Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

prognoza na wrzesień 2009 początek miesiąca

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 10.05.2009 21:15

pablo2222 napisał(a):
zybog napisał(a): Ja też wybieram się na początku wrzesnia- w jaki rejon jedziesz? może wspólny dojazd / tzn. wpare aut/.

Ze Szczecina do Hr to chyba masz nie po drodze do Szczawnicy. W twoim przypadku tylko przez Niemcy. Takie jest moje zdanie.
Pozdr



Masz racje
kobe74
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 01.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobe74 » 30.05.2009 20:46

od kilku lat jeżdże we wrześniu i raczej nie mam co narzekac na pogodę . Choc musze przyznac ze w ubiegłym roku było raczej w kratkę ... ale czy najwazniejsza jest pogoda ?? ja tam sie dobrze bawie nawet gdy pada deszcz ... nie ważne przy jakiej pogodzie wazne ze w Vela Luce :)
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 02.06.2009 11:15

Chorwacja we wrześniu też piękna być potrafi ale....ja się już we wrześniu tam nie wybiorę. W Zeszłym roku byliśmy mniej więcej od połowy września, generalnie kiepsko: deszczowo, zimno, wietrznie, raptem może z 3 dni plażowej pogody. Cieszył mnie Dubrownik nawet w deszczu bo mi akurat pogoda nastroju na wakacjach nie psuje ale ze względu na dziecko i chęć plażowania wybieram już środek lata :) Prawdą jest, że pogody się nie przewidzi. W zeszłym roku starzy Chorwacji mówili, że tak brzydkiego września nie pamiętają, że dawno tak nie było.
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 02.06.2009 12:44

yskyerka napisał(a):Chorwacja we wrześniu też piękna być potrafi ale....ja się już we wrześniu tam nie wybiorę. W Zeszłym roku byliśmy mniej więcej od połowy września, generalnie kiepsko: deszczowo, zimno, wietrznie, raptem może z 3 dni plażowej pogody. Cieszył mnie Dubrownik nawet w deszczu bo mi akurat pogoda nastroju na wakacjach nie psuje ale ze względu na dziecko i chęć plażowania wybieram już środek lata :) Prawdą jest, że pogody się nie przewidzi. W zeszłym roku starzy Chorwacji mówili, że tak brzydkiego września nie pamiętają, że dawno tak nie było.


W zeszłym roku w drugiej połowie września pogoda zepsuła się w większości krajów w południowej Europie...
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 02.06.2009 13:04

JoannaG napisał(a):
yskyerka napisał(a):Chorwacja we wrześniu też piękna być potrafi ale....ja się już we wrześniu tam nie wybiorę. W Zeszłym roku byliśmy mniej więcej od połowy września, generalnie kiepsko: deszczowo, zimno, wietrznie, raptem może z 3 dni plażowej pogody. Cieszył mnie Dubrownik nawet w deszczu bo mi akurat pogoda nastroju na wakacjach nie psuje ale ze względu na dziecko i chęć plażowania wybieram już środek lata :) Prawdą jest, że pogody się nie przewidzi. W zeszłym roku starzy Chorwacji mówili, że tak brzydkiego września nie pamiętają, że dawno tak nie było.


W zeszłym roku w drugiej połowie września pogoda zepsuła się w większości krajów w południowej Europie...


Dokładnie, a do 15 września były potworne upały...
Pozdrawiam
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 02.06.2009 15:32

Hmmm, może w zeszłym roku nie zasłużyłam na urlop :) eee, na pewno to moi znajomi nie zasłużyli :)
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 05.03.2010 10:48

Wrzesień 2009 w Chorwacji był udany. Zaliczyłem jeszcze 2 dni sierpnia (upały ogromne). Od początku września było ciepło, ale co noc robiło się chłodniej i po 10.IX wieczorami wiało dość mocno. Poruwnując pogodę do czerwca, to jest bardziej znośnie w wrześniu, mniej turystów, łatwiej się zasypia, mniej komarów.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 05.03.2010 11:59

rapez napisał(a):Wrzesień 2009 w Chorwacji był udany. Zaliczyłem jeszcze 2 dni sierpnia (upały ogromne). Od początku września było ciepło, ale co noc robiło się chłodniej i po 10.IX wieczorami wiało dość mocno. Poruwnując pogodę do czerwca, to jest bardziej znośnie w wrześniu, mniej turystów, łatwiej się zasypia, mniej komarów.

W zeszłym roku lato trwało wyjątkowo długo.. Po krótkim ochłodzeniu w połowie września, wróciła piękna pogoda i cały pierwszy tydzień października spędziłam na plaży..
twister07
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3071
Dołączył(a): 24.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) twister07 » 05.03.2010 15:51

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):W zeszłym roku lato trwało wyjątkowo długo.. Po krótkim ochłodzeniu w połowie września, wróciła piękna pogoda i cały pierwszy tydzień października spędziłam na plaży..


tylko pozazdrościć 8)
Jacek_Do
Croentuzjasta
Posty: 189
Dołączył(a): 28.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek_Do » 05.03.2010 16:20

Prognoza długoterminowa dla Polski co prawda ale zawsze to coś:
http://www.twojapogoda.pl/encyklopedia/ ... zonowa.htm
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 05.03.2010 16:45

twister07 napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):W zeszłym roku lato trwało wyjątkowo długo.. Po krótkim ochłodzeniu w połowie września, wróciła piękna pogoda i cały pierwszy tydzień października spędziłam na plaży..


tylko pozazdrościć 8)

No i właśnie my trafilismy na to krótkie ochłodzenie w połowie września :evil:
Byliśmy 6dni na Pagu i o dziwo ta cała bora trwała 5dni.
Zimno jak na wrześniową Chorwację (~20*C), pochmurno, kropiło :roll: , woda jak w Bałtyku..., pływałam, nie powiem, ale przyjemnie nie było :cry:
No i w ostatni masz dzień pobytu wstajemy rano, a tu palma, słońce, ze 30*C... a my mamy wyjeżdżać...
Dlatego ten nasz Pag to taki nieudany był :(
Szczególnie zazdrościłam nero'wi, bo Jego zdjęcia i wogóle pogoda Pagowa...
no cóż :) ŻYCIE :P
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 05.03.2010 18:35

Cóż powiedzieć.. pech... niestety się zdarza... (z dużym wyprzedzeniem przewidzieć nie sposób).
Pag "owiewany" nieco bardziej niż na przykład nasza wyspa (bliskość Velebitu robi swoje). Jedyne wyście to na drugą połowę września wybierać jednak miejsca jak najbardziej na południe, najlepiej wyspy i raczej te położone dalej od lądu...
Pozdrawiam
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 06.03.2010 14:32

Zachciało mi się Pagu, to mam ;)
Ale wrócę tam jeszcze... kiedyś ... i będzie piękna pogoda, napewno!
hehe ;)
jurekk
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 02.03.2010
Do mutiaq

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurekk » 08.03.2010 16:50

Dziś przeczytałem Twój post z dn. 20.10.2009 nt. kwatery w Mandre.Jestem bardzo zainteresowany bliższymi danymi.
Jeśli możesz bardzo proszę o ew. szczegóły.
Jeżeli to nie kłopot to na mój e-mil;
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl Dziękuję.
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 29.04.2010 15:40

W Chorwacji byłem dopiero trzy razy, zawsze zastanawiałem się dlaczego tutaj jest pełne słońce a na lądzie (gdzie byli moi znajomi), pada deszcz? Sytuacja powtarzała się co roku, w sumie miałem może 4 dni braku słońca prze te trzy wyprawy. Fakt, że pierwsza była czerwiexc-lipiec 2007 i upał był okropny; w południe było tak gorąco, że ochłodzenie w morzu nie pomagało :P Ale opinia, że na wyspach pogoda jest lepsza ma swoje odzwierciedlenie w kilku wątkach na tym forum.
Ciekawi mnie czemu "cykady" nie były słyszalne we wrześniu. W czerwcu-lipcu, to dopiero była głośna orkiestra!!!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
prognoza na wrzesień 2009 początek miesiąca - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone