Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Prom z Ploce do Trpanj

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
b@rt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 10.01.2012
Prom z Ploce do Trpanj

Nieprzeczytany postnapisał(a) b@rt » 18.01.2012 15:39

Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć jakie aktualnie promy pływają na trasie Ploce - Trapnj? Chodzi mi dokładnie o to czy są to promy typu wjeżdżasz i wycofujesz potem (jakieś 9 lat temu właśnie takim płynąłem) czy może są to już promy przejazdowe. Pytam się bo zestawem o długości 11m nie uśmiecha mi się wycofywać z promu i będę musiał wtedy jechać na około przez Ston.
Pozdrawiam
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 18.01.2012 15:43

b@rt napisał(a):Chodzi mi dokładnie o to czy są to promy typu wjeżdżasz i wycofujesz potem (jakieś 9 lat temu właśnie takim płynąłem) czy może są to już promy przejazdowe.


Na prom wjeżdża się tyłem, a wyjeżdża przodem.

Pozdrav
b@rt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) b@rt » 18.01.2012 15:48

Dzięki za informacje. To nie pozostaje nic innego jak jechać na około.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 18.01.2012 16:28

Jacku, jesteś pewien?

Z tego co wiem (obserwacje na nabrzeżu w Trpanju w 2010 roku), wjeżdża i zjeżdża się przodem, odkąd na trasie Ploce - Trpanj pływa nowy prom Vladimir Nazor.
Trzeszczącej Peljescanki nie ma już przynajmniej od dwóch sezonów :)

Pewność będzie miała Aldonka, bo ona nim płynęła w czasie ostatnich wakacji. Ja jestem przekonana na 90% ;)

Bart - chyba nie musisz rezygnować...
b@rt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) b@rt » 18.01.2012 16:37

maslinka napisał(a):Jacku, jesteś pewien?

Z tego co wiem (obserwacje na nabrzeżu w Trpanju w 2010 roku), wjeżdża i zjeżdża się przodem, odkąd na trasie Ploce - Trpanj pływa nowy prom Vladimir Nazor.
Trzeszczącej Peljescanki nie ma już przynajmniej od dwóch sezonów :)

Pewność będzie miała Aldonka, bo ona nim płynęła w czasie ostatnich wakacji. Ja jestem przekonana na 90% ;)

Bart - chyba nie musisz rezygnować...

No nie ukrywam że ucieszyła mnie ta informacja. :-)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 18.01.2012 16:47

b@rt napisał(a):No nie ukrywam że ucieszyła mnie ta informacja. :-)

:D

Właściwie to już jestem pewna, że wjeżdża się i zjeżdża przodem. Patrzę na zdjęcia Vladimira - widać, że przez prom można przejechać, nie trzeba cofać. Zresztą zobacz sam - link do mojej relacji.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 18.01.2012 16:56

maslinka napisał(a):Jacku, jesteś pewien?


mkm mi powiedział.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 18.01.2012 16:58

Jacek S napisał(a):
maslinka napisał(a):Jacku, jesteś pewien?


mkm mi powiedział.

Ale Mkm nie był dawno (z tego co wiem ;)) na Peljescu, a Vladimir Nazor to stosunkowo nowa "atrakcja" ;)
desperadek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 20.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) desperadek » 18.01.2012 19:04

Prom jest "przelotowy" nic nie cofasz pojazdem. Wjazd z jednej strony, wyjazd drugim końcem statku. Samochodem tylko w przód.
adikos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adikos » 18.01.2012 19:51

Maslinka ma racje jest tak jak pisze,nie ma problemu z wjazdem i wyjazdem nawet najwiekszymi zestawami :D
josefoe
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 26.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) josefoe » 18.01.2012 20:59

Problemem może być tylko kolejka która ustwia się od wczesnych godzin rannych a pojemność promu ograniczona /niewielkie stosunkowo jednostki w porównaniu do tych np. Split - Brac/ a wjazd i wyjazd bezproblemowy. W końcówce czerwca ok. 1/3 chętnych nie załapała się na poranny rejs i, niestety, dodatkowe oczekiwanie ok. 2 godzin na kolejny prom.
b@rt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) b@rt » 18.01.2012 21:15

josefoe napisał(a):Problemem może być tylko kolejka która ustwia się od wczesnych godzin rannych a pojemność promu ograniczona /niewielkie stosunkowo jednostki w porównaniu do tych np. Split - Brac/ a wjazd i wyjazd bezproblemowy. W końcówce czerwca ok. 1/3 chętnych nie załapała się na poranny rejs i, niestety, dodatkowe oczekiwanie ok. 2 godzin na kolejny prom.


W porównaniu z jazdą dookoła 2h są do przeżycia. Zresztą urlop mamy zaplanowany od 6 czerwca a w Ploce planuje być 9 czerwca z samego rano bo będziemy gdzieś między Splitem a Makarską spać więc dojazd nawet na poranny prom nie powinna być problemem, no i turystów w tym czasie nie powinno być dużo.
Pozatym będę na urlopie to gdzie ma mi się spieszyć :-)
Ostatnio edytowano 18.01.2012 21:20 przez b@rt, łącznie edytowano 1 raz
Sabina_wawa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 92
Dołączył(a): 04.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sabina_wawa » 18.01.2012 21:15

To prawda, kolejki potrafią być baaardzo długie, szczególnie jakoś w kierunku Trpanj dziwnie... w zeszłym roku pojechaliśmy na około, bo stwierdziliśmy że będzie szybciej, niż czekać na drugi skład (byliśmy w Ploce ponad godzinę przed wypłynięciem, a szlaban z końcem pełnego składu zamknął się długo przed nami).
I tak, prom jest przelotowy.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 18.01.2012 23:12

Na prom wjeżdża się przodem i wyjeżdża także przodem, prom ma jakby dwa trapy wjazdowe, po obu stronach. Jedynym problemem promu jest czasem dostanie się na niego, w sezonie czasem można mu tylko pomachać (skąd ja to znam :) ) i czekać na następny.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 19.01.2012 08:44

Przepraszam.

:oops:
Następna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone