Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Prom lub katamaran Split-Hvar - w 1 dzień..?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ltd440
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 18.06.2012
Prom lub katamaran Split-Hvar - w 1 dzień..?

Nieprzeczytany postnapisał(a) ltd440 » 18.06.2012 13:25

Szanowni, czy ktoś ma jakiś patent, jak można popłynąć ze Splitu do Hvaru rano i wrócić pod wieczór, w ten sam dzień? Wszystkie połączenia, jakie znalazłem (Jadrolinia) to rejs na Hvar wieczorkiem i powrót rano - a to mnie nie urządza, niestety.
Pomożecie..?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 18.06.2012 15:12

Główny port na wyspie to St.Grad... w sezonie 7 promów Jadroliniji ze i do Splitu dziennie (w tym i nocny)..
W porcie masz bezpośredni autobus do Hvaru.. rozkład jazdy autobusów zsynchronizowany jest z rejsami promów...więc na każdy rejs jest kurs autobusu z Hvaru do portu St.Grad.

Split-St.Grad-Split
Rozkład jazdy autobusów na wyspie klik lub klik
ltd440
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 18.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ltd440 » 19.06.2012 13:52

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Główny port na wyspie to St.Grad... w sezonie 7 promów Jadroliniji ze i do Splitu dziennie (w tym i nocny)..
W porcie masz bezpośredni autobus do Hvaru.. rozkład jazdy autobusów zsynchronizowany jest z rejsami promów...więc na każdy rejs jest kurs autobusu z Hvaru do portu St.Grad.

Split-St.Grad-Split
Rozkład jazdy autobusów na wyspie klik lub klik


Wielkie dzięki - widzę, że Chorwację macie "obcykaną" na wszystkie strony:) Dziękuję za podpowiedź!
p.s. a jak znaleźć w Splicie przystań promową ?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 19.06.2012 15:09

Ja tu po prostu mieszkam; trudno więc, bym nie wiedziała...Poza tym zawsze warto wspomóc się mapą, by poznać inne nazwy miejscowości na wyspie poza nazwą jej stolicy.. jak widać, bywa to pomocne lub nawet konieczne....
Poza tym uważnie czytać i przeglądać strony www.. Jadrolinija obok nazwy portu w nawiasie podaje i nazwę wyspy...spójrz, proszę....
ltd440 napisał(a): p.s. a jak znaleźć w Splicie przystań promową ?

klik
klik

Pozdrawiam
franiafranka
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 10.04.2017
Rejsy ze Splitu

Nieprzeczytany postnapisał(a) franiafranka » 27.06.2017 14:56

Witam wszytskich:).
W tym roku po raz pierwszy wybieramy się do Chorwacji. Naszą pierwszą bazą jest Kastela (6 noclegów). Chciałam poradzić się doświadczonych Cromaniaków, którą wyspę polecają na jednodniową/kilkugodzinną wycieczkę.
Na forum znalazłam link do rozkładu rejsów: jadrolinija (nie mogę umieszczać linków). Chciałam się dowiedzieć, którą wyspę polecacie na zwiedzanie: wyspę Vis, Solta czy może Brac (Supetar)?
Zdaje sobie sprawę, że jeden dzień na wyspie to mało, ale dla nas atrakcją ma być również rejs(głównie). Znalazłam również wieczorny rejs ze Splitu: happytovisit -Split-Sunset-Boat-Cruise . Może ktoś z Was korzystał z podobnych atrakcji i jest w stanie coś nam polecić :)?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Rejsy ze Splitu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.06.2017 18:43

franiafranka napisał(a):Witam wszytskich:).
W tym roku po raz pierwszy wybieramy się do Chorwacji. Naszą pierwszą bazą jest Kastela (6 noclegów).

kastela-t31768.html

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Prom lub katamaran Split-Hvar - w 1 dzień..?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone