Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

promem na Korcule

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jaropl
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaropl » 23.06.2010 14:55

jacq5 napisał(a):Witam
Planuję podróż promem Split-Vela Luka, 27 czerca o godz. 10:15. Czy ktoś z doświadczenia podpowie ile godzin wcześniej należy być przy nabrzeżu?

dobre rady mówią, że minimum dwie
P.S.
Wygląda na to, że spotkamy się na tym nabrzeżu :wink:
jacq5
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacq5 » 23.06.2010 21:54

jaropl napisał(a):
jacq5 napisał(a):Witam
Planuję podróż promem Split-Vela Luka, 27 czerca o godz. 10:15. Czy ktoś z doświadczenia podpowie ile godzin wcześniej należy być przy nabrzeżu?

dobre rady mówią, że minimum dwie
P.S.
Wygląda na to, że spotkamy się na tym nabrzeżu :wink:


Dziękuję za podpowiedź. Docelowo też do Vela Luka?
jaropl
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaropl » 24.06.2010 09:54

jacq5 napisał(a):
jaropl napisał(a):
jacq5 napisał(a):Witam
Planuję podróż promem Split-Vela Luka, 27 czerca o godz. 10:15. Czy ktoś z doświadczenia podpowie ile godzin wcześniej należy być przy nabrzeżu?

dobre rady mówią, że minimum dwie
P.S.
Wygląda na to, że spotkamy się na tym nabrzeżu :wink:


Dziękuję za podpowiedź. Docelowo też do Vela Luka?

tak
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 25.06.2010 16:18

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Albo lądem.. znaczy musisz dostać się do Drvenika i płynąć do Sućurja, potem przejazd całą wyspą, albo linia Dubrovnik - Rijeka (przez Korčulę i st.Grad) ale to nie każdego dnia!!!
rozkład
Pozdrawiam


Albo z Drvenika BEZPOŚREDNIM promem prosto do Dominče na Korčuli"

http://www.jadrolinija.hr/pdfs/linija%20641.doc%20Drvenik-Domince.pdf
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 25.06.2010 22:09

Plumek napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Albo lądem.. znaczy musisz dostać się do Drvenika i płynąć do Sućurja, potem przejazd całą wyspą, albo linia Dubrovnik - Rijeka (przez Korčulę i st.Grad) ale to nie każdego dnia!!!
rozkład
Pozdrawiam


Albo z Drvenika BEZPOŚREDNIM promem prosto do Dominče na Korčuli"

http://www.jadrolinija.hr/pdfs/linija%20641.doc%20Drvenik-Domince.pdf

...jak się okazało 18.06....
Pozdrawiam
arek39elblag
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 16.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek39elblag » 25.06.2010 22:26

Witam
Mam pytanie do pani Kasi czy z wyspy Hvar plywa prom do Dubrownika jesli tak to ile trwa podróż czy lepiej wybrać sie samochodem
Pozdrawiam :)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 25.06.2010 22:34

arek39elblag napisał(a):Witam
Mam pytanie do pani Kasi czy z wyspy Hvar plywa prom do Dubrownika jesli tak to ile trwa podróż czy lepiej wybrać sie samochodem
Pozdrawiam :)


RIJEKA-SPLIT-STARI GRAD(Hvar)-KORČULA-DUBROVNIK-BARI
Pozdrawiam
DarioG
Croentuzjasta
Posty: 134
Dołączył(a): 13.02.2008
split-SG

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarioG » 05.07.2010 19:59

Witam, wiem, że temat jest mocno eksploatowany ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi - zapewne też takiej nie ma ... Mianowicie ile godzinek postoję sobie w oczekiwaniu na prom kurs Split - Stari Grad hehe w sobotę 24 lipca. Wiem, że to ekstremalny termin na przeprawę ale inaczej nie możemy :( Proszę więc o informację od "szczęśliwców", którzy przeprawiali się tutaj w podobnym terminie. Pozdrawiam DG
jaropl
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaropl » 10.07.2010 12:22

Przybyłem, zobaczyłem, popłynąłem :wink:
W Splicie, zgodnie z podpowiedziami, byliśmy na 2 godziny przed odpłynięciem promu. Kierujemy się na nabrzeże 28( tor jazdy prowadzi na najodleglejsze od wjazdu stanowisko). Nie byliśmy pierwsi, przed nami na oko 20 aut, w tym forumowicz jacq5 :wink: . Pani w kasie, znajdującej się w dużym budynku znajdującym się w centralnej części portu, informuje nas o tym ,że mamy być przy samochodzie na pół godziny przed odpłynięciem promu oraz o jego nazwie. W tym samym budynku są również kantory, toalety, restauracja i fastfood. Prom o nazwie Korcula , który po nas przypłyną, na oko mógł faktycznie pomieścić +/- 100 samochodów, nie liczyłem dokładnie. Na godzinę przed odpłynięciem kolejka zaczęła rosnąć w oczach ale na prom wjechali chyba wszyscy oczekujący. Sam prom był spory, z klimatyzowanym salonem i kawiarnią( na rufowym pokładzie była jeszcze jedna na świeżym powietrzu). Czas rejsu zgodnie z rozkładem.
W tej samej podróży zaliczyliśmy jeszcze przeprawę Domnice(Korcula)-Orebic (rejsy co godzinę wg. rozkładu) oraz Drvenik-Sucuraj(Hvar).Tutaj wg informacji uzyskanej w kasie, prom zabiera 30 samochodów ( rejsy wg rozkładu).
Jeszcze raz dzięki za wszystkie przydatne informacje
Baru
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 29.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baru » 16.07.2010 10:11

W tamtą stronę płynęliśmy promem z Orebica na Korculę, z powrotem z Vela Luki do Splitu.
Płynęliśmy tym rannym promem (wypływa z VL od 6.15), byliśmy na nabrzeżu o 4.40 i to było dużo za wcześnie. Byliśmy pierwsi i chwilę zeszło, zanim pojawił się kolejny samochód, jak byśmy przyjechali godzinę później tez byłoby ok. Prom nie był na full załadowany.
Tutaj przydatna informacja: za samochód, 3 dorosłe bilety i 2 dzieci zapłaciliśmy kartą - co wyszło nas 445zł (770kun) - czyli opłaca się płacić kartą - bardzo dobry kurs przelicznikowy nam wyszedł.
Na górze było zimno, musiałam lecieć do samochodu po bluzy dla dzieci i takie cienkie koce polarkowe.
Mogę jeszcze podpowiedzieć, że w salonie są i fotele (dosyć niewygodne do spania :-)) i wygodne kanapy. Czyli trzeba lecieć na tył promu i zajmować miejsca "leżące";-) - przynajmniej się zdżemniecie przez te prawie 3 godziny.
PS. Płynęliśmy w niedzielę 11 lipca.
KAALA
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 143
Dołączył(a): 28.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) KAALA » 17.07.2010 23:16

Czy ktoś się orientuje, ile kosztuje prom ze Stari Gradu do Vela Luki? Dziękuję z odpowiedz.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 18.07.2010 07:49

KAALA napisał(a):Czy ktoś się orientuje, ile kosztuje prom ze Stari Gradu do Vela Luki? Dziękuję z odpowiedz.


Nic, ponieważ takowego nie ma...Jest katamaran (czyli przeprawa tylko dla pieszych) z Hvaru...
cennik jak zwykle bez trudu można znaleźć na stronach przewoźnika..

Jest i karamaran Krilo jet (Korčula- Prigradica- Hvar- Split)

Ze St.Gradu można do Korčuli cennik:Rijeka-Spli-St.Grad-Korčula-Dubrovnik.
KAALA
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 143
Dołączył(a): 28.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) KAALA » 18.07.2010 15:58

Może źle skonstruowałam to pytanie. Chodziło mi o prom z wyspy Hvar (obojętnie skąd) na wyspę Korcula (również obojętnie do jakiego portu). Cennik znalazłam bez trudu, ale wynika z niego, że cena za prom jest taka sama czy płynę ze Splitu do miasta Korcula czy płynę ze Stari Gradu do miasta Korcula. 291kn ewentualnie 44 euro i jest to kwota podana za samochód (nie wiem, czy zawiera również opłatę za pasażerów, czy należy wykupić kabinę). Cennik tego promu jest nieczytelny i nie podaje ceny za poszczególne odcinki.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 18.07.2010 22:03

Na trzy godziny kabina chyba nie potrzebna... raczej "palubni prijevoz" to kategoria, która Cię interesuje. Czyli auto plus "palubni prijevoz" dla każdej osoby na relacji KORČULA - STARI GRAD (czy też odwrotnie).
Pozdrawiam
Paolo27
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 28.05.2010
Prom z Drvenika

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paolo27 » 18.07.2010 22:40

Jestem swiezo po urlopie,ktory spedzilem na Wyspie Korcula. Osobiscie polecam prom z Drvenika.Plynalem w piatek rano i nie bylo strasznych kolejek.Wszyscy sie zmiescili na poranny prom. Bilety w cenie 202 kuny za samochod i 36 kun za osobe.
Tak na marginesie,to apartamenty na tej wyspie mozna znalezc za 10 euro
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone