Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Prom Drvenik -Korcula

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 17.06.2011 23:20

relaks5 napisał(a):No to super !!! dzięki za info mam nadzieje że rozkład jest obowiązujący bo ktoś go podważał.


Nikt nie podważał, a połączenie ruszyło od dziś....mniej więcej tydzień temu pojawił się oficjalny komunikat na stronach krajowej agencji ds. transportu przybrzeżnego (która to zajmuje się koncesjami) o uruchomieniu linii ...
relaks5
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 25.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) relaks5 » 18.06.2011 06:02

Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że prom jednak jest, bo już myślałem ze będę musiał jechać na około a to daleko. Prom jest trochę drogi a w właśnie ktoś wie czy płacimy za samochód i za każdego ludka nim jadącego?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 18.06.2011 07:53

relaks5 napisał(a):Prom jest trochę drogi a w właśnie ktoś wie czy płacimy za samochód i za każdego ludka nim jadącego?

A czy patrząc na cennik można mieć wątpliwości (przecież są nawet obrazki..)?
Nie wiem, czy przeprawa taka znowu droga .. dla porównania: Jadrolinija : Split- St.Grad: osoba 47 kn, auto 318 kn.. (porównywalna trasa)...
tatabysiu
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 30.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) tatabysiu » 01.07.2011 15:37

Witam.
W latach 2001-2006 jechałem na wyspy/półwyspy Chorwacji 5 razy i zawsze jakimiś promami w lipcu/sierpniu. Do Vela Luka ze Splitu płynąłem 3 razy (zawsze popołudniowym promem po noclegu w Austrii albo na Węgrzech) i nie było żadnego problemu jeśli się przyjechało na 3-4 godz przed odpłynięciem. Z powrotem płynąłem raz (ok. 2 godz stania w kolejce) oraz jeden raz Trpanj-Ploce (wtedy wiał mocny bora i prom sie opóźnił i kolejka sie skróciła, potem mało brakowało do rzygania a auto pokryło się solą bo to był otwarty pokład samochodowy). Trzeci raz chciałem wracać też z Trpanj ale nie udało się bo za późno podjechaliśmy (wracaliśmy lądem przez Ston).

Ciekawe jak teraz jest się tam pływa.
Pozdrawiam.
binkowskig
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 315
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) binkowskig » 13.07.2011 18:04

majeczka napisał(a):
relaks5 napisał(a):http://www.korcula.net/news_images/201106_lnp.pdf Znalazłem na stronie internetowej wyspy to chyba zozwiewa wątpliwości

...wierz mi, promy kursują wg rozkładu codziennie i raczej precyzyjnie. Na pewno rozwieją Twoje wątpliwości... :D



W 1994 roku postanowiliśmy zrobić wycieczkę z Drvenika na Korcule. Padło na poniedziałek. Niestety czynniki mocno subiektywne wpłynęły na to, że zaspaliśmy . W związku z tym przełożyliśmy wycieczkę na wtorek...i bardzo dobrze się stało. Bo w poniedziałek o 16:30 prom nie wypłynął z Korculi bo była "awaria". Powrócił do Drvenika dopiero we wtorek i około 8 rano popłynełiśmy na wycieczkę. Czasami takie zaspanie dobrze się kończy. Osobiście nie miałbym nic przeciwko temu aby przenocowac pod "gwiazdami" na wyspie...ale moja trzyletnia córka miałby pewnie inny pogląd na takie spędzanie nocy. W tym roku również biore taki wypad pod uwagę ale....
filipekROW
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 09.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) filipekROW » 16.08.2011 16:20

witam mam pytanko, czy plynol ktos z was w tym sezonie z Drvenika na Korczule? czy sa duze kolejki i czy mozna placic karta za bilety?
Mam zamiar plynac w sobote o godz 7.30
pozdrawiam
piotr_pp
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 14.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr_pp » 16.04.2013 15:58

Odgrzebuje trochę stary temat, ale nigdzie nie znalazłem świeżych informacji.

Jak wygląda obecnie sytuacją z tym promem? Będzie pływał w sezonie 2013?

W zeszłym sezonie chyba działał - znalazłem tutaj rozkład: http://www.chorwackie.pl/dalmacja/trans ... guide.html

// Edit
Udało znaleźć mi się informację:
U sljedećih nekoliko dana započet će i postupak za odabir brodara koji će održavati sljedeće sezonske državne linije:
- 9141 Pula – (Unije) – Mali Lošinj – (Ilovik) - Zadar
- 101 Rijeka – Split – Stari Grad – Korčula - Dubrovnik
- 641 Drvenik – Dominče.

Także jeszcze nie wiadomo ...
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 16.04.2013 20:20

W zeszłym roku płynęłam tym promem na Korčulę. Rozkład pojawił się gdzieś na przełomie maja i czerwca. Prom zaczynał kursować od około 15 czerwca do połowy września.
david8213
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 09.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) david8213 » 21.05.2013 12:59

Prom jest po ok 20zł od osoby tak ?
Można wejść na górę. Jest gdzie na tym promie pooglądać widoki czy trzeba siedzieć w pomieszczeniu ?

Co to jest: Dominče ? Nazwa portu, wioski... ?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 21.05.2013 13:10

Dominče to port oddalony o kilka kilometrów od Korčuli.
Co do tego, jak wygląda sam prom, tego nikt nie wie, ponieważ nie ogłoszono jeszcze, który przewoźnik w tym sezonie linię będzie obsługiwał i od kiedy ruszy.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 21.05.2013 14:00

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Dominče to port oddalony o kilka kilometrów od Korčuli.


Słyszałam, że na trasie Domince - Korcula stare miasto kursuje autobus kompatybilny czasowo z promem. Czy ktoś to może potwierdzić i ewentualnie podać jakieś szczegóły?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 21.05.2013 14:19

Mikromir napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Dominče to port oddalony o kilka kilometrów od Korčuli.


Słyszałam, że na trasie Domince - Korcula stare miasto kursuje autobus kompatybilny czasowo z promem. Czy ktoś to może potwierdzić i ewentualnie podać jakieś szczegóły?

Moja złota rada: niemalże wszystkie miejscowości (a już na pewno średnie i większe) mają swoje wspólnoty turystyczne (hr Turistička zajednica); zaczynaj zatem zawsze od dokładanego przeglądania tychże stron (znajdziesz je wpisując nazwę miejscowości i skrót TZ); gwarantuję, że znajdziesz tam wszystkie najpotrzebniejsze wiadomości albo przydatne linki.
Zanim zadasz kolejne pytanie, przejrzyj tę stronkę pod kątem tego, co Cię interesuje.
Czary mary, tara: TZ Korčula i dalej zakładeczka typu "jak do nas" (hr kako do nas/ eng. arrivals), następnie "autobusem" i ..... dalej dasz chyba radę.
P.S. Każdy port położony poza centrum miasta jest połączony z centrum autobusami; ich kursy rzecz oczywista są zawsze zsynchronizowane z rejsami.
Pozdrawiam
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 21.05.2013 15:02

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
Mikromir napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Dominče to port oddalony o kilka kilometrów od Korčuli.


Słyszałam, że na trasie Domince - Korcula stare miasto kursuje autobus kompatybilny czasowo z promem. Czy ktoś to może potwierdzić i ewentualnie podać jakieś szczegóły?

Moja złota rada: niemalże wszystkie miejscowości (a już na pewno średnie i większe) mają swoje wspólnoty turystyczne (hr Turistička zajednica); zaczynaj zatem zawsze od dokładanego przeglądania tychże stron (znajdziesz je wpisując nazwę miejscowości i skrót TZ); gwarantuję, że znajdziesz tam wszystkie najpotrzebniejsze wiadomości albo przydatne linki.
Zanim zadasz kolejne pytanie, przejrzyj tę stronkę pod kątem tego, co Cię interesuje.
Czary mary, tara: TZ Korčula i dalej zakładeczka typu "jak do nas" (hr kako do nas/ eng. arrivals), następnie "autobusem" i ..... dalej dasz chyba radę.
P.S. Każdy port położony poza centrum miasta jest połączony z centrum autobusami; ich kursy rzecz oczywista są zawsze zsynchronizowane z rejsami.
Pozdrawiam


Dziękuję! :D :papa:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 21.05.2013 16:45

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Czary mary, tara: TZ Korčula i dalej zakładeczka typu "jak do nas" (hr kako do nas/ eng. arrivals), następnie "autobusem" i ..... dalej dasz chyba radę.


No i dałam radę... ale rozkład jest tylko do końca czerwca...
Widać trzeba jeszcze poczekać. Chyba, że w szczycie sezonu obowiązują jakieś inne zasady, np. według potrzeb?
Na szczęście wygląda na to, że tych kursów do centrum jest cała masa i to niedrogo (15 kun single, 28 kun return) :)

Dzięki raz jeszcze :papa:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 21.05.2013 17:59

Mikromir napisał(a): No i dałam radę... ale rozkład jest tylko do końca czerwca...
Widać trzeba jeszcze poczekać. Chyba, że w szczycie sezonu obowiązują jakieś inne zasady, np. według potrzeb?
Na szczęście wygląda na to, że tych kursów do centrum jest cała masa i to niedrogo (15 kun single, 28 kun return) :)
Dzięki raz jeszcze :papa:


Cóż, skoro nie ogłoszono jeszcze nowego rozkładu rejsów, nie ma też rozkładu jazdy autobusów, bo te, jak wcześniej wspomniałam, są zsynchronizowane z rejsami.... Możesz być pewien, że po przypłynięciu do portu na pasażerów będą czekały autobusy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Prom Drvenik -Korcula - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone