Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Promy

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piosz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 109
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piosz » 17.02.2010 21:06

krbaton napisał(a):
Adam66 napisał(a):Właśnie sobie przypomniałem o jeszcze jednym połączeniu. http://www.krilo.hr/plovidbeni_red.html
Pływa z Korculi do Splitu.
Niestety oprócz tego, że widziałem ten katamaran w Korculi nic więcej na ten temat nie wiem.
Pozdrawiam


Ja miałem przyjemność korzystać z tego katamaranu i to o tak zboczonej godzinie (oczywiście jak na wakacje) 8)
Taxi wodna rzeczywiście odpływa o 5:20 z Orebicia 8) jak na tą godzinę to sporo ludzi !!

Bilety kupuje się tam i z powrotem !!

Pozdro


Czy bilety trzeba kupować wcześniej czy też można to załatwić rano, oj wcześnie rano??
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.02.2010 06:58

piosz napisał(a):Czy bilety trzeba kupować wcześniej czy też można to załatwić rano, oj wcześnie rano??


No wcześnie 8) ale za to jesteś wcześnie na Hvarze 8)
Bilety sprzedają tylko rano !!
Chyba, że przez jakąś agencje turystyczną.

Tu poszukaj

:)



Pozdro
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 18.02.2010 12:01

tu pod rozkładem masz namiar na miejsca sprzedaży biletów wraz z numerami telefonów (w tym i w Korčuli). Poza tym podczas spaceru po Korčuli (a zakładam, że takich będzie sporo, bo z Orebića nie trudno popłynąć na przysłowiową kawę do sąsiedniej Korčuli) można zajrzeć na przystań i dopytać, ewentualnie kupić... Choć my na Hvarze nie mieliśmy możliwości kupić wcześniej (tylko w dniu rejsu).
Ale nie jestem pewna, jak to ze sprzedażą biletów przed 6.00 rano...Nie jestem nawet pewna, czy kiedy "dopływasz" z Orebića to masz czas na kupno biletów rano... zatem może jednak da radę kupić wcześniej.
Pozdrawiam
piosz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 109
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piosz » 19.02.2010 21:01

Czy może się tak wydarzyć że zabraknie miejsc na tym katamaranie? Są tam tylko siedzące miejsca czy też ładują na maxa?? 8)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 19.02.2010 21:06

piosz napisał(a):Czy może się tak wydarzyć że zabraknie miejsc na tym katamaranie? Są tam tylko siedzące miejsca czy też ładują na maxa?? 8)


Biletów sprzedają tylko tyle, ile jest miejsc (miejsca lotnicze); nie ma miejsc "stojących" - to cecha każdego katamaranu.
Pozdrawiam
piosz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 109
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piosz » 19.02.2010 21:21

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
piosz napisał(a):Czy może się tak wydarzyć że zabraknie miejsc na tym katamaranie? Są tam tylko siedzące miejsca czy też ładują na maxa?? 8)


Biletów sprzedają tylko tyle, ile jest miejsc (miejsca lotnicze); nie ma miejsc "stojących" - to cecha każdego katamaranu.
Pozdrawiam


Czyli trzeba kupić bilety wcześniej żeby nie okazało się że wstawanie przed godziną piątą było nadaremnie
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.02.2010 11:31

piosz napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
piosz napisał(a):Czy może się tak wydarzyć że zabraknie miejsc na tym katamaranie? Są tam tylko siedzące miejsca czy też ładują na maxa?? 8)


Biletów sprzedają tylko tyle, ile jest miejsc (miejsca lotnicze); nie ma miejsc "stojących" - to cecha każdego katamaranu.
Pozdrawiam


Czyli trzeba kupić bilety wcześniej żeby nie okazało się że wstawanie przed godziną piątą było nadaremnie


Raczej nie bo zaczyna z Korczuli !!
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 20.02.2010 11:47

krbaton napisał(a):
piosz napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
piosz napisał(a):Czy może się tak wydarzyć że zabraknie miejsc na tym katamaranie? Są tam tylko siedzące miejsca czy też ładują na maxa?? 8)

Biletów sprzedają tylko tyle, ile jest miejsc (miejsca lotnicze); nie ma miejsc "stojących" - to cecha każdego katamaranu.
Pozdrawiam

Czyli trzeba kupić bilety wcześniej żeby nie okazało się że wstawanie przed godziną piątą było nadaremnie

Raczej nie bo zaczyna z Korczuli !!

??? I? Nikt tu nie twierdził, że jest inaczej...

Dopytałam męża, bo sama nie pamiętałam...Bilet z Korčuli do Hvaru kupowaliśmy dzień przed rejsem powrotnym (w Hvarze nie sprzedano nam powrotnego).. Ale w jednym z poprzednich postów podałam namiary na agencję w Korčuli .. wystarczy wysłać zapytanie, albo zadzwonić...
Pozdrawiam
piosz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 109
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piosz » 21.02.2010 13:49

Już chyba wszystko wiem dzięki wiadomości z agencji z Korćuli, a więc: bilety można kupić w porcie, punkt sprzedaży jest czynny wieczorem od 18 do 20 oraz rano na 30 minut przed odpłynięciem katamaranu. Wieczorem można kupić bilet tylko na następny dzień.
okson
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 22.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) okson » 22.03.2010 22:22

Interesuje mnie prom z Chorwacji do Włoch 26.06.2010r.
Znalazłem jeden:
http://www.jadrolinija.hr/default.aspx?dpid=1304
ale mam prośbę o linka na ewentualne inne połączenia z Zadaru i Splitu w tym dniu których ja nie umiałem znaleźć.
Docelowye porty to Ancona i Pescara.
Dzięki
Czy na te rejsy trzeba bilet kupować z dużym wyprzedzeniem czy wystarczy dwa tygodnie przed kupić bilet na miejscu?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 22.03.2010 22:56

okson napisał(a):Interesuje mnie prom z Chorwacji do Włoch 26.06.2010r.
Znalazłem jeden:
http://www.jadrolinija.hr/default.aspx?dpid=1304
ale mam prośbę o linka na ewentualne inne połączenia z Zadaru i Splitu w tym dniu których ja nie umiałem znaleźć.
Docelowye porty to Ancona i Pescara.
Dzięki
Czy na te rejsy trzeba bilet kupować z dużym wyprzedzeniem czy wystarczy dwa tygodnie przed kupić bilet na miejscu?


Tego typu linki bezpośrednie (z wyszukiwarki połączeń )ze strony Jadrolinji nie działają (to tak przy okazji)...ale do rzeczy
SNAV
przejrzyj....
Pozdrawiam
okson
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 22.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) okson » 23.03.2010 10:23

Dzięki za informację o linkach Jadrolinji.
Co do linka który mi podałeś to według tej wyszukiwarki nie istnieje połączenie Zadar-Ankona który był na linku Jadroliniji.

Czy na te rejsy trzeba bilet kupować z dużym wyprzedzeniem czy wystarczy dwa tygodnie przed kupić bilet na miejscu?
okson
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 22.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) okson » 23.03.2010 10:31

Wyszukiwarka w kolejnym kroku pata się o wielkość pojazdu i tam są inne wymiary niż te które do tej pory wyczytałem na forum lub te które podaliście na takiej trzystronicowej tabelce.Tam są wymiary 2m/h i 5m/L a tu 1,8m/h i 4,5m/L.
Chyba że mi się coś polaptało?
Jeszcze raz dzięki za błyskawiczną odpowiedź :!:
okson
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 22.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) okson » 23.03.2010 10:54

Znalazłem też coś takiego i nie wiem o co chodzi bo piszą że można ze Splitu do Ancony z powrotem za 23 euro!
Pewnie jakaś ściema
http://www.snav.it/en/destinations/croatia.html
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 23.03.2010 13:38

Faktem jest, że mają sporo ofert promocyjnych, nie jestem jednak pewna, czy można je sumować (trudno powiedziec, co zawiera cena 23 e z banera promocyjnego...ile osób w tym pojeździe, które dni tygodnia czyli jakie warunki musza zaistnieć, żeby faktycznie było 23e) .
Co do klasyfikacji pojazdów... mają przecież prawo mieć inną niż Jadrolinija, tym bardziej, że Jadrolinija na tresie ma duże promy, a Snav wodolot....Dobrze jest chyba zarezerwować wcześniej (być mozę z tego tytułu też będzie jakaś zniżka, przejrzyj stronę).
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone