Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

promem na Korcule

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marek 66
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 24.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek 66 » 01.12.2009 22:29

Pozdrawiam wszystkich i mam jedno pytanie, może ktoś jest zorientowany jak na promach liczą za samochód osobowy z boksem na dachu,bo wysokość jest większa niż 2m.
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 01.12.2009 23:58

Normalnie jako osobowy 1sztuka. Ja jechałem Golfem i Peugeotem 307 kombi. My na poczatku lipca mielismy duuuży problem z dostaniem się na prom-dłuuuuugie kolejki. Udało się dopiero w Drveniku.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 02.12.2009 00:41

zoohha napisał(a):Marshall-u zdziwiłeś nas bardzo podanym czasem rejsu Split-Vela Luka.
3 godziny?. Niebywałe. 5 lat temu płynęliśmy " Marco-Polo" z Rijeki do Starego Gradu ( Hvar ). Via Split oczywiście. Czas rejsu Split-Stari Grad trwał 3,5 h. Z rozkładu Jadrolini wychodzi nam, że do Vela-Luki ze Splitu powinniśmy płynąć ok 5 h. Jak to jest w końcu bowiem przymierzamy sie w tym roku przelecieć na Korculę wodą :-). Powiedz nam proszę... :-)
Pozdrowionka ZoOle


????

Rejs St.Grad - Split nie trwa dłużej niż 2 h (w zależności od promu, ale średna rozkładowa to 1h 45 min. ) Rejs Split - Vela Luka jest mniej więcej o 1h dłuższy czyli trwa ok 3 h ( 2h 45 min. do 3h 30 min).
Pozdrawiam
Marshall
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 310
Dołączył(a): 29.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marshall » 02.12.2009 11:26

Marek 66 napisał(a):Pozdrawiam wszystkich i mam jedno pytanie, może ktoś jest zorientowany jak na promach liczą za samochód osobowy z boksem na dachu,bo wysokość jest większa niż 2m.


Toyota Avensis Combi z dużym boxem THULE na dachu, oraz van Renault Espace - kategoria pierwsza czyli osobowe. Płynęliśmy w sumie trzema promami i wszędzie tak nas kategoryzowali. Na autostradach to samo.
fotograf123
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 532
Dołączył(a): 16.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) fotograf123 » 02.12.2009 19:52

Marshall napisał(a):
Marek 66 napisał(a):Pozdrawiam wszystkich i mam jedno pytanie, może ktoś jest zorientowany jak na promach liczą za samochód osobowy z boksem na dachu,bo wysokość jest większa niż 2m.


Toyota Avensis Combi z dużym boxem THULE na dachu, oraz van Renault Espace - kategoria pierwsza czyli osobowe. Płynęliśmy w sumie trzema promami i wszędzie tak nas kategoryzowali. Na autostradach to samo.


Witam jechałeś Renault Espace i na autostradzie zapłaciłeś jak za osobowy ?.
Powinni cie policzyć jak za kat 2b.
wszystkie o wysokości powyżej 1,9 metra od Asfaltu to kat. 2b i wszystkie którym zaczyna się szyba powyżej 1,3m od asfaltu to kat. 2b.

To kolega jest niezły farciarz :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D ...
Marshall
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 310
Dołączył(a): 29.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marshall » 02.12.2009 20:52

Ten temat już był przerabiany na forum.
Vany małe: Sharan, Galaxy, Alhambra, Espace kat 1.
Vany duże: VW T4, VW T5, Vito i Grand Vojager kat 2.

Sprawdzone na własnej skórze: to nie fart tylko fakt :wink:
Ale dla świętego spokoju miałem ze sobą dane techniczne auta. Wysokość 169 czyli 21 cm zapasu. Na podszybiu też jakieś centymetry na moja korzyść.
Ostatnio edytowano 05.12.2009 00:28 przez Marshall, łącznie edytowano 1 raz
zoohha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1195
Dołączył(a): 07.12.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoohha » 02.12.2009 22:00

Kasiu, dziekuję bardzo. Teraz juz mam klarowny obraz.
Pozdrawiam
jaropl
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaropl » 03.05.2010 15:56

Witam.
Szukam info na ile wcześniej należy się pojawić w porcie w Splicie, by załadować się samochodem na prom odpływający o 10.15 do Vela Luka (Korcula) w terminie przełom czerwiec/lipiec 2010r.
pozdro.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 03.05.2010 16:16

jaropl napisał(a):Witam.
Szukam info na ile wcześniej należy się pojawić w porcie w Splicie, by załadować się samochodem na prom odpływający o 10.15 do Vela Luka (Korcula) w terminie przełom czerwiec/lipiec 2010r.
pozdro.

Wszystko zależy, czy w tygodniu, czy w weekend.. Ale najbezpieczniej 2h wcześniej. Ustawić się w kolejce, kupic bilet i iść na kawę czy na starówkę.
Pozdrawiam
jaropl
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaropl » 03.05.2010 17:50

Dzięki za wskazówkę. Załadunek wypadnie mi w niedzielę.
Mam jeszcze pytanie o technikalia załadunku. Czy na nabrzeżu do właściwego "ogonka" trafia się bez większych problemów ( jakieś znaki , strzałki na asfalcie itp) i czy jest jakiś widoczny znak, że nasza pozycja w kolejce zapewnia załadunek na prom?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 03.05.2010 17:57

W porcie jest obsługa, która pokieruje Cię na odpowiednie miejsce. Nie ma żadnego "widocznego znaku", w którym miejscu kolejka dzieli się na tych, którzy się zmieszczą, a którzy nie.
Pozdrawiam
jaropl
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaropl » 03.05.2010 19:08

To już na koniec zupełnie. Czy w takim razie jest jakiś punkt odniesienia, po którym można wywnioskować, że z dużą dozą prawdopodobieństwa, znajdujemy się w grupie szczęśliwców :D . Oczekiwanie nadaremno, nawet w takim ładnym otoczeniu jakim jest Split nie przybliża nas do celu :wink: , a oczekiwanie na następny prom o 15-tej, w moim przypadku, raczej nie wchodzi w rachubę.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 03.05.2010 20:07

jaropl napisał(a):To już na koniec zupełnie. Czy w takim razie jest jakiś punkt odniesienia, po którym można wywnioskować, że z dużą dozą prawdopodobieństwa, znajdujemy się w grupie szczęśliwców :D . Oczekiwanie nadaremno, nawet w takim ładnym otoczeniu jakim jest Split nie przybliża nas do celu :wink: , a oczekiwanie na następny prom o 15-tej, w moim przypadku, raczej nie wchodzi w rachubę.

To naprawdę trudno powiedzieć. Pływają różne promy (o różnej ładowności). Można zapytać panów od załadunku, jak duży jest garaż (na ile pojazdów).. i policzyć, który macie "numerek" w kolejce; to mój jedyny pomysł.
Pozdrawiam
jaropl
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaropl » 03.05.2010 20:30

Nie pozostaje nic innego , tylko zaapelować do Forumowiczów:
"Zliczajcie swoją pozycję w ogonku i podzielcie się dobrą nowiną" :D
Będzie trochę jak z grą w "21" :wink: :D
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 03.05.2010 21:20

Te garaże mniej więcej około setki aut mieszczą (jedne mniej, inne więcej).
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone