Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Promy na wyspę Korcula

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
boybondek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 72
Dołączył(a): 22.02.2006
Promy na wyspę Korcula

Nieprzeczytany postnapisał(a) boybondek » 18.03.2006 23:56

Witam, wybieram się na początku czerwca do Chorwacji na wyspę Korcula do miejscowości Vela Luka. Trasę mam już zaplanowaną dzięki uczestnikom forum, jedynie nigdzie nie mogę znaleźć informacji w jakich godzinach i z jaką częstotliwością pływają promy ze Splitu i Ploce na wyspę Korcula. Proszę o pomoc.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.03.2006 00:53

Puzzle1
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 03.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Puzzle1 » 19.03.2006 11:08

boybondek napisał(a):Witam, wybieram się na początku czerwca do Chorwacji na wyspę Korcula do miejscowości Vela Luka. Trasę mam już zaplanowaną dzięki uczestnikom forum, jedynie nigdzie nie mogę znaleźć informacji w jakich godzinach i z jaką częstotliwością pływają promy ze Splitu i Ploce na wyspę Korcula. Proszę o pomoc.


Witam

Pod podanym niżej adresem masz cały rozkład jazdy. Jak będziesz miał problemy, to napisz którego dnia chcesz wypłynąć, a ściągne Ci cały rozkład

http://www.jadrolinija.hr/

Pozdrawiam

Puzzle1
boybondek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 72
Dołączył(a): 22.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) boybondek » 19.03.2006 14:27

Puzzle1 napisał(a):
boybondek napisał(a):Witam, wybieram się na początku czerwca do Chorwacji na wyspę Korcula do miejscowości Vela Luka. Trasę mam już zaplanowaną dzięki uczestnikom forum, jedynie nigdzie nie mogę znaleźć informacji w jakich godzinach i z jaką częstotliwością pływają promy ze Splitu i Ploce na wyspę Korcula. Proszę o pomoc.


Witam

Pod podanym niżej adresem masz cały rozkład jazdy. Jak będziesz miał problemy, to napisz którego dnia chcesz wypłynąć, a ściągne Ci cały rozkład

http://www.jadrolinija.hr/

Pozdrawiam

Puzzle1


Witam,
dziękuję za pomoc ale na podaną stronę nie mogę się zalogować.
Planuję swój przyjazd na wyspę 11.06.

pozdrawiam
www222
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 18.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) www222 » 19.03.2006 14:43

ale dlaczego akurat do Vela Luki ? Korcula jest przepiękna, ale luka to jej najsłabszy punkt. Natomiast Chorwacja w czerwcu to pomysł znakomity, też jadę. pozdrawiam
Puzzle1
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 03.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Puzzle1 » 19.03.2006 15:25

Witam,
dziękuję za pomoc ale na podaną stronę nie mogę się zalogować.
Planuję swój przyjazd na wyspę 11.06.

pozdrawiam[/quote]

Połączenia na dzień 11.06
Split - Korcula - Brak połączeń
Split Vela Luka godz 18

lub na 2 tury (Ploce Trpanj+ Orebic-Korcula)
Ploce Trpanj 7.30; 10.15; 12.30; 15.00; 18.30
Orebić Korcula - praktycznie co godzinę.

Na tej stronce mają jakieś problemy , bo chciałem Ci podać ceny ale też nie mogę. Jak wejdę to wyśle info

Puzzle1
boybondek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 72
Dołączył(a): 22.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) boybondek » 19.03.2006 15:46

www222 napisał(a):ale dlaczego akurat do Vela Luki ? Korcula jest przepiękna, ale luka to jej najsłabszy punkt. Natomiast Chorwacja w czerwcu to pomysł znakomity, też jadę. pozdrawiam


Witam,
dlatego do Vela Luki bo mam w tym terminie mam wykupione wczasy.
Może w tym terminie się spotkamy na trasie lub na wyspie.

pozdrawiam
boybondek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 72
Dołączył(a): 22.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) boybondek » 19.03.2006 15:50

Puzzle1 napisał(a):Witam,
dziękuję za pomoc ale na podaną stronę nie mogę się zalogować.
Planuję swój przyjazd na wyspę 11.06.

pozdrawiam


Połączenia na dzień 11.06
Split - Korcula - Brak połączeń
Split Vela Luka godz 18

lub na 2 tury (Ploce Trpanj+ Orebic-Korcula)
Ploce Trpanj 7.30; 10.15; 12.30; 15.00; 18.30
Orebić Korcula - praktycznie co godzinę.

Na tej stronce mają jakieś problemy , bo chciałem Ci podać ceny ale też nie mogę. Jak wejdę to wyśle info

Puzzle1[/quote]

Witam,
dziękuję za te informacje. Ja też będę próbował się później zalogować może mi się uda.

pozdrawiam
Puzzle1
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 03.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Puzzle1 » 19.03.2006 18:34

boybondek napisał(a):
www222 napisał(a):ale dlaczego akurat do Vela Luki ? Korcula jest przepiękna, ale luka to jej najsłabszy punkt. Natomiast Chorwacja w czerwcu to pomysł znakomity, też jadę. pozdrawiam


Witam,
dlatego do Vela Luki bo mam w tym terminie mam wykupione wczasy.
Może w tym terminie się spotkamy na trasie lub na wyspie.

pozdrawiam


Ze mną chyba pod hotelem. Kończe wczasy 11.06. Adria Vela Luka

Pozdrawiam
jabu
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 24.01.2006
Korcula, ceny promów

Nieprzeczytany postnapisał(a) jabu » 19.03.2006 22:27

Promy na Korculę - ceny 2005 czeriwc.
Prom z Orebica na Korculę - bilety kupuje się w kiosku przy miejscu, gdzie czeka się na prom. Płatność tylko w kunach, tylko gotówką (cena 48 kun za samochód + 10 kun za osobę)
Promy odpływają zgodnie z rozkładem jazdy (co godzinę) i płyną około 15 minut (w ciągu dnia jak jest duży ruch podstawiają promy poza rozkładem jazdy). Płaci się za samochód + za każdą osobę.
Promem z Trpanj do Ploce. Był to duży i pojemny prom z barkiem, klimatyzacją. Czas płynięcia około 1 godziny.
Cena 23 kuny za osobę + 80 kun za samochód osobowy.
Pozdrawiam
Janusz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.03.2006 00:04

http://www.korculainfo.com/ferries-korcula.htm
:papa:
Ps. na tej stronce nie tylko o promach :lol: ale dużo innych informacji dla Tych co na Korculę
Puzzle1
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 03.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Puzzle1 » 20.03.2006 11:21

Podaje ceny promów w EURO


Split Vela Luka sam: 42,16 osoba 4,72
Ploce -Trpanj sam: 10,81 osoba 3,10
Orebić- Domince sam: 6,48 osoba 1,35

Płatne w kunach euro =7,4kun

Promy z Orebica do Dominic(e) (Korcula) w godz 7,15; 8,30; 9,30 itd co godzine

Pozdrawiam

Puzzle1
kwatera1
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 27.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kwatera1 » 28.03.2006 08:09

Witam
My jedziemy z naszym 4latkiem 23.06 na Korculę .Mam pytanko kiedy ukazuje sie nowy rozkład dla promów?
Puzzle1
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 03.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Puzzle1 » 28.03.2006 08:34

kwatera1 napisał(a):Witam
My jedziemy z naszym 4latkiem 23.06 na Korculę .Mam pytanko kiedy ukazuje sie nowy rozkład dla promów?


Witaj

On jest juz aktualny. Tylko trzeba wprowadzić daty w wyszukiwarce połączeń.

http://www.jadrolinija.hr/

Pozdrawiam

Puzzle
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 29.04.2006 17:03

Na Korcule tylko promem ze Splitu, objazd przez ląd wydaje się teoretycznie tańszy , ale masz do przejechania dodatkowo 220 km, po bardzo krętych i zatłoczonych drogach plus 2 promy. Liczyłem jest to oszczędność 50zł.Ale to się nie opłaca.
Ja na Korcule jechałem wielokrotnie. W tym roku też jadę, ale tylko promem ze Splitu.
Ostrzeżenie
W ubiegłym roku w kasach na kótkich liniach promowych nie przyjmowali kart kredytowych, szczególnie pod koniec dnia. Jechaliśmy w polsko -szwedzko -niemieckim towarzystwie. Więc nie chodzi o narodowość.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone