Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Prom Drvenik - Sucuraj (Hvar)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
PavveL
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 28.07.2009
Re: Prom Drvenik - sucuraj (hvar)

Nieprzeczytany postnapisał(a) PavveL » 02.07.2015 18:51

Nie ma rezerwacji biletów na lokalne promy. Ustawiasz się w kolejce i czekasz. Nie wiem jak z Drvenika, ze Splitu gdy jesteś godzinę przed planowanym wypłynięciem to zmieścisz się na najbliższy prom (ja się załapywałem).

ps.
W najbliższą sobotę też będę na promie na Hvar. A może przez Drvenik?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Prom Drvenik - sucuraj (hvar)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 02.07.2015 19:17

PavveL napisał(a):Nie ma rezerwacji biletów na lokalne promy.

Od niedawna już jest.
http://www.jadrolinija.hr/en/ferry-croatia
Użytkownik usunięty
Re: Prom Drvenik - sucuraj (hvar)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.07.2015 21:27

I to jest dobra wiadomość. Ale jest też informacja, że nie ma gwarancji na podróż o wybranej godzinie. Więc kolejka jak zwykle.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Prom Drvenik - sucuraj (hvar)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 02.07.2015 21:39

ołowiany napisał(a):I to jest dobra wiadomość. Ale jest też informacja, że nie ma gwarancji na podróż o wybranej godzinie. Więc kolejka jak zwykle.

W praktyce niewiele to zmienia, o ile respektują bilet na daną godzinę również w późniejszych porach w danym dniu.
Użytkownik usunięty
Re: Prom Drvenik - sucuraj (hvar)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.07.2015 21:57

Mikromir napisał(a):
ołowiany napisał(a):I to jest dobra wiadomość. Ale jest też informacja, że nie ma gwarancji na podróż o wybranej godzinie. Więc kolejka jak zwykle.

W praktyce niewiele to zmienia, o ile respektują bilet na daną godzinę również w późniejszych porach w danym dniu.


Chyba się nie zgodzę. Bo właśnie w praktyce chciałbym mieć zagwarantowane miejsce na wybraną godzinę. Wystarczy wprowadzić obowiązek zgłoszenia się w porcie min. xxxminut.
Interesuje mnie konkretny rejs z Ploce na Peljesac i przy gwarancji zaokrętowania nie musiałbym rozpatrywać alternatywy drogowej przez BiH. Co się również wiąże z ew. stratą kosztów rezerwacji.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Prom Drvenik - sucuraj (hvar)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 02.07.2015 22:02

O tym mówię. Jeśli nie masz gwarancji wjazdu na prom o wybranej porze, a możesz wjechać na kolejne promy w danym dniu, to dalej jest tak samo jak było przed wprowadzeniem rezerwacji. Ciekawa jestem, jak to wygląda w praktyce...
Użytkownik usunięty
Re: Prom Drvenik - sucuraj (hvar)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.07.2015 22:06

Mikromir napisał(a):O tym mówię. Jeśli nie masz gwarancji wjazdu na prom o wybranej porze, a możesz wjechać na kolejne promy w danym dniu, to dalej jest tak samo jak było przed wprowadzeniem rezerwacji. Ciekawa jestem, jak to wygląda w praktyce...


Też mnie to interesuje. Czekajmy na relacje.
sloninka2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 486
Dołączył(a): 30.06.2011
Re: Prom Drvenik - sucuraj (hvar)

Nieprzeczytany postnapisał(a) sloninka2 » 02.07.2015 22:29

My płyneliśmy dwa lata temu z Drvenika do Sucuraj.Chcieliśmy się załapać na pierwszy prom,ale niestety dwa samochody przed nami skończyło się miejsce :evil: ,więc byliśmy wściekli że trzeba będzie tyle czekać
(1,5 godz.) do następnego i ku naszemu zaskoczeniu za jakieś pół godzinki :mrgreen: podstawili następny .Podobno czasem tak robią jak jest zwiększony ruch.
Darraz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 10.04.2010
Re: Prom Drvenik - sucuraj (hvar)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darraz » 12.07.2015 23:12

Dodatkowy kurs przy zwiększonym ruchu? Byłoby całkiem miło. Rezerwować nie będę, skoro i tak nie mam gwarancji dostania się na prom o wybranej godzinie, pojadę, stanę w kolejce i zobaczymy co będzie.
AlAn_K
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 279
Dołączył(a): 18.11.2015
Re: Prom Drvenik - sucuraj (hvar)

Nieprzeczytany postnapisał(a) AlAn_K » 21.12.2016 16:30

sloninka2 napisał(a):My płyneliśmy dwa lata temu z Drvenika do Sucuraj.Chcieliśmy się załapać na pierwszy prom,ale niestety dwa samochody przed nami skończyło się miejsce :evil: ,więc byliśmy wściekli że trzeba będzie tyle czekać
(1,5 godz.) do następnego i ku naszemu zaskoczeniu za jakieś pół godzinki :mrgreen: podstawili następny .Podobno czasem tak robią jak jest zwiększony ruch.


Jeśli ktokolwiek z wybierających się liczy że zarezerwuje sobie bilet on-line na konkretną godzinę i wjedzie na prom na 100% to jest w wielkim błędzie. Jest to niemożliwe i niewykonalne z uwagi choćby na fakt, że prom obsługuje różne rodzaje samochodów (osobowe, dostawcze, autobusy, ciężarowe). Każdy zajmuje inną ilość miejsca, a w interesie operatora jest, by miejsce to sprzedać w jak największym stopniu. Zatem może się okazać, że będąc wcześniej w kolejce, a mając duże auto, zostaniecie wstrzymani a wjedzie samochód mniejszy, czy motor. Nie ma w tym nic dziwnego. Z powodzeniem ustawcie się w kolejce i czekajcie. Bilet zakupiony w danym dniu, zachowuje ważność w tym dniu (przynajmniej tak było w naszym przypadku). Problemem może okazać się ostatni prom, ale obsługa to też ludzie i myślę, że nie będzie problemu z dogadaniem się w takiej sytuacji. Poza tym, zwykle ostatnie promy nie są obłożone w 100%, bo nikt nie chce jechać po ciemku do Jelsy :). Pozostają zatem ci co miejsce docelowe mają w Sururaju, a tych nie jest wielu. W związku z powyższym nie doradzam kupowania on-line na konkretną godzinę, zwłaszcza, że w sezonie letnim promy kursują na okrągło (bez trzymania się sztywnych godzin).
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Prom Drvenik - sucuraj (hvar)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 21.12.2016 21:31

AlAn_K napisał(a):Jeśli ktokolwiek z wybierających się liczy że zarezerwuje sobie bilet on-line na konkretną godzinę i wjedzie na prom na 100% to jest w wielkim błędzie. (...)
W związku z powyższym nie doradzam kupowania on-line na konkretną godzinę, zwłaszcza, że w sezonie letnim promy kursują na okrągło (bez trzymania się sztywnych godzin).


W tym roku testowałam połączenia Makarska - Sumartin oraz Supetar - Split. W obydwu przypadkach kupowałam bilet on-line, przy rezerwacji wymagano wyboru godziny, ale nie miało to właściwie znaczenia. Na e-bilecie podana była tylko data. O ile pamiętam, płynęłam o innej godzinie niż zaznaczyłam przy rezerwacji i nie było problemu.
Natomiast wcześniejszy zakup biletu on-line jest świetną sprawą, gdyż nie trzeba stać w kolejce do kasy. Zdarzyło mi się kiedyś przyjechać w ostatniej chwili przed wypłynięciem promu - musiałam odstać kwadrans i o mały włos nie wjechalibyśmy na ten prom. Dlatego polecam e-bilet, zwłaszcza, że nawet nie trzeba go było drukować, wystarczyło pokazać w komórce pdf przesłany przez Jadroliniję mailem.

eticket.jpg
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Prom Drvenik - sucuraj (hvar)

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 21.12.2016 22:13

Mikromir napisał(a):W tym roku testowałam połączenia Makarska - Sumartin oraz Supetar - Split.

Ooo :!: i mam ceny :D
a auto to gratis płynęło :?: :roll:

Fajny avatar ..... z Povlji :D :wink:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Prom Drvenik - sucuraj (hvar)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 21.12.2016 22:24

lotnikwsk napisał(a):Ooo :!: i mam ceny :D
a auto to gratis płynęło :?: :roll:

Auto nie płynęło wcale. :oczko_usmiech:
Ale gdyby płynęło, musiałoby zapłacić całe 160 kun! 8O :wink:

Fajny avatar ..... z Povlji :D :wink:

:D :D
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Prom Drvenik - sucuraj (hvar)

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 21.12.2016 22:51

Mikromir napisał(a):Auto nie płynęło wcale. :oczko_usmiech:

Tak myślałem :?
Czyli ja będę musiał zapłacić całe 275,5 kuny :cry:
.....oczywiście razy dwa :wink: :papa:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Prom Drvenik - sucuraj (hvar)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 21.12.2016 23:17

lotnikwsk napisał(a): Czyli ja będę musiał zapłacić całe 275,5 kuny :cry:
.....oczywiście razy dwa :wink: :papa:

No chyba że zdecydujesz się... tam pozostać. :oczko_usmiech:
:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Prom Drvenik - Sucuraj (Hvar) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone