Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

prom ze Splitu na Brać

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15653
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.06.2016 21:45

Lechoo napisał(a):Nikt nie odpowiedział na pytanie
Lechoo napisał(a):Kupując przez internet to trzeba wybrać godzinę - czyli tylko na tą godzinę będzie ważny bilet ?

ale dostałem maila z odpowiedzią, że bilet jest ważny w danym dniu - nieważne jaką godzinę się wybierze przy zakupie. Może się komuś przyda to info.

Wydrukuj sobie tego maila, na wszelki, bo często osoba odpowiadająca ma inną wiedzę niż osoba w realu... I dotyczy to różnych spraw....
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 29.06.2016 22:10

Będę kupował jednak na miejscu ;)
glazimodo
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 25.05.2015
Prom Split-Brać Pytanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) glazimodo » 22.08.2016 00:27

Witam wszystkich ;)
Na początku września wybieramy się na wyspę Brać.
Mam pytanie do osób które korzystały ostatnio/kiedyś z przeprawy promowej Split- Brać lub innej.
Przeczytałem gdzieś w internecie że jeśli nie jesteś właścicielem auta które zabierasz na prom to musisz mieć akt notarialny... I nie wiem ile w tym prawdy. W moim przypadku jestem współwłaścicielem auta którym będziemy jechać do Cro a następnie które zabieramy na prom. Jakie dokumenty muszę mieć aby skorzystać z przeprawy promowej (Split-Brać). Czy wystarczy tylko dowód osobisty i dowód rejestracyjny auta w którym jestem współwłaścicielem (druga osoba w dowodzie rejestracyjnym te same nazwisko, ojciec).
Od razu zapytam, jak to jest z oblężeniem promów w tym miesiącu (wrzesień). Gdzie kupić bilety na prom ? Czy jest problem z kupnem biletów?
Proszę o rozwianie moich wątpliwości ;) Z góry dziękuję za odp ;)
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014
Re: Prom Split-Brać Pytanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 22.08.2016 05:47

Płynęliśmy niedawno promem i nikt nie sprawdzał dokumentów. Ani samochodu ani naszych :-) nie wiem, co mówi prawo, ale w praktyce nikt nie sprawdzał takich rzeczy :-) a co do promu, sama miałam niedawno takie wątpliwości jak ty, a to nic trudnego :-) na początku musisz ustawić się w kolejce na prom, miejsce w szeregu wskaże Ci pani z obsługi (charakterystyczny biały marynarski kostium i gwizdek :D). Następnie musisz wyjść i kupić bilet, budkę (Jadrolinja) zobaczysz sam, a jeśli nie, to pokaże Ci ją wyżej wymieniona pani. Później zostaje Wam czekanie na wjazd na prom, który wypływa dokładnie o podanej godzinie. Stawcie się dużo szybciej na prom, a w szczególności na powrocie :-)
glazimodo
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 25.05.2015
Re: Prom Split-Brać Pytanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) glazimodo » 22.08.2016 08:39

figusek napisał(a):Płynęliśmy niedawno promem i nikt nie sprawdzał dokumentów. Ani samochodu ani naszych :-) nie wiem, co mówi prawo, ale w praktyce nikt nie sprawdzał takich rzeczy :-) a co do promu, sama miałam niedawno takie wątpliwości jak ty, a to nic trudnego :-) na początku musisz ustawić się w kolejce na prom, miejsce w szeregu wskaże Ci pani z obsługi (charakterystyczny biały marynarski kostium i gwizdek :D). Następnie musisz wyjść i kupić bilet, budkę (Jadrolinja) zobaczysz sam, a jeśli nie, to pokaże Ci ją wyżej wymieniona pani. Później zostaje Wam czekanie na wjazd na prom, który wypływa dokładnie o podanej godzinie. Stawcie się dużo szybciej na prom, a w szczególności na powrocie :-)

Bardzo dziękuję za odpowiedź ;) :-D
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 22.08.2016 08:57

Polecam najpierw ustawić auto w kolejce, a później kupować bilet. Dobrze też być albo bardzo wczesnie rano (wczesny prom) albo conajmniej półtorej godziny przed czasem. Płynąc na Hvar (prom 14:00) zapas 1g 10 min ledwo nam starczył, byliśmy czwartym autem od końca załadowanym. Wracając (prom 11:00), mimo 1g 20 min zapasu ostatnim, które załadowano na prom. Tyle, że to było to w lipcu być może kierunek na Brać jest mniej oblegany :papa: .
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 22.08.2016 10:12

bluesman napisał(a):Polecam najpierw ustawić auto w kolejce, a później kupować bilet. Dobrze też być albo bardzo wczesnie rano (wczesny prom) albo conajmniej półtorej godziny przed czasem. Płynąc na Hvar (prom 14:00) zapas 1g 10 min ledwo nam starczył, byliśmy czwartym autem od końca załadowanym.


Mam nadzieję, że we wrześniu są trochę mniejsze kolejki, bo pewnie na prom o 14.00 przyjedziemy na styk. :|
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 22.08.2016 13:56

Bardzo wygodny jest jednak ten system wcześniejszego kupowania biletów na prom on-line.
Przetestowałam na trasach Makarska - Sumartin oraz Supetar - Split. W obydwu przypadkach tylko pokazałam przesłany mi bilet w telefonie, pan zeskanował kod i po kłopocie. Na samym bilecie podana jest tylko data, bez godziny. Podróż bez stresu, że nie zdążę kupić w kasie jak przyjadę na styk. W zeszłym roku kolejka do kasy w Splicie przesuwała się tak powoli, że o mało nie spóźniliśmy się na załadowywany już prom. Tym razem spoko.
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 22.08.2016 14:12

Roxi napisał(a):
bluesman napisał(a):Polecam najpierw ustawić auto w kolejce, a później kupować bilet. Dobrze też być albo bardzo wczesnie rano (wczesny prom) albo conajmniej półtorej godziny przed czasem. Płynąc na Hvar (prom 14:00) zapas 1g 10 min ledwo nam starczył, byliśmy czwartym autem od końca załadowanym.


Mam nadzieję, że we wrześniu są trochę mniejsze kolejki, bo pewnie na prom o 14.00 przyjedziemy na styk. :|

Makarska-Sumartin - rano byłam godzinę przed czasem i jako przedostatni wjechaliśmy na prom, powrót - byliśmy prawie dwie godziny przed czasem i tu również rzutem na taśmę się udało :-) polecam być szybciej :-)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.08.2016 20:26

W piątek przyjechaliśmy do portu w Splicie o 18:40. Jak zawsze, pierw ustawiłem auto w kolejce ( byłem gdzieś 10) i poszliśmy po bilety. Kolejki po bilety nie było, jak wróciliśmy do auta to już prom się ładować. Wszyscy się zmiescili.
Wczoraj wieczorem byliśmy na spacerze w Sumartinie i kilka aut się nie zmieściło na ostatni prom.
rochu69
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 04.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rochu69 » 23.08.2016 11:17

Wczoraj bez problemu przeprawa Split-Supertar, jedynie dojazd do portu jak zwykle duży korek w Splicie, a i jeszcze jedno, aut w porcie bardzo dużo na inne przeprawy, trzeba więc, oczywiście ci którzy jadą na Brać, obiechać ulicą z lewej strony do samego końca i ustawić się na przeprawę do Supertaru. Pozdrawiam
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 23.08.2016 12:00

rochu69 napisał(a):Wczoraj bez problemu przeprawa Split-Supertar, jedynie dojazd do portu jak zwykle duży korek w Splicie, a i jeszcze jedno, aut w porcie bardzo dużo na inne przeprawy, trzeba więc, oczywiście ci którzy jadą na Brać, obiechać ulicą z lewej strony do samego końca i ustawić się na przeprawę do Supertaru. Pozdrawiam

Wytłumacz mi określenie "jak zwykle duży korek w Splicie" jeździsz tam raz na tydzień, raz na miesiąc ? Ja byłem w tym roku raz i np. korka nie było.

"obiechać ulicą z lewej strony do samego końca" 8O co za precyzja :mrgreen: a dokładniej ?
rochu69
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 04.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rochu69 » 23.08.2016 22:09

bluesman napisał(a):
rochu69 napisał(a):Wczoraj bez problemu przeprawa Split-Supertar, jedynie dojazd do portu jak zwykle duży korek w Splicie, a i jeszcze jedno, aut w porcie bardzo dużo na inne przeprawy, trzeba więc, oczywiście ci którzy jadą na Brać, obiechać ulicą z lewej strony do samego końca i ustawić się na przeprawę do Supertaru. Pozdrawiam

Wytłumacz mi określenie "jak zwykle duży korek w Splicie" jeździsz tam raz na tydzień, raz na miesiąc ? Ja byłem w tym roku raz i np. korka nie było.

"obiechać ulicą z lewej strony do samego końca" 8O co za precyzja :mrgreen: a dokładniej ?

Nie będę zaczynał niepotrzebnej dyskusji,chodziło o info to je przekazałem ze swojego doświadczenia kilku dojazdów do portu przez miasto;pozdrawiam i więcej w tym temacie nie odpisuję.
Mati2810
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 23.08.2016
Re: Prom Split-Brać Pytanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mati2810 » 24.08.2016 10:18

glazimodo napisał(a):Witam wszystkich ;)
Na początku września wybieramy się na wyspę Brać.
Mam pytanie do osób które korzystały ostatnio/kiedyś z przeprawy promowej Split- Brać lub innej.
Przeczytałem gdzieś w internecie że jeśli nie jesteś właścicielem auta które zabierasz na prom to musisz mieć akt notarialny... I nie wiem ile w tym prawdy. W moim przypadku jestem współwłaścicielem auta którym będziemy jechać do Cro a następnie które zabieramy na prom. Jakie dokumenty muszę mieć aby skorzystać z przeprawy promowej (Split-Brać). Czy wystarczy tylko dowód osobisty i dowód rejestracyjny auta w którym jestem współwłaścicielem (druga osoba w dowodzie rejestracyjnym te same nazwisko, ojciec).
Od razu zapytam, jak to jest z oblężeniem promów w tym miesiącu (wrzesień). Gdzie kupić bilety na prom ? Czy jest problem z kupnem biletów?
Proszę o rozwianie moich wątpliwości ;) Z góry dziękuję za odp ;)


Mi się zdaje, że nie musisz mieć aktu notarialnego. Ja jak ostatnio kupowałem bilet, nie musiałem nic pokazywać. Powiedziałem jedynie jakie bilety chcę i takie mi wydrukowano. :mrgreen:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 24.08.2016 10:27

rochu69 napisał(a):
bluesman napisał(a): Wytłumacz mi określenie "jak zwykle duży korek w Splicie" jeździsz tam raz na tydzień, raz na miesiąc ? Ja byłem w tym roku raz i np. korka nie było.

"obiechać ulicą z lewej strony do samego końca" 8O co za precyzja :mrgreen: a dokładniej ?

Nie będę zaczynał niepotrzebnej dyskusji,chodziło o info to je przekazałem ze swojego doświadczenia kilku dojazdów do portu przez miasto;pozdrawiam i więcej w tym temacie nie odpisuję.


Nie masz się co obrażać :) jeżeli jeszcze coś napiszesz to tak, by ktoś jednak z tego mógł skorzystać, po prostu więcej konkretów :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
prom ze Splitu na Brać - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone