Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Prośba o poradę w wyborze miejscówki - wyspa Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Zuzanka1
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 14.04.2014
Prośba o poradę w wyborze miejscówki - wyspa Hvar

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zuzanka1 » 16.07.2014 14:32

Witam, czy na wyspie Hvar istnieje takie miasteczko/miejsce w którym znalazłabym kwaterę umiejscowioną nie więcej niż 10-15 minut piechotą od plaży oraz od centrum/promenady/rynku?
Szukam lokalizacji, z której można piechotą przedostać się zarówno do żwirowej plaży z płytkim wejściem oraz dostać się do centrum gdzie znajdę marinę czy rynek czy główną promenadę.
Przeszukałam dziesiątki stron ale wnioski jakie mi się nasunęły nie wyglądają optymistycznie - w miejscowościach typu Hvar, Stary Grad nie znajdę ładnych plaż, trzeba by jechać kilka km do pobliskich zatoczek. Zależy mi na takich warunkach ze względu na małe dzieci, chciałabym wyjść rano z kwatery, dojść piechotką na ładną plażę, pobyczyć się, popływać, a wieczorkiem również piechotką dojść do ryneczku. Czy to w ogóle możliwe na Hvarze? A może polecicie mi inną pobliską wyspę lub region. Przyznam ze podobał mi się Primosten pod tym względem, wszędzie było blisko (zwłaszcza ładna żwirowa plaża z łagodnym zejściem).
Poratujcie :roll:
jacekcic
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 09.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacekcic » 16.07.2014 15:00

Witam

Wyspa Hvar wśród Cromaniaków cieszy się dość dużą sympatią. W każdej z miejscowości typu Hvar, Stari Grad, Jelsa, Zavala, Vrboska i inne można znaleźć plaże, które Cię interesują. Oczywiście są też ludzie, którzy mają swoje szczególne sympatie do miejsc wymienionych wyżej. Ja od kilku lat jeżdżę do miejscowości Hvar i przede wszystkim korzystam z zatoki Pokonji Dol. Nie umiem wklejać zdjęć, ale żeby zobaczyć tą plażę wejdź na mapę google i wpisz Hvar Ivana Vucetica i "ludzikiem" dojedź sobie do samego końca alejki by zobaczyć zatokę. Ma ona ten plus, że na samym końcu alejki jest parking i można na nim zaparkować samochodód, ale można też dojść pieszo. W sezonie plaża jest dość gwarna. Do Centrum Hvaru z miejsca kwatery może być ok 15-20 minut fajnego spacerku. O samej miejscowości Hvar wyczytasz chyba najmniej przychylnych opinii spośród cyt. wyżej, ale ja akurat najbardziej ją lubię bo jest też dobrym miejscem wypadowym samochodem do innych miejscowości i na inne plaże.

Pozdrawiam :papa:
Zuzanka1
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 14.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zuzanka1 » 16.07.2014 21:30

Dzięki Jacekcic, sprawdziłam tę uliczkę, całkiem ciekawa zatoczka, mam już nawet namiar na pewną kwaterkę:)
A czy ktoś wie czy przy hotelu Arkada we Starym Gradzie taka plażyczka żwirowa w niewielkiej zatoczce (patrząc na lewo od hotelu) jest ogólnodostępna czy też wstęp mają jedynie goście hotelowi?
Ostatnio edytowano 16.07.2014 22:01 przez Zuzanka1, łącznie edytowano 1 raz
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 16.07.2014 21:41

Koniecznie zajrzyj do tej odpowiedzi:
hvar-t19490.html#p285462
Oraz ewentualnie wypytaj przedziwnie cierpliwą Katarzynę Głydziak-Bojić w Klubie MWH:
klub-milosnikow-wyspy-hvar-t21885.html
marcin19
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 25.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin19 » 16.07.2014 21:54

Potwierdzam to napisał jacekcic.Byliśmy tam w zeszły roku i było pięknie. Fakt ,że w sezonie jest tam trochę tłoczno , a my lubimy spokojniejsze klimaty i dziecko ,które z sobą mieliśmy tez było starsze ,wędrowaliśmy do Zatoki Mekićekivica / Robinson /, a tam to już cud miód i orzeszki :)
Kwatera mieściła się tu :http://www.apartamentychorwacja.pl/apartamenty/hvar/apartamenty-pine-trees/3779
Zuzanka1
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 14.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zuzanka1 » 17.07.2014 12:41

Kurczę, im więcej czytam tym mam więcej wątpliwości. Zależy mi na miejscowości w typie Primosten. (plaża i rynek dostępne między sobą z buta w ciągu 10-15 minut czyli do 1 km) ale takowych nie widzę. Zresztą sama Katarzyna potwierdza (czytałam podesłane linki). Zarezerwowałam wstępnie ten :arrow: obiekt, Apartments Maja Matea Botterija 6, 21450 Hvar. Mogę bezpłatnie anulować w razie co. Co myślicie?
Nasz dzień wyglądał by tak że od ranka do obiadu na plaży, powrót na chwilę na kwaterę przebrać się/zjeść coś i na ryneczek na spacer na lody na kolację itp. Oczywiście objazdówkę zamierzamy po wyspie sobie zrobić ze 3 razy w ciągu pobytu - na pewno odwiedzimy zalecane zatoczki z plażami czy np. Jelsę i Vrboskę.
Czy w Hvarze jest plac zabaw dla dzieci, jeśli tak to gdzie?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 17.07.2014 12:57

Wiesz, przenieś się może z pytaniami do wyżej wspomnianego klubu MWH - tam bywa sporo ludzi jeżdżących na Hvar, no i Kasia G.B. też, więc masz większe szanse na uzyskanie satysfakcjonującej odpowiedzi. Myślę, że nowy wątek w kwestii Hvaru nie jest konieczny.
Ewentualnie zobacz, czy Ci Brač pasuje, tam też są urokliwe miasteczka:
klub-milosnikow-wyspy-bra-t33626.html
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 19.07.2014 13:28

Jezeli chodzi o Hvar mnie przypadla miejscowosc Jelsa widok z apartamentu na miasto nie daleko plaza jest lagodne zejscie ale sa tez betony na ktorych mozna sie rozlozyc jak na basenie jakos Hvar nie przypadl mi do gustu a Jelsa wprost przeciwnie I najlepsze lody to te w Jelsie. Pozdrawiam I moze zastanow sie nad wyspa Brac tez jest urokliwa :D .

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Prośba o poradę w wyborze miejscówki - wyspa Hvar
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone