Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Promy z Mali Lośnij na Susak i Unije

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
para-35-38
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 20.04.2012
Promy z Mali Lośnij na Susak i Unije

Nieprzeczytany postnapisał(a) para-35-38 » 08.06.2014 19:44

Czy ktoś może potwierdzić ile w tym roku jest promów z Mali Losnij na okrężnej trasie MaliLosnij - Unije - Susak - MaliLosnij ?

Szukaliśmy w necie i wychodzi, że wyłącznie raz dziennie wypływają z Mali Losnij , a więc nie ma szans na wycieczkę na "własną łapę" na te wysepki w ciągu jednego dnia , tak aby wrócić wieczorem do Losnija.
Czy może jednak jest więcej połączeń ?

Będziemy wdzięczni jeśli ktoś wklei link do obecnego rozkładu trajekta na tej trasie .
para-35-38
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 20.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) para-35-38 » 08.06.2014 19:58

Czyżby zmowa "jednodniowych jednostek pływających" ....?
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 09.06.2014 13:01

Ale chodzi wam o prom? Czyli, że chcecie z samochodem? Bo prywatnych jednostek pływających po wszystkich okolicznych wyspach jest całe mnóstwo. Do wyboru, do koloru :) . Jeszcze się proszą... :) .
Jeżeli chodzi o regularne promy, to nie wiem :oops:
Pewnie tak, jak podają na stronach przewoźników.
para-35-38
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 20.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) para-35-38 » 20.06.2014 14:01

Chodzi o rejsy bez samochodu - po prostu wejść na pokład rano i niedrogo ( a na dużym promie ceny za człowieka są malutkie ) popłynąć na jedną , dwie wyspy i wrócić na wieczór. Na pewno nie będzie tanio jeśli to by była jakaś wodna taksówka . A jakie duże są te "jednostki" , które się proszą ?
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 20.06.2014 15:53

para-35-38 napisał(a):Chodzi o rejsy bez samochodu - po prostu wejść na pokład rano i niedrogo ( a na dużym promie ceny za człowieka są malutkie ) popłynąć na jedną , dwie wyspy i wrócić na wieczór. Na pewno nie będzie tanio jeśli to by była jakaś wodna taksówka . A jakie duże są te "jednostki" , które się proszą ?


Takie typowe, jak na "fish picnic". Bo ja wiem... 30-40 osób :) . Tak "na oko" :wink:
Tu znalazłem taki rozkład:
http://www.island-losinj.com/transport/ship/
Ale to na pewno tylko ułamek oferty. Nawet w dużo mniejszym Veli codziennie stało w porcie kilku "naganiaczy" z propozycjami wycieczek. Z tym, że w większości chodzi właśnie o jednodniowy "fish picnic".
para-35-38
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 20.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) para-35-38 » 01.07.2014 14:03

Tyle , że cena za tzw fish picnic to jest około 100 kn od osoby ( z posiłkiem ok. 200 kn ) - a za osobę na promie rejsowym Jadrolinii to jest około 15 - 30 kn...
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 01.07.2014 15:34

Wiem... :( Zdałem sobie sprawę z tego jak wysłałem poprzedni post :oops:
Ale może na miejscu coś tańszego też się znajdzie. A ten rozkład, który podesłałem?
para-35-38
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 20.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) para-35-38 » 01.07.2014 18:15

Tak, widzieliśmy . To jest właściwie potwierdzenie , że Jadrolinija otworzyła częstsze połączenia w sezonie ( miał być tylko jeden prom dziennie - a są dwa ! ) . Fajna sprawa , bo można wypłynąć rano z M.L. na Unije , Susak i Vele Srakane ( wybierając jednak tylko jedną z nich ) i wrócić po południu . Wysłaliśmy zapytaMnie do Jadroliniji czy można zabrać na pokład rower na taki rejs. Jak tylko odpowiedzą damy info na forum . Miło by było zabrać dwa kółka , wypłynąć nawet o tej 5:00 rano na okoliczną wysepkę, zwiedzić , poopalać się i wrócić w ten sam dzień za 30 kn od osoby :)
para-35-38
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 20.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) para-35-38 » 03.07.2014 11:17

Jadrolinija odpowiedziała , że cena za rower na promie Mali Losnij - Unije to 11kn :) więc wynika z tego , że jeśli nawet w cenniku nie ma pozycji "rower" to można zabrać i legalnie przewieźć.
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 03.07.2014 14:06

Dobrze wiedzieć pomocny temat....

Pomyślcie tez nad kajakiem ... jak macie sporo siły zwiedzicie trochę bliższych wysepek na nim :mrgreen:
para-35-38
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 20.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) para-35-38 » 03.07.2014 17:00

Nad kajakiem nie pomyślimy , bo zabieramy już rowery :)

Natomiast podsumowując wątek, już wiemy , że będąc w M.L. można wsiąść rano o 5:00 na prom z rowerami ( za ok 24kn w jedną stronę /os. ) i spędzić na jednej z pobliskich wysepek ( Susak/Unije/V.Srekane ) cały dzień aż do 17:00. Całodniowa wycieczka rowerowa wyjdzie więc ok. 48kn/os :)

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Promy z Mali Lośnij na Susak i Unije
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone