Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Prom na Hvar - rozkład a rzeczywistość

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kamila_i_marcin
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 19.04.2006
Prom na Hvar - rozkład a rzeczywistość

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamila_i_marcin » 04.08.2009 14:03

Czytałam wielokrotnie że promy na Hvar kursują często, z Drvenika w zasadzie na bieżąco, a wg rozkładu jadrolinji nie wygląda to tak fajnie.
Ze splitu co 2.5h a z Drvenika co 1.5h.
Czy może rozkłady w internecie sobie a rzeczywistość sobie?
Planuję załapać się na prom ze Splitu o 14.30 ale jak nie zdążę to następny mam o 17 :(
Jak to jest tak naprawdę?
Ostatnio edytowano 09.08.2009 16:06 przez kamila_i_marcin, łącznie edytowano 1 raz
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 04.08.2009 14:32

z Drvenika kursuje wg rozkładu
raz płynęłam SG-Split, też zgodnie z rozkładem
AndrzejPK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 289
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejPK » 04.08.2009 16:27

testowałem 2 x i był raczej bardzo punktualny +/- 5 min
zybog
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zybog » 04.08.2009 19:27

Pływają zgodnie z rozkładem ale chcąc mieć pewność że popłyniesz musisz być wcześniej i ustawiasz się w kolejce.
bobemce
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bobemce » 05.08.2009 07:19

A 1,5h w Drveniku wcale nie trwa tak długo, zwłaszcza że na miejsce z reguły nie przyjeżdża w momencie odpływania jednego promu. Poza tym jeśli jedziesz jeszcze w szczycie sezonu, warto wspomnieć o tym, że często ostatni prom na wyspę wcale nie jest ostatnim. Chodzi mianowicie o to, że jeśli jest zapotrzebowanie, to dokładany jest jeszcze jeden "ostatni" kurs.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004
Re: Prom na Havr - rozkład a rzeczywistość

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 05.08.2009 11:40

kamila_i_marcin napisał(a):Czytałam wielokrotnie że promy na Hvar kursują często, z Drvenika w zasadzie na bieżąco, a wg rozkładu jadrolinji nie wygląda to tak fajnie.
Ze splitu co 2.5h a z Drvenika co 1.5h.
Czy może rozkłady w internecie sobie a rzeczywistość sobie?


No bo właśnie wg rozkładu są często i na bieżąco :roll:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 05.08.2009 11:57

W szczycie sezonu wedle, potrzeby (ze względu na dużą ilość pasażerów oczekujących na przeprawę) zadza się, że pływają i promy, których nie ma w regularnym rozkładzie rejsów. Wszystko uzależnione od natężenia ruchu. Na trasie Drvenik - Sućuraj, gdy w szcycie sezonu kolejki stają się gigantyczne, pływają dwa promy non stop i rozkład wtedy właściwie przestaje obowiązywać
Opóżnienia na trasie Split - St.Grad się zdarzają (zwłaszcza, gdy jest to prom relacji Rijeka - Dubrovnik - załadunek i rozładunek trwa nieco dłuzej - czasem opóżnienia i 60 min. ; poza tym zdarza się też tankowanie promu.)
Pozdrawiam
kamila_i_marcin
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 19.04.2006
Re: Prom na Havr - rozkład a rzeczywistość

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamila_i_marcin » 06.08.2009 13:31

Plumek napisał(a):
No bo właśnie wg rozkładu są często i na bieżąco :roll:


no to ja mam chyba inne pojęcie słowa często, bo dla mnie co 2.5h to wcale nie często :(
kamila_i_marcin
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 19.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamila_i_marcin » 06.08.2009 13:33

A podpowiedzcie jeszcze jak to wygląda w Splicie, przyjeżdzam, załóżmy 2h przed odpłynięciem promu, ustawiam się w kolejce i co? Czekam aż sie zacznie załadunek? Czy mogę zostawić auto w tej kolejce i skoczyć np coś zjeść? A bilet kupuję wcześniej w budce i z nim wjeżdżam na pokład?
A na promie się zostawia auto i trzeba wyjść na pokład? I czy na promie coś można zjeść?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006
Re: Prom na Havr - rozkład a rzeczywistość

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 06.08.2009 15:21

kamila_i_marcin napisał(a):
Plumek napisał(a):
No bo właśnie wg rozkładu są często i na bieżąco :roll:


no to ja mam chyba inne pojęcie słowa często, bo dla mnie co 2.5h to wcale nie często :(


Hm... to nie są autobusy miejskie, to rejsy morskie... A jak często kursuje pociąg relacji Warszawa - Kraków???? Dwa razy, trzy razy w ciągu dnia...

kamila_i_marcin napisał(a):A podpowiedzcie jeszcze jak to wygląda w Splicie, przyjeżdzam, załóżmy 2h przed odpłynięciem promu, ustawiam się w kolejce i co? Czekam aż sie zacznie załadunek? Czy mogę zostawić auto w tej kolejce i skoczyć np coś zjeść? A bilet kupuję wcześniej w budce i z nim wjeżdżam na pokład?
A na promie się zostawia auto i trzeba wyjść na pokład? I czy na promie coś można zjeść?


Naturalnie, ustawiasz auto w kolejce, zamykasz auto, idziesz po bilet, potem na kawę, obiad, zwiedzanie czy co Ci się żywnię podoba. Załadunek zaczyna się jakieś 30-40 min przed wypłynięciem, zatem kolejka wcześniej nie drgnie. Podczas rejsu auto zostaje w garażu, a pasażerowie są na pokładzie, w salonach itp. (w zależności od tego, jak wygląda prom; przy krótkich relacjach - np 20, 30 min. rejsu nie ma salonów)
kamila_i_marcin
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 19.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamila_i_marcin » 07.08.2009 06:53

Dzięki bardzo za tą informację. Może faktycznie przesadzam, naczytałam się na forum że promy kursują bardzo często i się trochę rozczarowałam :)
translatiff
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) translatiff » 07.08.2009 11:45

ja też miałem przyjemność kursowania tymi promami i nie mam żadnych zastrzeżeń, choć nie ukrywam, że lepiej z Drvenika płynąć niż ze Splitu, to fakt. pozdrawiam
mamunia
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mamunia » 07.08.2009 20:55

ja w czerwcu płynołem z Rjeki na Hwar do Stari Gradu całkiem sympatycznie tylko w nocy było strasznie zimno na promie (klima chyba na maxa) ,powrót był do Splitu.
mariuszkrk
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariuszkrk » 09.08.2009 08:22

Wczoraj wracałem z Hvaru (Sucuraj-Drvenik) pływają 2 promy i są co 45 minut w obie strony.
kamila_i_marcin
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 19.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamila_i_marcin » 09.08.2009 09:34

O czyli jednak częściej niż rozkładzie :) to dobra wiadomość, chyba jednak zdecyduję się płynąć z Drvenika.
Następna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Prom na Hvar - rozkład a rzeczywistość
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone