Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Prom na Korculę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Alita
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alita » 08.06.2009 18:11

larry123 napisał(a):
Alita napisał(a):Witajcie, mam pytanie jak najszybciej dostać się (samochodem) na wyspę Hvar?

Ze Splitu kursują promy. Oto cennik

Lepiej jest jechać dalej do Drvenika i płynąć do Sucuraju. Później przez całą wyspę masz drogę z niespdzianką. :lol: Tu jest cennik do Drvenika

A gdzie się znajduje?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 08.06.2009 20:26

Alita napisał(a):
larry123 napisał(a):
Alita napisał(a):Witajcie, mam pytanie jak najszybciej dostać się (samochodem) na wyspę Hvar?

Ze Splitu kursują promy. Oto cennik

Lepiej jest jechać dalej do Drvenika i płynąć do Sucuraju. Później przez całą wyspę masz drogę z niespdzianką. :lol: Tu jest cennik do Drvenika

A gdzie się znajduje?

Co gdzie się znajduje?
Alita
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alita » 09.06.2009 14:01

Nie wiedziałam gdzie jest Drvenic ale już znalazłam :lol:
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 09.06.2009 14:33

e-lka napisał(a):
mkm napisał(a):
e-lka napisał(a):A ten prom Drvenik - Korčula, jak blisko dopływa do centrum miasta Korčula? Chodzi mi o to, czy trasę tą można przebyć pieszo czy raczej jakimś pojazdem?


Port Domince jest oddalony ok. 2 km od starówki .


Dzięki mkm.
Czy można tą trasę pokonać jakimś lokalnym pojazdem?
Bo jeśli będzie upał to niekoniecznie będziemy mieć ochotę na 2km spacerek :)

Jak długo płynie prom Drvenik - Korčula?


Prom płynie dwie i pół godziny . Lokalna komunikacja ... :? Na pewno coś się znajdzie :D
http://www.korcula.net/grad/pitanja/q13.htm
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 09.06.2009 16:46

mkm napisał(a):
e-lka napisał(a):
mkm napisał(a):
e-lka napisał(a):A ten prom Drvenik - Korčula, jak blisko dopływa do centrum miasta Korčula? Chodzi mi o to, czy trasę tą można przebyć pieszo czy raczej jakimś pojazdem?


Port Domince jest oddalony ok. 2 km od starówki .


Dzięki mkm.
Czy można tą trasę pokonać jakimś lokalnym pojazdem?
Bo jeśli będzie upał to niekoniecznie będziemy mieć ochotę na 2km spacerek :)

Jak długo płynie prom Drvenik - Korčula?


Prom płynie dwie i pół godziny . Lokalna komunikacja ... :? Na pewno coś się znajdzie :D
http://www.korcula.net/grad/pitanja/q13.htm

Do starówki jest własnie ok. 2km.
Z tego co widziałam 2 lata temu, to nie ma czym dojechać..
Hm, a może jakąś taksówką wodną? - tak może być najłatwiej.
Z tego portu Domince (zaznaczony na mapce jako port ;) ) do starówki idzie się albo ulicą (zaznaczyłam na różowo) albo promenadą nad morzem (na czerwono, tylko przechodzi się obok hotelu Bon Repos). Z tym że samo podejście przed starym miastem może być trochę męczące z bagażami i w samo południe.
Najlepiej w porcie zapytać, czy można czymś dojechać, napewno będa wiedzieć.
Nie martwcie się za napas :)
Pozdrówki!

Obrazek
e-lka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 243
Dołączył(a): 07.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) e-lka » 09.06.2009 16:53

Dzięki Mutiaq za full wypas odpowiedź.
Jestem pod wrażeniem !!! :D
Extra!!!!! :D
ineczka71
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 04.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ineczka71 » 09.06.2009 23:16

Promy ze Splitu zawijaja konkretnie do Korculi i to przy samej starowce. Niestety, w kwestii tej podrozy ja mam doswiadczenia niezybyt mile, o czym gdzies juz napisalam (rozlatujacy sie prom i gigantyczne opoznienie), ale i promy bywaja rozne.
Jesli chodzi tylko o zwiedzenie miasta, to rzeczywiscie lepiej bez samochodu, bo my bedac pod koniec maja nie mielismy gdzie zaparkowac samochodu. A w sezonie na pewno bedzie duzo gorzej!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.06.2009 07:51

ineczka71 napisał(a):Promy ze Splitu zawijaja konkretnie do Korculi i to przy samej starowce. Niestety, w kwestii tej podrozy ja mam doswiadczenia niezybyt mile, o czym gdzies juz napisalam (rozlatujacy sie prom i gigantyczne opoznienie), ale i promy bywaja rozne.
Jesli chodzi tylko o zwiedzenie miasta, to rzeczywiscie lepiej bez samochodu, bo my bedac pod koniec maja nie mielismy gdzie zaparkowac samochodu. A w sezonie na pewno bedzie duzo gorzej!


Ze Splitu to prom płynie do Vela Luka, a co do promu to płynąłem nim na początku maja 2009 i to był najnowszy i najładniejszy prom jakim do jet pory płynąłem w Cro (a już na kilku wyspach byłem) był kawiarnia, wygodne fotele, telewizory LCD, czyściutko.
Może akurat mieliście pecha z tym promem.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 10.06.2009 12:50

junkers111 napisał(a):
ineczka71 napisał(a):Promy ze Splitu zawijaja konkretnie do Korculi i to przy samej starowce. Niestety, w kwestii tej podrozy ja mam doswiadczenia niezybyt mile, o czym gdzies juz napisalam (rozlatujacy sie prom i gigantyczne opoznienie), ale i promy bywaja rozne.
Jesli chodzi tylko o zwiedzenie miasta, to rzeczywiscie lepiej bez samochodu, bo my bedac pod koniec maja nie mielismy gdzie zaparkowac samochodu. A w sezonie na pewno bedzie duzo gorzej!


Ze Splitu to prom płynie do Vela Luka, a co do promu to płynąłem nim na początku maja 2009 i to był najnowszy i najładniejszy prom jakim do jet pory płynąłem w Cro (a już na kilku wyspach byłem) był kawiarnia, wygodne fotele, telewizory LCD, czyściutko.
Może akurat mieliście pecha z tym promem.


Obaj macie rację. Ze Splitu do Vela Luki płynie prom linii lokalnej, natomist ten, który przypływa do miasta Korčula to prom linii płynącej wzdłuż wybrzeża (dužobalna linija) na relacji Rijeka - Split - St.Grad (Hvar) - Korčula - Dubrovnik - (Bari).
Trzeba zwracać uwagę czy prom przybija do portu Korčula czy Korčula Dominče.
Pozdrawiam
Jaskos
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 30.07.2010
Prom Drvenik - Korćula

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaskos » 30.07.2010 10:30

Mam pytanie,czy Ktoś korzystał w tym roku z tego połączenia i jak wygląda kwestia obłożenia tej linii w dni powszednie tj od poniedziałku do czwartku.dzięki za wszystkie informacje.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 30.07.2010 11:02

DENIS4
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 03.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) DENIS4 » 30.07.2010 12:03

POWIEM TAK MASAKRA pierwszy prom startuje o 7:30 ja bylem w ubiegla Srode o 6:20 przed promem i sie nie zalapalem pozostalo mi pojechac do Ploce na prom.Próbuj moze nie kazdy dzien jest tak oblozony
MMucha
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 29.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) MMucha » 30.07.2010 12:17

podłącze się do tematu,

jak najlepiej dostać się na Korcule?
ile kosztuje prom z Drvenik - Korćula oraz Orebic-Korcula?
Czy dobrze jest traktować Korcule jako bazę wypadową do Dubrownika i okolic?
Co warto w okolicy zobaczyć? (do 100 km)

z góry dziękuję za podpowiedzi
ps. próbowałem na tematy tych promów coś znaleźć jednak nie odnalazłem na forum.
Jaskos
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 30.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaskos » 30.07.2010 12:32

Na półwysep możeszjeszcze wystartować z Ploce do Trpanja-z tego co pamiętam to cena za 3 osoby i samochód ok.150zł.- wg takiego rozkładu:DISTRICT OF SPLIT
PLOČE – TRPANJ (Pelješac)
Car ferry
01.06. – 30.09.2010
Line 633
Every day
No.
PLOČE
TRPANJ
I
04:30 (03.07.-06.09.)
06:15
II
07:30
09:00
III
10:15
11:15
IV
12:30
13:30
V
15:00
16:30
VI
17:30
18:45
VII
20:00
21:00(02.07.-05.09.)
Duration of voyage - 60 minutes
następnie kilka -kilkaście km i jesteś w Orebiciu.
DENIS4
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 03.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) DENIS4 » 30.07.2010 13:14

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone