Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Prom Split-Stari Grad (Hvar)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
acc_grand
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 02.07.2013
Prom Split-Stari Grad (Hvar)

Nieprzeczytany postnapisał(a) acc_grand » 02.07.2014 14:29

Witam! Pod koniec lipca wybieram się samochodem na wyspę Hvar. Mam kilka pytań odnośnie promu ze Splitu do Stari Gradu. Czy można dokonać jakiejś rezerwacji miejsca na promie online? Czy byłoby to wskazane? Czy ktoś w tym roku podróżował na tej trasie? Czy można jechać w ciemno i czekać na najbliższy prom?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 02.07.2014 15:16

Oj, oj... podstawa, to strona przewoźnika.. Gdybyś tam zajrzał, wiedziałbyś, że nie ma możliwości rezerwacji klik
Żeby uprzedzić dalsze pytania:
rozkład rejsów, cennik
acc_grand
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) acc_grand » 02.07.2014 15:22

Zaglądałem, zaglądałem :) Chciałem się tylko tutaj upewnić. Dzięki za odpowiedź. Rozumiem, że wygląda to tak, że jadę do Splitu, ustawiam się w kolejce i w międzyczasie kupuję bilety, czekając na najbliższy prom?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 02.07.2014 15:24

acc_grand napisał(a):Zaglądałem, zaglądałem :) Chciałem się tylko tutaj upewnić. Dzięki za odpowiedź. Rozumiem, że wygląda to tak, że jadę do Splitu, ustawiam się w kolejce i w międzyczasie kupuję bilety, czekając na najbliższy prom?
Dokładnie tak. Nie podejrzewałeś chyba, że przewoźnik wpuszcza Cię w maliny? :wink:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 02.07.2014 15:26

acc_grand napisał(a):Zaglądałem, zaglądałem :) Chciałem się tylko tutaj upewnić. Dzięki za odpowiedź. Rozumiem, że wygląda to tak, że jadę do Splitu, ustawiam się w kolejce i w międzyczasie kupuję bilety, czekając na najbliższy prom?


Dziwne......... źródłowe dane są niewiarygodne ? tu "jedna pani drugiej pani" jest pewniejsze ? :mrgreen:
Tak, stoisz jak każdy w kolejce ...
slawekzur
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 19.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekzur » 05.07.2014 09:35

Witam, jak chce płynąć do Stari Gradu samochód i 2 osoby to muszę zapłacić za auto 318 kun plus za każdą osobę po 47 kun? Czy jak się płaci za auto to za osoby już sie nie płaci? I czy może być tak,że nie wjadę na prom bo będzie duża kolejka i trzeba będzie czekać na następny?
anka19788
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 21.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka19788 » 05.07.2014 09:47

Witam mam pytanko czy dla psa też kupuje się bilet na prom
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 05.07.2014 13:03

anka19788 napisał(a):Witam mam pytanko czy dla psa też kupuje się bilet na prom

nie, czworonogi bezpłatnie; ale nie mają wstępu do "salonu".
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5740
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 05.07.2014 15:44

slawekzur napisał(a):Witam, jak chce płynąć do Stari Gradu samochód i 2 osoby to muszę zapłacić za auto 318 kun plus za każdą osobę po 47 kun? Czy jak się płaci za auto to za osoby już sie nie płaci?

Płaci się za samochód + za każdą osobę.
slawekzur napisał(a):I czy może być tak,że nie wjadę na prom bo będzie duża kolejka i trzeba będzie czekać na następny?

Może się tak zdarzyć, zwłaszcza na obleganych trasach.
anka19788
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 21.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka19788 » 05.07.2014 17:43

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
anka19788 napisał(a):Witam mam pytanko czy dla psa też kupuje się bilet na prom

nie, czworonogi bezpłatnie; ale nie mają wstępu do "salonu".

ok. dziękuje ,a czy prom drvenik- sucuraj kursuje tak jak na rozkładzie i ceny są te same
szpulaszpula
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 14.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) szpulaszpula » 06.07.2014 20:09

Tak. Pamiętaj, że na pierwszy prom należy być trochę wcześniej :) My byliśmy ok. 7:20 i byliśmy trzecim samochodem, który nie wjechał na prom o 7:30... Trochę za późno wyjechaliśmy, ale gdyby nie wielkie dostawczaki, to byśmy się zmieścili ;)

Ty jedziesz pod koniec lipca, więc pierwszy będzie o 5:45.
Italomaniak w Cro
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 16.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italomaniak w Cro » 16.07.2015 12:36

Italianofil wita Cromaniaków!
Krótkie pytanie,wybieram się na Hwar,będę płynał za Splitu w środę 5.08.15.
Ile wczesniej trzeba pojawić się w porcie aby załapać się na prom o 14.30 ,ewent.17.00.
Bardzo dziękuję za wszelkie informacje o Hwarze,bezcenne.
Sicario
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 06.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sicario » 18.07.2015 11:41

Italomaniak w Cro napisał(a):Italianofil wita Cromaniaków!
Krótkie pytanie,wybieram się na Hwar,będę płynał za Splitu w środę 5.08.15.
Ile wczesniej trzeba pojawić się w porcie aby załapać się na prom o 14.30 ,ewent.17.00.
Bardzo dziękuję za wszelkie informacje o Hwarze,bezcenne.



Wszystko zależy od ilości chętnych , nie ma reguły . Ja płynąłem w czerwcu - przyjechałem w trakcie jak odpływał prom i byłem chyba 14 czy 15 w kolejce do następnego na który czekałem bodajże 2 h. Z powrotem bałem się że się nie załapie bo na parkingu na Hvarze było bardzo gęsto ale jak się okazało to wsobodnie wjechałem i jeszcze było miejsce. Tam byłem 1.5 h wcześniej niż godzina startu.
Italomaniak w Cro
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 16.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italomaniak w Cro » 19.07.2015 14:13

Dzięki serdeczne!
Do wyjazdu coraz bliżej,pierwszy raz w Chorwacji na wyspie(wcześniej po drodze 4 dni na Węgrzech,po wielu latach).
Wszystko niby zaplanowane,łącznie z wypadem na Peljesac i Korculę.
Pozdrawiam Cromaniaków.
giggy
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 12.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) giggy » 14.08.2015 12:07

Witam,

Mam pytanie, jesli na samochodzie osobowym (ford mondeo) mam 2 rowery na dachu to płacę normalnie czy coś extra? Jest z tym jakiś problem ? Ktoś miał taką sytuację z autopsji?
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone