Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

prom Rjeka - Korcula

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dirr2
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 13.02.2011
prom Rjeka - Korcula

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dirr2 » 14.02.2011 00:31

Witam.
Chciałabym się dowiedzieć - uzyskać potwierdzenie - czy dobrze zrozumiałam
Prom Rjeka - Korcula wypływa z Rjeki tylko w poniedziałki i piątki?
Czy oprócz Jardoliniji na tej trasie kursują inne linie?

Czy w sezonie letnim rozkład umieszczony na stronie Jadrolinji ulega zmianie - np. dokładają rejsy w inne dni?
Zaplanowaliśmy wyjazd na Korculę - apartament mamy od poniedziałku 04.07 i marzy nam się rejs właśnie od Rjeki do Korculi jako dobry początek wakacji tj. dodatkowa atrakcja :-) Idealnie byłoby gdyby prom wyruszał z Rjeki w niedzielę......
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 14.02.2011 09:31

w sezonie pływa więcej promów, ale więcej nie wiem :)
aga2
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1022
Dołączył(a): 10.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga2 » 14.02.2011 14:55

Niestety w sezonie pływają również tylko dwa promy w tygodniu, w piątowy i poniedziałkowy wieczór wypływają z Rijeki.
Wydaje mi się że na stonie Jadrolinij jest już rozkład jazdy na sezon letni.
Dirr2
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 13.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dirr2 » 14.02.2011 15:46

Tak wiem - na stronie Jadrolinij jest już rozkładówka na lato - ale własnie ..... to co mnie interesuje - czyli Rjeka - Korcula tylko poniedz. piątek ... :-(
aga2
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1022
Dołączył(a): 10.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga2 » 15.02.2011 08:29

no, niestety tak. Ale warto pomysleć nad dopasowaniem do tego rezerwacji apartamentu, bo to naprawdę fajny sposób na rozpoczęcie wakacji :)
zybog
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zybog » 15.02.2011 11:10

dokładnie tak jak piszecie- prom pływa tylko 2x w tygodniu.Płynąłem nim już pare razy.W tym roku będzie pływał troche mniejszy prom /dawniej był to Marko Polo-b. duży/, dlatego proponuje już teraz robić rezerwacje kabin.Najwygodniej http://www.croatia.com.pl/. Bardzo miłe panie udzielą wszelkich informacji i zrobią rezerwacje.Kabiny są z oknem albo bez- praktycznie to okno do niczego nie jest potrzebne, bo i tak idzie się na pokład oglądać widoki a różnica w cenie jest.
Dirr2
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 13.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dirr2 » 21.02.2011 09:01

Czyli z niedzielnego rejsu Rjeka - Korcula nici.......
A jak w poniedziałkowe poranki wygląda sprawa promów z Drvenikai Orebicia? Duże kolejki?
W Drveniku z tego co się orientuję kupujesz bilet i czekasz na prom?
Dirr2
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 13.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dirr2 » 01.03.2011 09:11

Heja.
Może ktoś podpowie mi od której startują promy w Drveniku i Orebiciu - do Korculi?
Pozdrav DIRR
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 01.03.2011 10:55

Dirr2 napisał(a):Heja.
Może ktoś podpowie mi od której startują promy w Drveniku i Orebiciu - do Korculi?
Pozdrav DIRR


Wystarczy spojrzeć na stronę przewoźnika....(pod latarnią najciemniej, prawda?) Orebić - Korčula (Dominče)...Co do drugiego połaczenia jeszcze nie wiadomo, jaki przewoźnik (dwa lata temu Mediteranska plovidba zrezygnowała z liniii; na samym początku sezonu przejęła to Jadrolinija, ale teraz znowu nie majątego w rozkładzie; zatem albo przejmą w ostatnij chwili, albo ktoś inny dostanie koncesję (albo linia nie ruszy wcale).. tam są tylko 3 promy dziennie tu stary rozkład (o ile ktoś to przejmie, pewnie będzie wyglądało podobnie).
dzeeej
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 04.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzeeej » 08.04.2011 15:46

A jaki jest koszt mniej wiecej? Zapewne nie ma znizek dla studentow?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 08.04.2011 15:49

dzeeej napisał(a):A jaki jest koszt mniej wiecej? Zapewne nie ma znizek dla studentow?


Zniżek dla studentów nie ma (tylko dla dzieci do 12 roku życia); cenniki są na stronie przewoźnika.. wystarczy na nią wejść.
Pozdrawiam

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone