Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Promy

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.06.2018 13:20

Oczytałam się o tych drogach na Hvarze.... Rok temu byłam i główna droga jest w porządku. Trochę zakrętów, ale są barierki, no nie wszędzie, ale jednak. Droga na dwa auta na całej długości. Wiele nowego asfaltu i z każdym km w kierunku Jelsy coraz szerzej. Trasę Jelsa-Sucuraj na powrocie w godzinę zrobiliśmy, a jeszcze pogozeliska oglądaliśmy. Ale wąskie kręte górskie drogi mam pod nosem...
Magdala5791
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 10.08.2016
Prom Makarska - Sumartin

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdala5791 » 17.06.2018 00:41

Czy robił ktoś ostatnio (zeszły sezon) przeprawę promem na tej trasie?

Będziemy jechać końcem sierpnia. Pytanie, o ile wcześniej trzeba się ustawić do kolejki, aby być pewnym, że się załapie na prom?
Jak to wygląda w praktyce - ile wcześniej przed planowanym odpłynięciem wpuszczają na pokład?
Bilet kupuje się w trakcie wjazdu na pokład czy wcześniej?
I jesi jest podana cena za auto, to dodatkowo jeszcze płaci się za osoby?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Prom Makarska - Sumartin

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 17.06.2018 20:30

Magdala5791 napisał(a):Czy robił ktoś ostatnio (zeszły sezon) przeprawę promem na tej trasie?

Ja 2 lata temu. Ale i w zeszłym roku całkiem sporo osób tam płynęło. 8)
Będziemy jechać końcem sierpnia. Pytanie, o ile wcześniej trzeba się ustawić do kolejki, aby być pewnym, że się załapie na prom?

Wróżka Ci może powie. Zależy od dnia tygodnia, pory dnia i innych takich...
Bilet kupuje się w trakcie wjazdu na pokład czy wcześniej?

Wcześniej w budce Jadroliniji - nie wiem, czy teraz jest jeszcze tu:
https://www.google.com/maps/@43.2950365 ... 312!8i6656
albo on-line tutaj:
https://www.jadrolinija.hr/en/ferry-croatia
I jesi jest podana cena za auto, to dodatkowo jeszcze płaci się za osoby?

Tak, za auto, pasażerów i kierowcę się płaci.

Przeczytaj wątek, do którego przeniesiono Twój post.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 18.06.2018 11:05

Cze!
Potrzebuję dostać się z Turanj k. Zadar-u do/na Mali Lošinj około 12.07
...i tak sobię myślę, iż zamiast się tłuc samochodem
-350 kilometrów (5-6h)
-wydatek na paliwo około 240hrk) ,
-płacić za autostradę (około 100hrk),
-płacić za prom Merag-Valbiska(260hrk) ...pewnie tracić czas w kolejce na prom,
....lepiej będzie wsiąść na prom z ZADAR (GAŽENICA) do/na Mali Lošinj za niecałe 390 hrk i po około 7 godzinach być na miejscu.
Pytania.
Czy ktoś już płyną na tej trasie (prom nazywa się prawdopodobnie "Vladimir Nazor")?
Jak wygląda prom tzn. czy czteroletni b. żywy :D dzieciak będzie miał co robić (pokój lub chociaż kącik zabaw na promie)?
Czy jest możliwość korzystania z ogólnodostępnych gnazdek do ładowania np.tableta/u?
Jakiś bufet, restauracja itp?
pozdro
fly
zaglebiak
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 24.11.2017
Prom osobowy Trstenik Polace

Nieprzeczytany postnapisał(a) zaglebiak » 19.06.2018 10:43

Szukam aktualnych wiadomości nt promu z Trstenika do Polace. Znalazłem na forum, ale stare informacje. Wiem, że samochodowy prom został przeniesiony do Prapratno. Czy ktoś się orientuje czy jest możliwość dostania się do Ploce z Trstenika i w jakich godzinach ew. plywa prom (chodzi mi o połączenie osobowe, chcemy zwiedzić park na Mljecie).
Rollo18
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 20.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rollo18 » 20.06.2018 10:13

Witam.
A czy możecie mi podpowiedzieć odnośnie wodnych taksówek/promów w północnej części Chrowacji (ok. Zadaru)?
Ktoś dysponuje może danymi teleadresowymi do prywatnych przewoźników?
Bardzo dziękuję za wszelkie informacje.
byq
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 05.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) byq » 28.06.2018 11:00

Co do promu ze Splitu do Stari Grad....
Ostatecznie ustawiliśmy się w kolejce na prom o 12 do rejsu o 14:30 i poszliśmy w miasto, na mapie jakoś nie do końca byłem pewien czy port jest przy centrum, a jest, więc warto podjechać do kolejki na prom, jak się dojedzie do Splitu i później ewentualnie spacer po starówce.
O 12 byliśmy w połowie pierwszego rzędu, o 13:30 zaczął się zapełniać już trzeci rząd, do tego były jeszcze ciężarówki i autobus.
Jakbym zajechał o 13:30 to już miałbym wątpliwości czy się zabierzemy, ale zabrali wszystkich z placu.
Dobrze też pomyśleć, że dojazd do portu może być lekko przykorkowany, jadą tam ludzie na wszystkie promy, my w poniedziałek przed 12 w sumie w korku postaliśmy z 10min, ale zapewne im bliżej czasu rejsu tym więcej aut i większy stres czy się zdąży.
pozdr
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 28.06.2018 11:06

Ja w sobotę 23.06 byłem w porcie o 12:10 niestety na prom o 12:45 się już nie zmieściłem, trzy auta przede mną skończyło się miejsce :? Za to na kolejny wjeżdżałem na samym początku i co za tym idzie wyjeżdżałem jako jeden z ostatnich :wink:
Dosyć spore były korki w samym Splicie, gdzie straciliśmy dobre 15-20 minut.
Ps. Wczoraj z powodu wiatru nie kursował prom Makarska - Sumartin
ajtm
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 09.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajtm » 02.08.2018 11:42

Próbuję rozeznać się w oznaczeniach zapłaty za prom i nie wiem, do której kategorii pojazdów się łapię. Jedziemy Renault Koleos wym. wys. 170 cm długość poniżej 5m, ilość miejsc 5, ale jest to SUV i nie wiem, czy mogę liczyć jak za osobowe?
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1910
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 02.08.2018 11:55

ajtm napisał(a):Próbuję rozeznać się w oznaczeniach zapłaty za prom i nie wiem, do której kategorii pojazdów się łapię. Jedziemy Renault Koleos wym. wys. 170 cm długość poniżej 5m, ilość miejsc 5, ale jest to SUV i nie wiem, czy mogę liczyć jak za osobowe?

Oczywiście że osobowe. Do 2 m wysokości, 5 m długości i do 9 miejsc to osobowe
kmusial
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 19.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmusial » 27.06.2019 09:29

Czy kupując bilety na prom przez stronę internetową Jadrolinii dokonujemy zakupu na konkretną godzinę odpłynięcia, czy bilet jest ważny cały dzień? Może ktoś korzystał z tej opcji.
Krzysiek
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 27.06.2019 10:11

kmusial napisał(a):Czy kupując bilety na prom przez stronę internetową Jadrolinii dokonujemy zakupu na konkretną godzinę odpłynięcia, czy bilet jest ważny cały dzień? Może ktoś korzystał z tej opcji.
Krzysiek


Na konkretną godzinę.

Moim zdaniem nie ma sensu kupować wcześniej, wystarczy ustawić się w kolejce do promu i obok w budce od ręki zawsze można kupić bilet.
kmusial
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 19.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmusial » 27.06.2019 10:14

Dzięki.
Krzysiek
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 27.06.2019 12:34

kmusial napisał(a):Czy kupując bilety na prom przez stronę internetową Jadrolinii dokonujemy zakupu na konkretną godzinę odpłynięcia, czy bilet jest ważny cały dzień? Może ktoś korzystał z tej opcji.
Krzysiek

Według mnie nie. Jak chcesz kupić bilet, to wyskakuje Ci taka informacja:
" Važno!
Kupljena online karta vrijedi za bilo koje putovanje na odabrani datum, a ne garantira ukrcaj u odabrano vrijeme polaska."
Na Polski:
"Ważne!
Zakupiona karta online jest ważna na każdą podróż w wybranym dniu i nie gwarantuje załadunku w wybranym czasie odjazdu."
Czyli że bilet jest ważny na dany dzień, a zaznaczona godzina nie gwarantuje Ci miejsca na promie.
Ps. Z tego co pamiętam, to chyba Danka korzystała z opcji biletu online płynąc na Brač
bezrobotny500
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 189
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezrobotny500 » 27.06.2019 12:39

kmusial napisał(a):Czy kupując bilety na prom przez stronę internetową Jadrolinii dokonujemy zakupu na konkretną godzinę odpłynięcia, czy bilet jest ważny cały dzień? Może ktoś korzystał z tej opcji.
Krzysiek


Ja kilka razy korzystałem. Bilet ważny jest na dany dzień. Godzina bez znaczenia.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone