Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Promy

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
GosiaO
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 26.05.2009
Promy

Nieprzeczytany postnapisał(a) GosiaO » 26.05.2009 10:49

Witam!
Jestem tu nowa więc prosze o wyrozumiałość;)
Czy mógłby mi ktoś pomóc i powiedzieć jak wygląda rezerwacja promów w Dubrowniku do Bari?
Zastanawaim się nad kupnem biletu (interesuje mnie prom 12,13 czerwiec)ze strony www.promy.pl,ale mają oni ofertę tylko Azzura line.
Czy ktoś kupował od nich bilety?
Czy w moim terminie wyjazdu bez problemu kupię bilety w porcie?Czy nie ryzykować?
Próbowałam porównać ceny biletów Azzura line i Jerdolinii(średnio znam ang i nie bardzo mogę się doczytać czy jest dostępnośc promu Jerdolinii w tym terminie...;(Pomożecie?Najlepiej w godzinach wieczornych aby prom płynął...

Czy wykupienie biletu tylko na sam pokład,bez biletów lotniczych jest ok?Będzie się tam gdzie podziać,czy lepiej wykupić ten fotel?

Czy znacie jakiegoś przewożnika który w Wa-wie sprzedaje też (promy.pl twierdzą że cena jest identyczna jak w porcie..???) bez dodatkowych opłat promy Jerdolinii?

Przepraszam jesli zadałam głupie pytania;)

Zalezy mi na b.szybkiej odpowiedzi.
GosiaO
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 26.05.2009
linki

Nieprzeczytany postnapisał(a) GosiaO » 26.05.2009 11:00

Dziekuję za linki...
Jednak nie wyczerpują one do końca moich pytań...
Bardzo prosze o dalsze porady:)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 26.05.2009 11:13

Jadrolinija hr przewoźnik (promy; długie rejsy)
i Snav włoski przewoźnik (duże katamarany; znacznie szybsza przeprawa).
Pozdrawiam
GosiaO
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) GosiaO » 26.05.2009 19:42

"Czy w moim terminie wyjazdu bez problemu kupię bilety w porcie?Czy nie ryzykować?"
"Czy wykupienie biletu tylko na sam pokład,bez foteli na promie jest ok?Będzie się tam gdzie podziać,czy lepiej wykupić ten fotel? "

Co sądzicie o rezerwacji biletów Azura line przez strone promy.pl?
8)
aga2
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1022
Dołączył(a): 10.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga2 » 27.05.2009 07:58

Na promy międzynarodowe Jadroliniji kupisz biety w Biurze Podróży Croatia z Rybnika, to jedyny ich przedstawiciel w Polsce. Pracownicy biura udzielą Ci telefonicznie wszystkich niezbędnych informacji.
GosiaO
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) GosiaO » 31.05.2009 19:18

Zarezerwowałam online prom Jerdolinii w sobotę 30.06.09.Płaciłam kartą.Potwierdzenie rezerwacji miało przyjść do mnie na e-mail.Niestety nic nie dotarło do dzisiaj.Mam nr.rezerwacji i tyle.
Czy ktoś rezerwował bilet on-line?
Jak to działa?
hania731
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 29.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) hania731 » 31.05.2009 19:30

Czy myślicie, że trzeba rezerwowac bilety na prom ze Stari Grad do Rijeki (09.08) już teraz przez biuro w Rybniku, czy można dopiero bedąc na Hvarze?
hania731
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 29.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) hania731 » 31.05.2009 19:31

GosiaO napisał(a):Zarezerwowałam online prom Jerdolinii w sobotę 30.06.09.Płaciłam kartą.Potwierdzenie rezerwacji miało przyjść do mnie na e-mail.Niestety nic nie dotarło do dzisiaj.Mam nr.rezerwacji i tyle.
Czy ktoś rezerwował bilet on-line?
Jak to działa?

Kupowałam 3 lata temu i wszystko było ok, choc troszkę to trwało.
GosiaO
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) GosiaO » 31.05.2009 19:33

Czy mogę wiedziec ile to "trochę"trwało?
Trochę się niecierpilwię bo za 3 dni wyjazd:(
iwonn
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 31.05.2009
promy

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwonn » 31.05.2009 19:59

czy ktos z was orientuje sie moze ile kosztuje przeprawa promem ze splitu do supetar na wyspie brac? jak to wszystko wyglada na miejscu? jedziemy 14 czerwca samochodem.nie wiem czy potrzebna wczesniejsza rezerwacja. 8)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006
Re: promy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 31.05.2009 20:06

iwonn napisał(a):czy ktos z was orientuje sie moze ile kosztuje przeprawa promem ze splitu do supetar na wyspie brac? jak to wszystko wyglada na miejscu? jedziemy 14 czerwca samochodem.nie wiem czy potrzebna wczesniejsza rezerwacja. 8)


Na takich trasach nie ma rezerwacji. Trzeba się ustawić w kolejce i już.
cennik
stary_jac
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stary_jac » 31.05.2009 21:11

poruszałem juz temat w innym topiku ale strona się przewineła i chyba nikt już nie zauważy, chodzi o
"czy dojazd do promu w Splicie jest dobrze oznakowany, główne drogi etc.
pytam bo: nie każdy ma GPS-a , a w bodajże dwóch relacjach tutaj przeczytałem o pomyłkach w dojeździe właśnie na prom w Splicie."

mam na myśli dojazd z jedynki
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 31.05.2009 21:38

stary_jac napisał(a):poruszałem juz temat w innym topiku ale strona się przewineła i chyba nikt już nie zauważy, chodzi o
"czy dojazd do promu w Splicie jest dobrze oznakowany, główne drogi etc.
pytam bo: nie każdy ma GPS-a , a w bodajże dwóch relacjach tutaj przeczytałem o pomyłkach w dojeździe właśnie na prom w Splicie."

mam na myśli dojazd z jedynki


Naprawdę trudno nie trafić do portu. Trzeba jechać w kierunku centrum Splitu i śledzić drogowskazy kierujące na port (Trajekt, trajektna luka, Ferry; oznaczenia obrazkowe "stateczek" itp)- ponieważ port jest w ścisłym centrum miasta. Czasem lepiej jest patrzeć na drogę i oznakowania na niej (w tym wypadku bez zarzutu) niż bezgranicznie wierzyć GPS-owi....
Pozdrawiam
GosiaO
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) GosiaO » 03.06.2009 22:40

Jakieś praktyczne rady co do samej przeprawy promowej?
1.Mam potwierdzenie rezerwacji biletu on-line,z tego co się doczytalam musze zgłosić się 2 h przed aby potwierdzić rezerwację i dostać bilet.Jak to wygląda w praktyce?
2.Mam wykupiony tylko pokład,co mam ze sobą zabrać?:)Czy będę miała dostęp do samochodu na promie? 8)
Następna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone