Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Promajna super!!!

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AishaKM
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 29.08.2008
Promajna super!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) AishaKM » 30.08.2008 19:32

Promajna super!!! Mogę polecić miejscowość Promajna dla osób,ktre szukają odpoczynku od miejskiego zgiełku.Jeżeli ktoś szuka rozrywek typu dance :) to na pewno nie tutaj ale romantyczny spacer wieczorem owszem :wink: Bardzo ładna plaża,długa i szeroka.Polecam restaurację za marketem KONZUM,rewelacyjna obsługa,dania smaczne i niedrogie.Jest niewidoczna z deptaka,my znależliśmy ją w ostatnim dniu,czego bardzo żałowaliśmy.Wysoki budynek z szyldem restauracji.Aha menu po polsku :P Polecam rejs statkiem Bibe naprawdę warto :) Naprawdę super mieścinka na udane wakacje :P
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 31.08.2008 10:54

zapowiedź :hut: fajna-teraz prosimy o większa relację
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.08.2008 16:02

Jak nie będzie relacji , to przeniesiemy temat do innego działu :wink:
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 31.08.2008 17:49

Janusz Bajcer napisał(a):Jak nie będzie relacji , to przeniesiemy temat do innego działu :wink:

A tak na marginesie, to gdzie jest ta Promajna, bo wzbudziła tym krótkim komentarzem moje zainteresowanie.
Jeśli można prosić o kilka szczegółów no i może kilka fotek?
pozdro
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 31.08.2008 18:30

AishaKM
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 29.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AishaKM » 31.08.2008 18:36

zaraz umieszczę pełna relację z podróży.Wybaczcie proszę :oops: dopiero ruszyłam z cro :P ,oczywiście umieszczę też fotki :)
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 31.08.2008 19:01

AishaKM napisał(a):zaraz umieszczę pełna relację z podróży...oczywiście umieszczę też fotki :)


Fajnie 8), czekamy :papa:
heza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 222
Dołączył(a): 05.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) heza » 31.08.2008 19:09

No bez przesady z tą rewelacją.
Mieścina rzeczywiście sympatyczna, ale te tłumy na plaży do czego nie nawykłem. Przechodzenie do wody slalomem między ręcznikami to nie było rewelacyjne, może w późnym sezonie jest lepiej.
Byłem w Promajnej od 18 do 26 sierpnia, Mieszkałem kilkanaście metrów od rest. SAN, którą poleca AishaKM ale tam nie byłem. Ja polecam amciu w knajpce na końcu plaży w kierunku Baski, super.
Nie jestem pewien czy następne wakacje będą w Promajnej właśnie ze względu na tłumy ludzi na plaży.
Pozdrawki
AishaKM
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 29.08.2008
Promajna Super - od początku

Nieprzeczytany postnapisał(a) AishaKM » 31.08.2008 19:54

Start do Chorwacji rozpoczynamy 15.08.2008 z Dąbrowy Górniczej o godzinie 19.00. Punkt docelowy podróży gdzieś w okolicach Makarskiej.Początek drogi niezbyt ciekawy,przerażające wiadomości z radia na temat trąby powietrznej :cry: już w Polsce wjeżdżamy w potężną burzę i tak przeżyliśmy 5 nawałnic a w Austrii gradobicie.Pomyslałam,że lepiej wszystko najgorsze przejść na początku.W Austrii krótkie spanko przy stacji Shell i dalsza droga. W Słowenii pominięcie drogiej płatnej autostrady i tu pomocna była nawigacja.Potem już granica z Chorwacją- poszło szybko i sprawnie.Na szczęście autostrada przez Chorwcję szła szybciutko i sprawnie, za to odwrotny kierunek wzbudzał nasz szok z 10km korkami.Następna część trasy to wcześniejszy pomysł zjazdu na magistralę adriatycką w celu podziwiania widoków.I to był błąd -byliśmy bardzo zmęczeni a w okolicach Omiśu był korek,przed nami jeszcze szukanie kwatery co okazało się nie takie proste.Wolne apartamenty oferowane prze agencje nie były za ciekawe.I tak trafiliśmy na Promajnę tam już szukaliśmy sami.Zbierając z drogi pana z ofertą Apartmans trafiliśmy na fajny apartament,cena wywoławcza 60 Euro.Byłam tak zdesperowana,że już chciałam na to przystać ale mój pan chciał kontynuować poszukiwania i wtedy pani oferująca zmiękła i zaczęła schodzić z ceny.Stanęło na 43 Euro,wniosek z tego ,że cierpliwość popłaca.Może sprawił to mój tragiczny wygląd po podróży :D Apartament bez klimy (niestety :( ) ale za to z pięknym widokiem na morze,odległośc do plaży 3 minuty 30 sekund :lol: Odległość perfekcyjnie zmierzona przez mojego dokładnego męża. I od tego momentu to już sielanka :P Promajna jest położona obok miejscowości Baśka Voda,do której można robić spacery piękną trasą z gajami oliwnymi i lasu sosnowego.Do Makarskiej jest z Promajny 6 km,też bliziutko.Z Promajny zrobiliśmy sobie rejsik statkiem Bibe na dwie wyspy Hvar i Brać i tu pozdrawiam pana na deptaku oferującego wycieczkę :wink: Cena rejsu 160 Kun ale warto.Na statku podają grilowaną rybę i wina do woli,lepiej nie przesadzać z winem bo widoki ze statku są cudowne.Na wyspie Hvar mega szybkie zwiedzanie Jelsy,piękne ,urokliwe miasteczko z tą cudną chorwacką architekturą.Potem wyspa Brać i Bol tu już czsu do woli bo 3 godziny.Powrót na wesoło z muzyką i winem :P Czas w Promajnie biegł nieubłagalnie szybko.Na deptku polecam lody 5 Kun sprzedający nie oszczędza na gałkach są ogromne,kilka razy dostawałyśmy z córką gratisy :wink: No i tak przeleciało 12 dni.Na koniec drobny zgrzyt z panią od apartamentu,która źle sobie policzyła nasze dni,ale wszystko zakończło się pomyślnie.Na koniec zkupy na targu w Makarskiej i niestety pożegnanie z uroczą Promajną.Tak jak już pisałam jest to mała miejscowość,widać,że się rozbudowuje.Dużo domów to nowe obiekty.Miejscowi bardzo mili nie spotkałam się z nieuprzejmością,wręcz przeciwnie,odczułam,że bardzo lubią naszą narodowość.Promajna zauroczyła nawet moją córkę,która niezbyt była chętna na wyjazd z rodzicami,a wyjeżdżając już zapowiedziała,że następne wakacje to tylko Chorwacja i Promajna :P ale jest tyle pięknych miejsc,na razie muszę się zadowolić zdjęciami z forum. Ps.Dodam zdjęcia :)
AishaKM
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 29.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AishaKM » 31.08.2008 20:02

Każdy lubi coś innego,a jeżeli chodzi o tłumy na plaży to nie bylo tak źle wg mnie oczywiście.Plaże w okolicznych miejscowościach wyglądały na jeszcze bardziej zatłoczone.Mniej ludzi było na plaży w kierunku Baśka Voda :lol: ale....tam plażowali nudyści :oops:
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 31.08.2008 20:04

Dzięki AishaKM!
Krótko i zwięźle.
Będę miał kilka pytań (jeśli pozwolisz) ale może już nie dziś.
pozdrawiam i czekam na zdjęcia
marsylia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 882
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsylia » 01.09.2008 07:33

No to czekamy na zdjęcia :lol:
julkla
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 22.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) julkla » 26.08.2010 12:35

Janusz Bajcer napisał(a):Jak nie będzie relacji , to przeniesiemy temat do innego działu :wink:


Witam wszystkich.
Poszukuję sprawdzonej kwatery w miejscowości Promajna na Riwierze Makarskiej dla 5 osób w tym 3 dzieci.Dwa dni spędzone na poszukiwaniach nie dały niestety rezultatów, albo cena zaporowa około 100 EU na przełomie czerwca i lipca, czyli przed sezonem to trochę dużo, lub brak 5 osobowych apartamentów.
W tej sytuacji jestem zmuszona prosić o pomoc bo miejscowości się po prostu zakochałam, ewentualnie jeśli już nie znajdziemy może być Mala Duba lub Blato.
Z góry dziękuję za pomoc.
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 13.12.2015 21:50

witam szukamy noclegów ok 10 nocy dla 2+1 (dziecko 8 lat). Mozecie cos ciekawego polecic?

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone