Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Promajna - plaża

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 04.02.2014 15:59

ynka napisał(a):
baunty napisał(a):przy którym porcie- tym przy poczcie czy tym w kierunku Baski V?

Ja piszę o tym przy poczcie.
Knajpka jest przedostatnia za pocztą, stoliki ma wystawione właśnie przed falochronem który ochrania port przed pocztą.

Nie, nie, mówię o porcie w Promajnie :)
A to już wiem, przy porcie za pocztą Astoria się nazywa, właściciel ma jeszcze pizzerię przy plaży Poseidon, my tam nie chodziliśmy, tylko w Astorii parę razy, nie chcieliśmy urazić naszej gospodyni :wink:


ooo dzięki za podpowiedź :D. ja często nie zwracam uwagi na nazwy knajpek 8) aż mnie korci sprawdzić na zdjęciach :)
Hoja Lero to nazwę z filmu zaczerpnęła.
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 04.02.2014 19:45

baunty napisał(a):
ynka napisał(a):Nie, nie, mówię o porcie w Promajnie :)
A to już wiem, przy porcie za pocztą Astoria się nazywa, właściciel ma jeszcze pizzerię przy plaży Poseidon, my tam nie chodziliśmy, tylko w Astorii parę razy, nie chcieliśmy urazić naszej gospodyni :wink:


ooo dzięki za podpowiedź :D. ja często nie zwracam uwagi na nazwy knajpek 8) aż mnie korci sprawdzić na zdjęciach :)
Hoja Lero to nazwę z filmu zaczerpnęła.

Dokładnie!
W Promajnie był kręcony film Hoja Lero bodajże w 1956r, na plaży w miejscu gdzie obecnie jest Hoja Lero stała stara kuća :wink:
arek71
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 17.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek71 » 05.02.2014 12:05

Promajna to mała miejscowość i wszędzie jest blisko.Najładniejsza ale i najbardziej zatłoczona plaża jest w zatoce,jeśli chodzi o tę część Promajny za pocztą w stronę Makarskiej tam niema plaży trzeba iść kilkadziesiąt metrów na zachód w stronę Baska Voda ale tak jak pisałem w rzeczywistości to wszystko jest bardzo blisko i niema żadnego problemu.Za "wypożyczalnią łodzi" jest duża plaża i mniej ludzi ale grubsze kamienie.Poza tym w kierunku Baska Voda kilka małych plaży między skałkami bardzo urocze miejsca.
W Promajnie są dwa markety:Konzum i Merkury,kilkanaście knajpek : sprawdzone i polecam: hajduk i edita (dobre lody). Odległość do Makarskiej 7km. ( 1.5 h.spacerem) i w drugą stronę 3km Baska Voda ( 30 minut spacer) :D :D :D
Pozdrawiam. :lol:
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 04.04.2014 23:07

bambi polecam wycieczkę do miejscowości Bratuš tam też jest fajna plaża. Mieszkałem tam i właśnie chodziliśmy wieczorkiem do Promajny (jakieś 15 minut około 1 km. brzegiem morza jest dobra droga) na małe przekąski gdzie są fajne knajpki w zacienionych miejscach praktycznie przed samym morzem.
Ostatnio edytowano 06.04.2014 13:55 przez marosmaro, łącznie edytowano 2 razy
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 04.04.2014 23:11

Co do butów to jednak lepiej mieć choć tam jest drobny żwirek to trafiają się dosyć ostre kamienie i można nadepnąć przez przypadek jeżowca.
Załączniki:
DSCN0799.JPG
Promajna
DSCN0200.JPG
Bratuš
Mago
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 193
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mago » 26.07.2017 11:21

Odkopuję temat. W tym roku mam trzecie podejście do Promajny, moze sie w końcu uda. Ale mam pytanie odnośnie plaży. Jadę z 5 latkiem z pseudo ADHD, jak daleko siega płycizna przy brzegu?? Brałam pod uwagę Nin, ale poza tą wyjatkowo fajną płycizną z ciepłą wodą jakoś nie mogę dostrzec uroku tego miejsca, podobne miejsce widziałam w Jelsie, ale nie chcę jechać tak daleko. Myslę o Promajnie, ale nie wiem ile metrow od brzegu jest płytko :)
MlodyLeo
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 21.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) MlodyLeo » 26.07.2017 12:06

Nie wiem czy cała linia brzegowa przy plaży taka jest, my zawsze plazowalismy na samym początku plaży od strony poczty i marketu i tam niestety plycizna jest dość krutka. Bardzo lagodne zejscie do wody lecz z każdym krokiem glebiej.
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 26.07.2017 20:46

Mago napisał(a):Odkopuję temat. W tym roku mam trzecie podejście do Promajny, moze sie w końcu uda. Ale mam pytanie odnośnie plaży. Jadę z 5 latkiem z pseudo ADHD, jak daleko siega płycizna przy brzegu?? Brałam pod uwagę Nin, ale poza tą wyjatkowo fajną płycizną z ciepłą wodą jakoś nie mogę dostrzec uroku tego miejsca, podobne miejsce widziałam w Jelsie, ale nie chcę jechać tak daleko. Myslę o Promajnie, ale nie wiem ile metrow od brzegu jest płytko :)


Cześć "Mago" Nin jest fajny na wycieczkę jak np. zwiedzamy Zadar czy inne miejsce po drodze. Ale na mieszkanie czy plażowanie słabo. Jedyna zaleta to właśnie ten piasek i płycizna. Ja proponuję Caske na wyspie Pag fajna plaża dla dzieci. Dosyć płytko dno nie schodzi bardzo szybko drobniutki żwirek. Załączam zdjęcie do wglądu Co do Promajny tak jak pisze wcześniej kolega "MlodyLeo". Podglądnij wyżej moje zamieszczone zdjęcie widać całą plażę. Kilka osób w wodzie nie daleko a już dosyć głęboko.
Załączniki:
P1010116.JPG
siwa78
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 05.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) siwa78 » 09.11.2018 07:48

Czy ktoś się wybiera w przyszłym roku do Promajny? My mamy zarezerwowany apartament od 4 lipca 2019 :)
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 11.12.2018 17:04

siwa78 napisał(a):Czy ktoś się wybiera w przyszłym roku do Promajny? My mamy zarezerwowany apartament od 4 lipca 2019 :)

Witaj,
Może się,, podzielisz'' tym apartamentem , bo też planuję wypad do Promajny .
Ktoś poleci jakiś fajny apartman ??
Pozdrawiam
Zbyszek
Poprzednia strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone