Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Promy

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 01.07.2017 10:00

black_lord
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 25.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) black_lord » 06.04.2018 20:04

Czy jak kupię przez internet bilety na prom na kursie Drvenik - Sućuraj
i wybiorę godzinę, to jak się spóźnię to bilet przepadnie czy mogę jechać następnym promem ?
Bilet: samochód + rodzina.
Ma ktoś doświadczenie w takim temacie ?
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 06.04.2018 21:07

black_lord napisał(a):Czy jak kupię przez internet bilety na prom na kursie Drvenik - Sućuraj
i wybiorę godzinę, to jak się spóźnię to bilet przepadnie czy mogę jechać następnym promem ?
Bilet: samochód + rodzina.
Ma ktoś doświadczenie w takim temacie ?

Nic Ci nie przepadnie.
A gdybys był ostatni w kolejce na prom i nie zmiescił się tam z powodu braku miejsc, czekałbys do następnego dnia na ten sam o tej samej godzinie?
Nie.
Płynąłbys następnym.
Tak to działa.
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 06.04.2018 21:45

Czy są jakiekolwiek zniżki na promy w sezonie? Bo na pewno jest rabat 10procent za autostrady w Cro z kuponem z np. Booking za noclegi w roku poprzednim. Jest co roku akcja rabatowa Visa i Mastercard na zakupy powyżej 200Kun bodajże w sklepach z kuponami do kart. A na promy dla turystów?
byq
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 05.07.2013
Promy na Hvar

Nieprzeczytany postnapisał(a) byq » 01.06.2018 13:19

Hej,

od razu przyznam, że nie przejrzałem wszystkich ponad 1000 stron, więc być może gdzieś już podobny temat jest.
Widziałem sporo porozrzucanych informacji po różnych wątkach.
Przeprawiać się chcę ze Splitu do Stari Grad, już doczytałem o kolejkach, biletach itd.
Pytanie mam o czas stawienia się do kolejki, chcę płynąć promem o 14:30 we wtorek 26.06.
Wydaje mi się, że taki dzień i pora, że nie powinno być dużych kolejek, ale może macie inne spostrzeżenia.
Planuję być na miejscu 11-12, no i pytanie czy łazić po Splicie czy od razu w kolejkę.
Póki co nie planuję przeprawy z Drvenika, bo żeby dostać się do Vrboska, to byłaby całay wyspa do przejechania.

Drugie pytanie o powrót, chcę się przeprawiać ze Stari Grad o 7:45 06.07, czyli piątek, chciałbym się pojawić w kolejce o 7 i pytanie czy to będzie wystarczające.
Bilety kupię zawczasu online - wiem, że nie gwarantuje to przeprawy danej godziny, tylko w danym dniu, ale chcę uniknąć stania jeszcze w kolejce do kasy biletowej.
pozdr
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Promy na Hvar

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.06.2018 13:23

byq napisał(a):Hej,

od razu przyznam, że nie przejrzałem wszystkich ponad 1000 stron, więc być może gdzieś już podobny temat jest.
Widziałem sporo porozrzucanych informacji po różnych wątkach.

Jest wątek o promach - nowy zbędny. :idea:
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010
Re: Promy na Hvar

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 01.06.2018 13:51

byq napisał(a):Hej,


Póki co nie planuję przeprawy z Drvenika, bo żeby dostać się do Vrboska, to byłaby całay wyspa do przejechania.


pozdr

Warto przejechac....
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Promy na Hvar

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 01.06.2018 13:52

byq napisał(a):Hej,

od razu przyznam, że nie przejrzałem wszystkich ponad 1000 stron, więc być może gdzieś już podobny temat jest.
Widziałem sporo porozrzucanych informacji po różnych wątkach.
Przeprawiać się chcę ze Splitu do Stari Grad, już doczytałem o kolejkach, biletach itd.
Pytanie mam o czas stawienia się do kolejki, chcę płynąć promem o 14:30 we wtorek 26.06.
Wydaje mi się, że taki dzień i pora, że nie powinno być dużych kolejek, ale może macie inne spostrzeżenia.
Planuję być na miejscu 11-12, no i pytanie czy łazić po Splicie czy od razu w kolejkę.
Póki co nie planuję przeprawy z Drvenika, bo żeby dostać się do Vrboska, to byłaby całay wyspa do przejechania.

Drugie pytanie o powrót, chcę się przeprawiać ze Stari Grad o 7:45 06.07, czyli piątek, chciałbym się pojawić w kolejce o 7 i pytanie czy to będzie wystarczające.
Bilety kupię zawczasu online - wiem, że nie gwarantuje to przeprawy danej godziny, tylko w danym dniu, ale chcę uniknąć stania jeszcze w kolejce do kasy biletowej.
pozdr


Godzinę wcześniej wystarczy.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Promy na Hvar

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.06.2018 19:33

madziaimaciek napisał(a):
byq napisał(a):Hej,
Póki co nie planuję przeprawy z Drvenika, bo żeby dostać się do Vrboska, to byłaby całay wyspa do przejechania.
pozdr

Warto przejechac....
Warto wybrać Drevnik. Czasowo i pod względem kosztów na plus...
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Promy na Hvar

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 01.06.2018 22:08

piekara114 napisał(a):
madziaimaciek napisał(a):
byq napisał(a):Hej,
Póki co nie planuję przeprawy z Drvenika, bo żeby dostać się do Vrboska, to byłaby całay wyspa do przejechania.
pozdr

Warto przejechac....
Warto wybrać Drevnik. Czasowo i pod względem kosztów na plus...


Kosztowo i czasowo zgoda, ale pierwsze 30 km starą droga jedzie się ciężko. Brak poboczy z obcietym asfaltem i serpentyny. Kiedy tam jechaliśmy staliśmy ponad pół godziny bo się auta przyblokowaly z ciężarówką.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 01.06.2018 22:58

... nie byłam na Hvarze może z 10 lat, ale takim właśnie go pamiętam. Mnóstwo serpentyn, ostrych zakrętów, braku pobocza i wielkie wąwozy. W co niektórych leżały stare, zdezolowane samochody.
Frajda polega na tym, że na pewno warto przejechać się tą drogą.
Przejazd z Sucuraju po opuszczeniu promu, dalej jest wprost niesamowity...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.06.2018 23:09

majeczka napisał(a):... nie byłam na Hvarze może z 10 lat, ale takim właśnie go pamiętam. Mnóstwo serpentyn, ostrych zakrętów, braku pobocza i wielkie wąwozy. W co niektórych leżały stare, zdezolowane samochody.
Frajda polega na tym, że na pewno warto przejechać się tą drogą.
Przejazd z Sucuraju po opuszczeniu promu, dalej jest wprost niesamowity...

Chyba trochę się zmieniło :wink:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 01.06.2018 23:54

...z tego co widzę mnóstwo się zmieniło.
Janusz wg Twojego filmiku drogi mniej więcej podobne są w tej chwili do dróg na Korculi.

Hmm, nie planowałam, ale być może warto ponownie, po zdecydowanie długiej przerwie odwiedzić Hvar?
Tomasz61
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 31.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz61 » 02.06.2018 11:36

Zmieniło się ale tylko od Jelsy do Poljicy. Ten odcinek jest całkiem w porządku. Od Poljicy do Sućuraja droga przez te wszystkie lata nie zmieniła się wcale. Może miejscami położono nowy dywanik asfaltowy, ale to wszystko. Dalej jest sporo wąskich, krętych miejsc oraz takich gdzie brakuje pobocza.
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 04.06.2018 15:08

Czy w ostatnią sobotę lipca ustawienie się w kolejce do promu godzinę wcześniej w Domince i pół godziny wcześniej w Trpanj wystarczy? Chodzi mi o promy przedpołudniowe - o 10.00 z Domince i o 11.30 z Trpanj.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone