Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Promy

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013
Re: Orebic.dojazd

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 13.05.2017 12:21

Przejazd przez Neum jest tranzytowy i nikt tam nigdy nie żądał ode mnie zielonej karty ale teraz jak miały być kontrole to lepiej się upewnić-chociaż wydaje mi się,że nic się w tej kwestii nie zmieni.
tomekgolf
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 13.05.2017
Re: Orebic.dojazd

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomekgolf » 13.05.2017 12:31

No wlasnie z tymi kontrolami wyczytalem pare dni temu ze ponac sa jednak narazie zawieszone
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.05.2017 12:52

tomekgolf
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 13.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomekgolf » 13.05.2017 14:20

Dzieki
Użytkownik usunięty
Re: Orebic.dojazd

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.05.2017 14:31

kibic hr napisał(a):Przejazd przez Neum jest tranzytowy i nikt tam nigdy nie żądał ode mnie zielonej karty ale teraz jak miały być kontrole to lepiej się upewnić-chociaż wydaje mi się,że nic się w tej kwestii nie zmieni.


Zielona karta jest wymagana i nie jest ważne czy ktoś ją u ciebie oglądał, czy nie. Lepiej nie rozpowszechniać błędnych opinii.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 17.05.2017 16:05

Pewnie już to było wyjaśniane ale ja nie znalazłem... Będę chciał płynąć ze Stari Gradu do Splitu wieczornym promem. Natomiast koło portu będę przejeżdżał koło południa, więc chciałbym kupić bilet. O ile tu nie mam żadnych pytań to jak jest w rzeczywistości, jeśli chodzi o kolejkę na wieczorny prom. Może tak być, że po prostu zabraknie dla mnie miejsca, jak inni kierowcy mnie uprzedzą i będą wcześniej w kolejce, mimo zakupionego wcześniej biletu?
m_cowboy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) m_cowboy » 28.05.2017 16:34

Witam, czy jest może jakieś szybkie połączenie promowe (np. wodolot) ze Splitu lub makarskiej do Dubrownika? Dziekuje i Pozdrawiam.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4663
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 28.05.2017 17:09

m_cowboy napisał(a):Witam, czy jest może jakieś szybkie połączenie promowe (np. wodolot) ze Splitu lub makarskiej do Dubrownika? Dziekuje i Pozdrawiam.

Kilkanaście dni temu takie coś się pokazało http://www.croatiaweek.com/new-fast-line-connection-split-brac-makarska-korcula-mljet-dubrovnik/
andy1959
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 08.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy1959 » 28.05.2017 17:31

Trajgul napisał(a):Pewnie już to było wyjaśniane ale ja nie znalazłem... Będę chciał płynąć ze Stari Gradu do Splitu wieczornym promem. Natomiast koło portu będę przejeżdżał koło południa, więc chciałbym kupić bilet. O ile tu nie mam żadnych pytań to jak jest w rzeczywistości, jeśli chodzi o kolejkę na wieczorny prom. Może tak być, że po prostu zabraknie dla mnie miejsca, jak inni kierowcy mnie uprzedzą i będą wcześniej w kolejce, mimo zakupionego wcześniej biletu?


Niestety tak to działa.Wjazd na prom wg. kolejki.
m_cowboy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) m_cowboy » 28.05.2017 20:26

Dzięki dhmegi! To chyba o tym mi ktos mówił. Jest link do przewożnika ale nie mogę tam cen znalezć.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4663
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 28.05.2017 20:37

m_cowboy napisał(a):Dzięki dhmegi! To chyba o tym mi ktos mówił. Jest link do przewożnika ale nie mogę tam cen znalezć.

Też niestety nie mogę dostać się do cen.
W tym wątku https://www.cro.pl/makarska-kompendium-wiedzy-subiektywne-t32914-765.html#p1861823 też są informacje na ten temat i tam jedna z cromaniaczek napisała, że trzeba założyć konto, aby zobaczyć ceny. Na razie czekamy na odpowiedź na pytanie, jakie są te ceny.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.05.2017 20:59

simon174
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 140
Dołączył(a): 31.05.2014
Re: Orebic.dojazd

Nieprzeczytany postnapisał(a) simon174 » 09.06.2017 13:31

tomekgolf napisał(a):No wlasnie z tymi kontrolami wyczytalem pare dni temu ze ponac sa jednak narazie zawieszone

Zielona karte masz za darmo ubezpieczyciel Ci ja wyda. Każdego roku a począwszy od 2010 jak wracamy jedziemy przez BiH i dobrze jest mieć ze sobą nic nie zaszkodzi:)
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006
Re: Orebic.dojazd

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 09.06.2017 15:56

simon174 napisał(a):
tomekgolf napisał(a):No wlasnie z tymi kontrolami wyczytalem pare dni temu ze ponac sa jednak narazie zawieszone

Zielona karte masz za darmo ubezpieczyciel Ci ja wyda. Każdego roku a począwszy od 2010 jak wracamy jedziemy przez BiH i dobrze jest mieć ze sobą nic nie zaszkodzi:)

Ostatnio jadąc przez BiH przejechaliśmy bez problemu i kontroli, zawsze jednak posiadamy zieloną kartę. Pech chciał, że nasi przyjaciele jej nie posiadali, a wybiórczej kontroli poddano właśnie ich samochód. Dokładnie sprawdzono im bagażnik, dokumenty, etc.
Niepotrzebny kłopot, nerwy, stracony czas, wydane euro...
bolsmat40
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 30.06.2017
Prom do Dubrovnika

Nieprzeczytany postnapisał(a) bolsmat40 » 30.06.2017 23:10

Witam, Szukam i nie mogę nic znaleść czy jest jakiś prom ze Splitu do Dubrovnika i jak można zamówić bilety
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone