Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Promajna, Dubrovnik i.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 01.12.2010 08:28

Z Promajny prowadzą oświetlone promenadki, idealne na wieczorne, romantyczne spacery.
Jedna prowadzi do Baśkiej Vody, a druga do Brutusa.

Do Baskiej Vody jest ok. 4 km. Dla małych dzieci ta trasa może być trochę męcząca.
Jeżeli ktoś chciałby wybrać się z dziećmi, to lepiej podjechać samochodem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z powodu padających akumulatorów zdążyłem jeszcze tylko pstryknąć dwie fotki o zachodzie i nastąpiła ciemność.

Obrazek

Obrazek

C.D.N.
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 03.12.2010 09:18

Kolejnego dnia, wybraliśmy się na popołudniowy spacer w kierunku Brutusa.
Promenada ciągnie się miejscami dosłownie nad samą wodą do której prowadzą strome schody.

Obrazek

Obrazek

Posesje z licznymi domkami wklejone w skarpę nie przypominają raczej luksusowych apartamentów.

Obrazek

Sam Bratus to mała osada rybacka z kilkunastoma domami kamiennymi i żwirową plażą.
Dla osób które cenią ciszę i spokój to idealne miejsce na wakacyjny wypoczynek

Obrazek

Obrazek

Niedaleko mieści się marina i camping. Całość malowniczo położona na tle drzew i gór.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Po obejrzeniu kolejnego zachodu słońca, (nie wiem dlaczego, ale u nas to już w pewnym sensie jakby rytuał) postanowiliśmy coś przekąsić.

C.D.N.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 03.12.2010 09:38

No to już wiem, gdzie jest camping w Bratušu :D Bardzo ładnie położony. Zaglądaliście może, jak wygląda z bliska? :wink:

Promajna też miejscowość niczego sobie.

Bardzo ładne zdjęcia :D Czekam na więcej!
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 03.12.2010 10:22

maslinka napisał(a):No to już wiem, gdzie jest camping w Bratušu :D Bardzo ładnie położony. Zaglądaliście może, jak wygląda z bliska? :wink:

Promajna też miejscowość niczego sobie.

Bardzo ładne zdjęcia :D Czekam na więcej!


Marina i camping (nie za duży) to już jest następna miejscowość, Krvavica.
Nie wchodziliśmy na teren i trudno jest cokolwiek o nim powiedzieć.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.12.2010 12:03

Witam

Camping jest blisko nieczynnego hotelu (trochę przygnębiający widok), schowany w gęstym piniowym lesie, przypomina trochę nasze pola namiotowe nad Bałtykiem. Zaplecza socjalno - sanitarnego nie sprawdzałem, trochę też daleko do sklepu ale blisko do tawerny w marinie :wink: .
Od lasku z polem namiotowym aż do Makarskiej biegnie wzdłuż stromego wybrzeża przyjemna ścieżka z dość gęsto opisanymi kamieniami pt. FKK.

Fajne zdjęcia, fajne miejsce.

Jedna łyżka dziegciu tylko...
Skywalker_01, czy mieliście czasem problem z czystością wody w Promajnie?

Pozdrawiam
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 03.12.2010 12:42

skywalker_01 napisał(a):Marina i camping (nie za duży) to już jest następna miejscowość, Krvavica.

Dzięki za info :)

Interseal napisał(a):Camping jest blisko nieczynnego hotelu (trochę przygnębiający widok), schowany w gęstym piniowym lesie, przypomina trochę nasze pola namiotowe nad Bałtykiem.

Uuu, to chyba odpada...

Interseal napisał(a):Zaplecza socjalno - sanitarnego nie sprawdzałem, trochę też daleko do sklepu ale blisko do tawerny w marinie :wink: .

Hehe :wink:

Dzięki, Mariusz :)
Katarinka
Croentuzjasta
Posty: 186
Dołączył(a): 13.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarinka » 03.12.2010 12:47

O blisko stron, w które wybieramy się za 8 miesięcy z hakiem.
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 03.12.2010 12:59

Interseal napisał(a):Witam

Camping jest blisko nieczynnego hotelu (trochę przygnębiający widok), schowany w gęstym piniowym lesie, przypomina trochę nasze pola namiotowe nad Bałtykiem. Zaplecza socjalno - sanitarnego nie sprawdzałem, trochę też daleko do sklepu ale blisko do tawerny w marinie :wink: .
Od lasku z polem namiotowym aż do Makarskiej biegnie wzdłuż stromego wybrzeża przyjemna ścieżka z dość gęsto opisanymi kamieniami pt. FKK.

Fajne zdjęcia, fajne miejsce.

Jedna łyżka dziegciu tylko...
Skywalker_01, czy mieliście czasem problem z czystością wody w Promajnie?

Pozdrawiam


Nieczynny hotel jest widoczny na "Google Earth"

Taki okrąglak :D

A co do łyżki dziegciu to coś wym jest.

Po wodzie coś pływa ale dopiero jak przepłynie "Bibe" po 9 rano.
Coś atm muszą spuszczać do wody z tej jednostki.
ciekawe, czy w Baskiej Vodzie jest tak samo.

Ciągnie się jakiś plankton po wodzie wymieszany z olejkamii filtrami do opalania.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.12.2010 21:20

skywalker_01 napisał(a):Ciągnie się jakiś plankton po wodzie wymieszany z olejkamii filtrami do opalania.


Dokładnie tak. W zasadzie wszystko można było w tych śmieciach znaleźć, więc jak nie lubię "Biby", to wyłącznie jej bym za to nie winił :wink: .
Przez dwa tygodnie pobytu miało to miejsce kilka razy. Czasem fale szybko wyrzuciły śmieci na brzeg, jednak były dni gdy przez godzinę może dwie nikt się nie kąpał.

Pozatym Promajna i Bratus to fajne miejsca, choć Promajna dla mnie już ciut za tłoczna. W Bratusu po kilku dniach miałem wrażenie, że już w połowie się wszyscy tam znamy :)

OK. Nie wciskam się. Leć dalej z relacją.
Pozdrawiam
Interseal
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 03.12.2010 22:52

...to i ja się zamelduję :!:
My też nazwaliśmy tę krypę 'bibą' :lol: masakryczna była... :!:
W Baśce we wrześniu z tym zanieczyszczeniem wody (chwilowym i szybko mijającym na szczęście) mieliśmy to samo :?

pozdr
pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 05.12.2010 15:55

skywalker_01 napisał(a):...W centralnym miejscu przy skwerze, stoi wóz straży pożarnej gotowy do akcji. Taki raczej z lat pięćdziesiątych.
...


Ten wóz również przykuł naszą uwagę :)
Obrazek

Raz stał jeszcze jeden, mniejszy od tego, ale nie udało się go nam obfocić :)

Czekam na ciąg dalszy, pozdrawiam :D
pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 05.12.2010 15:59

Interseal napisał(a):Pozatym Promajna i Bratus to fajne miejsca, choć Promajna dla mnie już ciut za tłoczna. W Bratusu po kilku dniach miałem wrażenie, że już w połowie się wszyscy tam znamy :)


Zgadzam się w 100% :D Bratus to idealne miejsce dla ceniących spokój i ciszę :) :D
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 05.12.2010 19:11

pocztówka28 napisał(a):
skywalker_01 napisał(a):...W centralnym miejscu przy skwerze, stoi wóz straży pożarnej gotowy do akcji. Taki raczej z lat pięćdziesiątych.
...


Ten wóz również przykuł naszą uwagę :)

Raz stał jeszcze jeden, mniejszy od tego, ale nie udało się go nam obfocić :)

Czekam na ciąg dalszy, pozdrawiam :D


No właśnie tej fotki jakoś nie zrobiłem od razu, potem zapomniałem i tak wyszło.
Cieszę się, że moja relacja została uzupełniona.

Ten mały obok dużego, to Ładzianka Niva z kogutem :D

Skoro go nie było, to pewnie na sygnale pojechali po..... rakiję :oczko_usmiech:
Kasia.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 667
Dołączył(a): 18.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia.K » 05.12.2010 22:58

Obrazek

Jest i "mały" co prawda sprzed dwóch lat, ale zawsze. Zdjęcie robił mój synek, taką "strażakówę" widział pierwszy raz :)


Pozdrawiam
Kasia
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 06.12.2010 14:50

Mieliśmy zajrzeć do Konoby, ale po drodze w bocznej uliczce zobaczyliśmy reklamę typu "rybka z grilla" no i idąc za ciągnącym się zapachem smażonej makreli dotarliśmy do celu naszej wędrówki.
Coś jak by zwykła szopa z desek, obok taras zadaszony liśćmi palmowymi owinięty siatką maskującą. W głębi stał duży rozpalony grill.
Unosił się zapach pieczonych ryb.

Obrazek

W środku pomieszczenia, znajdowały się różnego typu instalacje do produkcji wina i chyba nie tylko......

Na ścianie obok wejścia widniał napis " prodajem gradevinsko zemljište u Bratušu cuena po dogovoru Ivan Beroš "

Obrazek

Obrazek

W drzwiach przywitał nas właściciel lokalu, od razu proponując degustację (darmową) win własnej produkcji..
Poinformował, że przy zakupie karafki 0,5 l wina dodaje rybkę z grilla gratis.

Obrazek


W pierwszej chwili pomyślałem, że w tym jest pewnie jakiś "haczyk", no bo przecież nic nigdy nie może być z darmo, ale zaryzykowałem.
Zmówiłem za 35 kun karafkę białego domowego wina i druga za 45 czerwonego o nazwie Prošek. Razem 80 kun. Do tego poprosiliśmy o 2 makrele, które miały być podane za darmo.

Ku naszemu zaskoczeniu, zanim podano makrelki, jako przekąskę przyniesiono 2 tacki z małymi rybkami. Nie wiem jak się nazywają , ale formowi znawcy zaraz nam je na pewno opiszą.

Obrazek

Po 10 minutach na stół powędrowały dwie solidne, grilowane makrele elegancko udekorowane. Żeby tego jeszcze było mało dostaliśmy koszyk z pieczywem czosnkowym..... hmm ......palce lizać.

Niestety, dania głównego nie uwieczniłem na fotografii czego bardzo żałuję.
Najedliśmy się do syta, popijając dobrym winem, w sumie za śmieszne pieniądze jak na warunki chorwackie.
Było miło i sympatycznie. Wszystkie stoły były zajęte, co świadczyło o dużym zainteresowaniu tym lokalem.

C.D.N.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Promajna, Dubrovnik i. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone