Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

prom ze Splitu na Brać

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 09.03.2018 08:03

Kupowanie biletu online miałoby sens w przypadku ustawionego "na styk" dojazdu, kiedy prosto z ulicy wjeżdża się na prom, a do rejsu jest niewielu chętnych. W rzeczywistości, w sezonie, trzeba być na przystani sporo wcześniej, aby ustawić się w kolejce, więc czasu na kupienie biletu jest mnóstwo.

Kiedyś wracaliśmy z Hvaru promem do Splitu ze Stari Gradu. Pierwsza niedziela września, niby już po wysokim sezonie, ale kolejka zaczęła się ustawiać ponad 2 godziny wcześniej. Przyjechaliśmy prawie półtorej godziny przed odpłynięciem i wjechaliśmy na prom jako jedni z ostatnich.

A tak przy okazji, może ktoś jak wygląda obłożenie promu z Ploce do Trpanja w II połowie lipca (niestety sobota)? Planujemy płynąć o 12.45. Czy wystarczy ustawić się w kolejce półtorej godziny wcześniej? Mamy nocleg na trasie pod Gospiciem, więc chcę policzyć o której stamtąd wyjechać, aby dotrzeć do promu z rozsądnym zapasem czasu.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 09.03.2018 10:49

Mikromir napisał(a):
Lechoo napisał(a):Spytam dla pewności - kupując bilet online na daną godzinę, bilet jest ważny w danym dniu obojętnie na jaką godzinę ?

Online ticket is valid for any voyage on the selected date, but does not guarantee boarding at a specific departure time. Boarding is based on arrival order.
Tak, jest ważny na którąkolwiek godzinę w danym dniu, bez gwarancji, że się autem na prom dostaniesz - liczy się kolejność w kolejce samochodowej.

Dzięki za potwierdzenie :)

malinero właśnie dwa lata temu byłem na styk, szybki sprint po bilety i ledwo się udało :mrgreen: Nie zawsze są kolejki (byłem w sezonie).
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 09.03.2018 13:34

Lechoo napisał(a):malinero właśnie dwa lata temu byłem na styk, szybki sprint po bilety i ledwo się udało :mrgreen:

Kiedyś miałam podobne zdarzenie, a kolejka do kasy była dłuuuga i wooolna, więc teraz wolę kupować wcześniej.
lobsen
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) lobsen » 01.04.2018 18:52

Hej. Ja już nabyłem bilety na prom na określoną godzinę. Czy jeśli nie zdążę, to czy bilet będzie nadal ważny i załapię się na kolejny rejs? Tak to zrozumiałem nabywając bilet.
Kolejne pytanie: czy posiadanie biletu oznacza ustawiania się w innej kolece niż osoby (auta), które jeszvze go nie nabyły?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 01.04.2018 18:56

lobsen napisał(a): Czy jeśli nie zdążę, to czy bilet będzie nadal ważny i załapię się na kolejny rejs?

Tak, jeśli będzie tego samego dnia.
Kolejne pytanie: czy posiadanie biletu oznacza ustawiania się w innej kolece niż osoby (auta), które jeszvze go nie nabyły?

Nie.
lobsen
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) lobsen » 01.04.2018 19:03

Thx
Przeglądałem mapy Google i widać dokładnie, na który terminal się udać. Czy jeżeli ustawię nawigację na Supetar to mapa poprowadzi mnie pod docelowy prom, na właściwy pas odpraw? Próbował ktoś w ten sposób?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 01.04.2018 19:40

Nie, tak nie próbowałem ale podjeżdżając do portu w Splicie masz tak wszystko opisane że nawet Stevie Wonder by trafił :oczko_usmiech: :mrgreen:
lobsen
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) lobsen » 01.04.2018 19:43

Dzięki. Nie korzystałem wcześniej z promów i przyznam, że troszeczkę się obawiam zamieszania w porcie. Wypływam w piątek, 2-ga połowa lipca.
Flayszakal
zbanowany
Posty: 280
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 01.04.2018 19:55

Są tabliczki, a przede wszystkim jest obsługa portu, oni pytają gdzie i kierują do kolejki.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 01.04.2018 20:40

Dasz radę, po prostu jak już dotrzesz tutaj:
https://www.google.pl/maps/@43.5031708, ... 6656?dcr=0
wypatruj ludzi z obsługi - jest ich sporo - i powiedz: Supetar? :wink: Skierują Cię na odpowiedni pas.
https://www.google.pl/maps/@43.5027217, ... 6656?dcr=0
Też się stresowałam kiedyś, ale nie było problemu. Pamiętaj tylko, że przebicie się przez Split (szczególnie w godzinach szczytu na drogach) by dotrzeć do portu z reguły zajmuje dużo czasu, więcej niż to zgaduje GPS.
lobsen
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) lobsen » 01.04.2018 20:46

Dzięki za podpowiedzi. Do Splitu przyjeżdzam dzień wcześniej. Nocleg mam 4 minuty samochodem od portu. Jedno zmartwienie odpada :).
KrakenQ
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 28.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrakenQ » 09.07.2019 14:57

Bilet można kupić w automacie ? Czy tylko jakaś Pani/Pan to sprzedaje w kasie ?? Patrzę na Street View i nie widzę nigdzie takiego automatu ani kas do kupna ;p
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 475
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 09.07.2019 15:07

KrakenQ napisał(a):Bilet można kupić w automacie ? Czy tylko jakaś Pani/Pan to sprzedaje w kasie ?? Patrzę na Street View i nie widzę nigdzie takiego automatu ani kas do kupna ;p

Jak ustawisz się w kolejce na prom, to po prawej stronie masz spory budynek. W środku są kasy. :papa:
lobsen
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) lobsen » 09.07.2019 16:38

KrakenQ napisał(a):Bilet można kupić w automacie ? Czy tylko jakaś Pani/Pan to sprzedaje w kasie ?? Patrzę na Street View i nie widzę nigdzie takiego automatu ani kas do kupna ;p

Kup bilet przez internet. Problem z głowy.
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 09.07.2019 17:12

Budynek z kasami sprzedającymi bilety do Supetaru. :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
prom ze Splitu na Brać - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone