie mały "męski" wypad: Egipt i Jerozolima (podaje dla orientacji czego jako obiekty foto można oczekiwać). Nastawienie głównie foto i cała reszta "odstersowania". I tu mam rozterkę... odnośnie szkiełek. Chcę zabrać tylko 2 szkła: Sigma 10-20 oraz canon 70-200, oczywiście myślałem aby zabrać trzecie czyli C15-85 ale właśnie... TROCHĘ dużo do noszenia i czasami kłopotliwa zmiana szkieł.

Uwagi: body canon 60D, jakie i czego zdjęcia będę robił: głownie ludzie raczej blisko..., architektura i reszta sporadycznie.

będe ogromnie wdzięczny za uwagi i sugestie



Andrzej :)
tylko obiektywy z C :)
chyba, że kochasz to sigmowe coś :)
ja mam stałą 200tkę i brakuje mi "dołu" a jak mam jeszcze konwerter do tego - to nawet na pokazach lotniczych mnie to denerwuje
generalnie używam 35-135 i jest fajnie :)
a dźwigać.... dasz radę :) większy jesteś ode mnie :)
AndrzejPK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 289
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejPK » 01.03.2012 19:44

FUX napisał(a):Myślę, że na forum canonierów powinieneś zasięgnąć rady, a skoro się pytasz, to wiedza z fotografii do uzupełnienia; szklarnia chyba nabyta na wyrost...

:wink:


no i widzisz, pomimo spodziewania się w większości tego typu odpowiedzi zaryzykowałem, że Ci którzy odpowiedzą inaczej będą mieli COŚ do powiedzenia...
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.03.2012 19:50

Bo i przewrotnie Ci odpowiedziałem...
Weź pod uwagę zapylenie w suchym klimacie. Obojętnie, czy to E, CRO czy I.
Szkoda sprzętu na ciągłe zmiany.
W TR pojechałem z dwoma i miałem dylematy, który zapinać (18-105 czy 70-300). W końcu 70-300 sprzedałem, żeby nie mieć rozterek, czy chcę fotkę drzewa, czy pomarańczy na nim... :wink:
AndrzejPK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 289
Dołączył(a): 23.05.2009
Re: prośba o radę temat "wyjazd i jakie puszki?" :

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejPK » 01.03.2012 19:52

BeJur napisał(a):
Andrzej :)
tylko obiektywy z C :)
chyba, że kochasz to sigmowe coś :)
ja mam stałą 200tkę i brakuje mi "dołu" a jak mam jeszcze konwerter do tego - to nawet na pokazach lotniczych mnie to denerwuje
generalnie używam 35-135 i jest fajnie :)
a dźwigać.... dasz radę :) większy jesteś ode mnie :)


widzisz właśnie nastawiam się ten dół - i SiGME bardzo lubię co potwierdza się w częstości używania, natomiast 70-200 tylko właściwie do "twarzy" - tamtejsi ludzie nie do końca lubia jak im się przystawia aparat do twarzy :) - z tego powodu pomysł aby pozbyć się środka... takie ciekawe doświadczenie i dlatego chciałem poznać kilka uwag co do tego pomysłu ...
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 01.03.2012 19:53

bierz canony :)
am1974
Croentuzjasta
Posty: 353
Dołączył(a): 15.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) am1974 » 01.03.2012 21:14

Ja brałbym Sigmę 10-20 (akurat mam i wiem co potrafi to szkło na wakacjach i nie tylko...) i 70-200. Szeroki kąt bardziej się przydaje niż tele na wyjazdach, ale warto mieć możliwość wyboru... ;)
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008
Re: prośba o radę temat "wyjazd i jakie sloiki ?"

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 01.03.2012 21:34

AndrzejPK napisał(a):Nastawienie głównie foto ...


Jeśli prawdą jest, co napisałeś powyżej :) , to bezwzględnie wszystkie trzy. Nie mów, że dwa obiektywy uniesiesz, a trzech już nie. :lol:

Wiesz, ile pięknych zdjęć można zrobić od 20 do 70?

Ładnej pogody życzę.
AndrzejPK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 289
Dołączył(a): 23.05.2009
Re: prośba o radę temat "wyjazd i jakie sloiki ?"

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejPK » 01.03.2012 23:07

jan_s1 napisał(a):
AndrzejPK napisał(a):Nastawienie głównie foto ...


Jeśli prawdą jest, co napisałeś powyżej :) , to bezwzględnie wszystkie trzy. Nie mów, że dwa obiektywy uniesiesz, a trzech już nie. :lol:

Wiesz, ile pięknych zdjęć można zrobić od 20 do 70?

Ładnej pogody życzę.


bardzo Ci dziękuję za jasne postawienie sprawy. Hmm właśnie takiego wyboru sie balem ;) biorąc pod uwagę tylko 2 bardziej miałem na uwadze swoisty zamysł zdjęć "w głowie" jak również fakt, ze pobycie się srodka narzuca pewien reżim wyobrażenia do wykonania.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 02.03.2012 00:18

Najlepszym w mojej opinii byłby zestaw do pełnej klatki 24-70 i 70-200 plus ultra szeroka mała stałka 16,17mm (nie wiem czy masz 70-200 f4 czy f2.8- to spora różnica wagowo i objętościowo), ale skoro to 60D, to Canon 17-40 f4 lub chyba najbardziej uniwersalny- 24-105 f4- gdy chodzi o jeden jedyny lub krótkie tele.

"Dziurę" można uzupełnić małą stałką (niekoniecznie firmową) np. 35 lub 50 lub 85mm.

Szeroki kąt i standardowe średnie tele (takie jak właśnie 70-200) jest bardzo często używane przez filmowców- oni jakoś nie cierpią z braku ogniskowych 28-70...

Najlepiej jest jednak dokonać wyboru w oparciu o dwie sprawy:
- co TAM chcę fotografować
- co JA SAM lubię fotografować.
Gdy odpowiedzi są jasne- chyba nie powinno być problemu z wyborem szkieł. Jest pewna moda na bardzo szeroki kąt, ale moim zdaniem za dużo dynamiki i przerysowań za bardzo zniekształca obraz zastanej rzeczywistości i koniec końców nudzi.

Btw. są i tacy, którzy na podobne wyjazdy- albo i bardziej outdoorowe zabierają kilka małych stałek lub jeden szeroki zoom i 50/ 85, 135mm (które w cropie daje prawie 200mm).

O wiele ważniejsze w w/w/ krajach może jednak okazać się....uszczelnienie sprzętu.

Pozdr.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.03.2012 01:38

tylko dwa słoiki? na cały wyjazd? ja bym coś dokupił 8)

A tak serio to ja bym zabrał drugie body. Zakręcasz, dobrze uszczelniasz i wiesz, że niczego nie zniszczysz. Oba pod ręką bez grzebania w torbie. A jak się odstresujesz to wagi nie będziesz odczuwał :lol:

czyżby następna przewrotna odpowiedz? 8O
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: prośba o radę temat "wyjazd i jakie sloiki ?"

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 02.03.2012 08:38

jan_s1 napisał(a): Nie mów, że dwa obiektywy uniesiesz, a trzech już nie. :lol:

Wiesz, ile pięknych zdjęć można zrobić od 20 do 70?

Ładnej pogody życzę.


zwłaszcza, że tylko dwa będziesz nosił, bo trzeci będzie przykręcony :)

zaraz Ci coś do skrzynki puszczę :)
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004
Re: prośba o radę temat "wyjazd i jakie sloiki ?"

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 02.03.2012 08:56

AndrzejPK napisał(a):szykuje mi sie mały "męski" wypad: Egipt i Jerozolima (podaje dla orientacji czego jako obiekty foto można oczekiwać). Nastawienie głównie foto i cała reszta "odstersowania". I tu mam rozterkę... odnośnie szkiełek. Chcę zabrać tylko 2 szkła: Sigma 10-20 oraz canon 70-200, oczywiście myślałem aby zabrać trzecie czyli C15-85 ale właśnie... TROCHĘ dużo do noszenia i czasami kłopotliwa zmiana szkieł.

Uwagi: body canon 60D, jakie i czego zdjęcia będę robił: głownie ludzie raczej blisko..., architektura i reszta sporadycznie.

będe ogromnie wdzięczny za uwagi i sugestie



Niech kolega raczej weżmie trochę gumek bo przydadzą się w męskim towarzystwie. Tam w Egipcie szkiełek nie potrzeba tylko zdrowia. Ponoć ochoczych i bogatych rosjanek po 40 stce nie brakuje. Niech kolega uważa na siebie.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 02.03.2012 09:35

Nie mam bladego pojęcia o czym Wy tu gadacie,ale...

Widziałem Andrzej Twoje zdjęcia.
Dla mnie to zdjęcia z gatunku "klękajcie narody"!
8)

Bez HDR-ów,ramek czy innych pierdutów!

Tyle.

pozdrav :D

A Ty darek1 masz w domu młotek? :D
Następna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja



cron
prośba o radę temat "wyjazd i jakie sloiki ?" :)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone