Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

prośba o radę temat "wyjazd i jakie sloiki ?" :)

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 02.03.2012 09:41

anakin napisał(a):Nie mam bladego pojęcia o czym Wy tu gadacie,ale...

Widziałem Andrzej Twoje zdjęcia.
Dla mnie to zdjęcia z gatunku "klękajcie narody"!
8)

Bez HDR-ów,ramek czy innych pierdutów!

Tyle.

pozdrav :D

A Ty darek1 masz w domu młotek? :D



Mam ale gumowy :D
AndrzejPK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 289
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejPK » 02.03.2012 09:43

Fata - dzięki wielkie ale ja nie chcę przebudowy szklarni ;) a tylko właściwie taka luźna rozmowa, co zabrać aby troszkę bardziej myśleć... Co nie zmienia faktu, że Twoje założenia są jak najbardziej OK !

Darku - nie wiem skąd takie doświadczenia u Ciebie? dla Twojego dobra mam nadzieję, że nie z autopsji, też byłem, widziałem ale... no właśnie może ze mną coś nie tak ? :D
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Re: prośba o radę temat "wyjazd i jakie sloiki ?"

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 02.03.2012 10:57

AndrzejPK napisał(a):Sigma 10-20...

...głownie ludzie raczej blisko


W takim zestawieniu to Ci karykatury wyjdą :wink:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 02.03.2012 11:32

AndrzejPK napisał(a):Fata - dzięki wielkie ale ja nie chcę przebudowy szklarni ;) a tylko właściwie taka luźna rozmowa, co zabrać aby troszkę bardziej myśleć... Co nie zmienia faktu, że Twoje założenia są jak najbardziej OK !


Nie trzeba przebudowywać szklarni... wystarczy pożyczyć od innego kanoniera. Moi kumple się co rusz wymieniają szkłami, bo jasne, że nie każdy ma cały arsenał.
Znajomemu na "safari" po Maroku poleciłem kupić 24-105, bo chciał jeden, tylko jeden obiektyw zapiąć i nie wymyślać ze zmianą szkieł.
Ale jak chcesz robić ambitniejsze foty, to niestety- bez zmiany się nie obejdzie. (Drugie body w takim wypadku to chyba jednak propozycja dla fotografa jadącego tam na zlecenie, bo tylko wtedy jest sens i wysiłek by to wszystko taszczyć). Jak macie rozwiązaną sprawę transportu na czy w okolice miejsc do focenia? Im mniejsze dystanse do celu, tym więcej można zabierać sprzętu (o ile wagowo i objętościowo w samolot to wejdzie), ale jak to ma być sporo wędrowania czy wchodzenia, to raz- że będzie męczące, a dwa...pytanie co z resztą sprzętu? U "Arabów" bym absolutnie niczego nie zostawiał poza swym czujnym okiem... ani w hotelu ani w wozie. No chyba że będziecie samiuteńcy na pustyni.
Jeszcze jedna rzecz: torba czy plecak?
Moja odpowiedź jest taka: plecak, ale w terenie zabudowanym i wśród ludzi noszony z przodu!
Darku - nie wiem skąd takie doświadczenia u Ciebie? dla Twojego dobra mam nadzieję, że nie z autopsji, też byłem, widziałem ale... no właśnie może ze mną coś nie tak ? :D


Nie, z Tobą wszystko ok.
Z nim już niestety nie.
On kiedyś spadł z klifu usytuowanego nad plażą dla golasów.... wszystko wskazuje, że jednak na głowę. :twisted: :) :wink:
AndrzejPK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 289
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejPK » 02.03.2012 15:48

Zdecydowanie plecak :) torba się na takie wypady nie sprawdza, jesli chodzi o transport będziemy improwizować "lokalnie", natomiast powroty do tzw. stacji bazy (hotel).
Jedynie wyprawa do Jerozolimy będzie zakupiona taka normalna, dostępna przez lokalne biuro, w jej przypadku obawiam się tylko popędzania - na niej czasu jest tragicznie mało.
Planujemy także pochodzenie w tzw. mniej uczęszczane zakątki ( w miarę możliwości).

no i temat względnie wyczerpany :)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 02.03.2012 15:51

AndrzejPK napisał(a):no i temat względnie wyczerpany :)


no i teraz .... szybko jedź i szybko wracaj chwalić się zdjęciami :)
(wiewióra zabierasz??? ;) )
AndrzejPK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 289
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejPK » 02.03.2012 16:10

wiewiór tylko na arktyczne klimaty ;)
Poprzednia strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja



cron
prośba o radę temat "wyjazd i jakie sloiki ?" :) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone