Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Promajna - plaża

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bambi
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 02.02.2014
Promajna - plaża

Nieprzeczytany postnapisał(a) bambi » 04.02.2014 11:42

był ktoś? to plaża żwirkowa, prawda? mam pytanie praktyczne - czy tam można się kąpać boso czy koniecznie w chorwatkach?
i przy okazji - czy ta plaża bywa bardzo zatłoczona (I poł lipca)?
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 04.02.2014 13:11

Kowal był tam w 2007r, a od tego czasu Promajna bardzo się zmieniła, bardzo się rozrosła, pobudowano dużo nowych apartmanów, co za tym idzie znacznie więcej turystów, szczególnie upodobały Promajne Polacy, z kultura zachowania jest różnie. My do Promajny jeździliśmy od 2007r przez kilka lat, ale w związku z tym co napisałam powyżej, przenieśli my się bardziej na południe. Plaży są bardzo zatłoczone, my mieliśmy swoją pod apartmanem, ale podczas ostatniego pobytu tam też nie mieliśmy czasami gdzie maty polozyć, można znaleźć "samotne" zatoczki idąc w stronę Breli. Z drugiej strony, w Promajnie jest wszystko co potrzebne, bankomat, dwa sklepy, stragany z warzywami i owocami, dużo knajpek i nasza ulubiona Hoja Lero :wink:
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 04.02.2014 13:15

A plaża jest piękna po za sezonem :wink:
Załączniki:
218841_218609544822263_100000196576910_1054327_263977_o.jpg
204230_218609618155589_100000196576910_1054333_6929333_o.jpg
201954_218609514822266_100000196576910_1054325_6578595_o.jpg
bambi
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 02.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) bambi » 04.02.2014 13:27

ynka, a gdzie dokładnie tam jest kąpielisko? My będziemy mieszkać bardziej na południe, poza zatoczką za ulicą OBali, czyli po stronie miejscowości Krvavica. Tam w necie widzę ze nie ma plaży. Plaza jest w zatoce, z tym ze w części południowej zatoki stacjonują łodzie. Tam się chyba nie można kąpać, wiec będziemy musieli przejść kawałek tą zatoczką. Czy tak?
Czy jest tam dużo cienia na plaży? na zdjęciach widze dużo drzew.
Czy trzeba mieć buty do wody?
Są tam komary?
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 04.02.2014 14:53

bambi napisał(a):ynka, a gdzie dokładnie tam jest kąpielisko? My będziemy mieszkać bardziej na południe, poza zatoczką za ulicą OBali, czyli po stronie miejscowości Krvavica. Tam w necie widzę ze nie ma plaży. Plaza jest w zatoce, z tym ze w części południowej zatoki stacjonują łodzie. Tam się chyba nie można kąpać, wiec będziemy musieli przejść kawałek tą zatoczką. Czy tak?
Czy jest tam dużo cienia na plaży? na zdjęciach widze dużo drzew.
Czy trzeba mieć buty do wody?
Są tam komary?

Będziecie musieli przejść kawałek do plaży, z małymi dziećmi chodzą głównie tam gdzie widzisz łodzie (te zdjęcia w google zrobione chyba po za sezonem, w sezonie nie ma tam łodzi) jest tam mały plac zabaw i w wodzie mini aquapark. My chodziliśmy na kamienną przy pansionie IKO, tam gospodarz porobił schodki na plaże i do wody. Co do butów, to nie wiem, ja nie używam, moje dzieci też nigdy :wink: Komarów nie widziałam, komarzyce też nie :oczko_usmiech:
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 04.02.2014 15:01

Ynka, mogą też iść dalej, za cyplem gdzie pożyczają łódki jest łagodniejszy spadek dna, ale to wszystko sami zobacza.
Buty do wody to jednak zabierzcie ze sobą.
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 04.02.2014 15:05

baunty napisał(a):Ynka, mogą też iść dalej, za cyplem gdzie pożyczają łódki jest łagodniejszy spadek dna, ale to wszystko sami zobacza.
Buty do wody to jednak zabierzcie ze sobą.

Do wypożyczalni to będą mieli kawałek, bo oni jak rozumiem będą za Pocztą, duzo ludzi z dziećmi właśnie tam przy Astorii chodzi.
bambi
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 02.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) bambi » 04.02.2014 15:45

tak, chyba gdzies po drodze do plaży będziemy poczte mijać.
A gdzie tam się można wybrać na obiad z dziećmi, żeby był w miare sensowny - tzn. nie fast food, ale też nie typowo śródziemnomorski, bo za rybami nie przepadają? Macie jakieś sprawdzone miejsca?
I czy ceny tam sa dużo wyższe niż u nas? co trzeba koniecznie wziąć z Polski, żeby na miejscu nie przepłacać? Taaką wode mineralną na przykład warto taszczyć ze sobą?
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 04.02.2014 15:52

Bambi, wszystko znajdziesz na miejscu.
Zestaw mięs z grilla , porcja dla 2 osób (my nigdy nie zjedlismy wszystkiego) 160-180 kun w przedostatniej knajpce na cyplu za pocztą.
Masz tam wszystko co potrzeba, więc jedż i się nie stresuj. Jak chcesz trochę zaoszczędzić to wodę możesz zabrać.

Jak byś korzystał z głównej plaży, to uważaj aby nie rozłożyć się poniżej pryszniców- strumyczek czasem od nich płynie :D

jeśli przy poczcie zobaczysz zabudowany ponton z białym silnikiem selva (lub bez, bo koleś codziennie go odczepia) , to powiedz właścicielowi sprzętu żeby nie cumował w poprzek i nie rozwiązywał lin Chorwatom :mrgreen:
Ostatnio edytowano 04.02.2014 16:03 przez baunty, łącznie edytowano 1 raz
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 04.02.2014 15:57

baunty napisał(a):Bambi, wszystko znajdziesz na miejscu.
Zestaw mięs z grilla , porcja dla 2 osób (my nigdy nie zjedlismy wszystkiego) 160-180 kun w ostatniej knajpce na cyplu za pocztą.
Masz tam wszystko co potrzeba, więc jedż i się nie stresuj. Jak chcesz trochę zaoszczędzić to wodę możesz zabrać.

Masz na myśli Restauracje Iko czy Astorie?
Ja polecam Iko, mieszkaliśmy tam przez wszystkie prawie wakacje w Promajnie, w restauracji na dole nawet kakao dla dzieci dostaniesz :D
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 04.02.2014 16:07

ynka napisał(a):
baunty napisał(a):Bambi, wszystko znajdziesz na miejscu.
Zestaw mięs z grilla , porcja dla 2 osób (my nigdy nie zjedlismy wszystkiego) 160-180 kun w ostatniej knajpce na cyplu za pocztą.
Masz tam wszystko co potrzeba, więc jedż i się nie stresuj. Jak chcesz trochę zaoszczędzić to wodę możesz zabrać.

Masz na myśli Restauracje Iko czy Astorie?
Ja polecam Iko, mieszkaliśmy tam przez wszystkie prawie wakacje w Promajnie, w restauracji na dole nawet kakao dla dzieci dostaniesz :D


kiepsko u mnie z pamięcią do nazw, a nie chcę sprawdzać w street v.
Stoliki tej restauracji są wystawione przy wejściu na falochron
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 04.02.2014 16:12

baunty napisał(a):
kiepsko u mnie z pamięcią do nazw, a nie chcę sprawdzać w street v.
Stoliki tej restauracji są wystawione przy wejściu na falochron

he he...
Za cyplem to chyba IKO, Astoria jest przy porcie :D
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 04.02.2014 16:22

przy którym porcie- tym przy poczcie czy tym w kierunku Baski V?

Ja piszę o tym przy poczcie.
Knajpka jest przedostatnia za pocztą, stoliki ma wystawione właśnie przed falochronem który ochrania port przed pocztą.
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 04.02.2014 16:28

baunty napisał(a):przy którym porcie- tym przy poczcie czy tym w kierunku Baski V?

Ja piszę o tym przy poczcie.
Knajpka jest przedostatnia za pocztą, stoliki ma wystawione właśnie przed falochronem który ochrania port przed pocztą.

Nie, nie, mówię o porcie w Promajnie :)
A to już wiem, przy porcie za pocztą Astoria się nazywa, właściciel ma jeszcze pizzerię przy plaży Poseidon, my tam nie chodziliśmy, tylko w Astorii parę razy, nie chcieliśmy urazić naszej gospodyni :wink:
Następna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone