Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Problemy dla wszystkich kierowcó jadacych do raju przez Łódź

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
viali
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 26.03.2012
Problemy dla wszystkich kierowcó jadacych do raju przez Łódź

Nieprzeczytany postnapisał(a) viali » 15.07.2012 17:18

Witam serdecznie jako ze mieszkam w Łodzi chcialbym poinformować was że na dzien dzisiejszy to miasto jest totalnie zakorkowane przy wylocie z racji remontu na ulicy Rzgowskiej to jest ta ulica na ktorej miesci sie miedzy innnymi MC donald .

Remontuja most i niestety to utrudnienie powoduje okolo 30 minutowy korek .
Kolejne utrudnienei czeka was pzry CZMP zwezenie do jednej nitki z racji robienia wiaduktu pod nowa trase
Utrudnienei numer 3 jest na wysokosci tuszyna i kolejna nowa trasa ktora bedzie w przyszlosci powoduje straszne korki.

ogolnie na odcinku 20 km 3 roboty drogowe i czas ktory zajmie nam to to okolo 1.5 godziny w tygodniu drogowym.

z racji tego ze moja praca to przedstawiciel handlowy i w tych miejscach niestety musze byc codzien moge informowac was jak to z dnia na dzien wyglada.
ja wyjezdzam juz za 5 dni , ale do tego czasu odopowiadam na wszystkie pytania jak to ominac a takze o biezacy stan korkow

.

Pozdrawiam
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 15.07.2012 18:45

W Łodzi zawsze był bałagan drogowy. To robotnicze sldowskie zaplecze wyborcze Kwaśniewskiego i Millera. Miasto mocne w propagandzie sukcesu i nic ponadto.
paolooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 449
Dołączył(a): 29.07.2007
Re: Problemy dla wszystkich kierowcó jadacych do raju przez

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolooo » 15.07.2012 19:25

viali napisał(a):Witam serdecznie jako ze mieszkam w Łodzi chcialbym poinformować was że na dzien dzisiejszy to miasto jest totalnie zakorkowane przy wylocie


Niepotrzebine opowiadasz takie historie, są oczywiście zwężenia w miejscach które opisujesz, ale nie na tyle aby się zastanawiać czy wybrać jakiś objazd. Przejazd napewno nie zajmie więcej niż pokonanie Czestochowy (w godzinach szczytu) a wcześnie rano, wieczorem i w nocy to już wogóle nie ma o czym mówić.
Panowie/Panie ruch odbywa się na bieżąco i oby tylko takie problemy do CRO bywały.
paolooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 449
Dołączył(a): 29.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolooo » 15.07.2012 19:28

darek1 napisał(a):W Łodzi zawsze był bałagan drogowy. To robotnicze sldowskie zaplecze wyborcze Kwaśniewskiego i Millera. Miasto mocne w propagandzie sukcesu i nic ponadto.


A ten komentarz to już nie wiem po co....co to ma do tematu :?:
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 15.07.2012 21:07

z północy skręcić w Ozorkowie i przez Grotniki do Aleksandrowa,z Aleksandrowa na Konstantynów kier.Lublinek,Pabianice (tylko nie wiem czy S14 oddana),jeżeli nie to Chocianowicką do Pabianickiej,potem albo w prawo na Pabianice i w lewo do Rzgowa albo w lewo w Pabianicką,potem w prawo w Rudzką i już tą ostatnią do samej trasy
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 15.07.2012 21:40

Witam,
Planowałem w piątek 27.07 jechać autostradą do Strykowa i potem na Częstochowę aby ominąc Gierkówkę.
Czy w tej sytuacji to się opłaca?
P.
Dziekan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 139
Dołączył(a): 20.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziekan » 15.07.2012 21:48

Wracałem dziś z Częstochowy DK1 przez Łódź, potem DK 14 do Strykowa, około 16 i największym utrudnieniem na jakie się natknąłem to kierowcy jadący lewym pasem wolniej od pozostałych :evil:
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 15.07.2012 21:49

a której planujesz przeprawę przez Łódź?
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 15.07.2012 22:07

no tak 8 - 9 rano
P.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Problemy dla wszystkich kierowcó jadacych do raju przez

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 15.07.2012 22:10

paolooo napisał(a):
viali napisał(a):Witam serdecznie jako ze mieszkam w Łodzi chcialbym poinformować was że na dzien dzisiejszy to miasto jest totalnie zakorkowane przy wylocie


Niepotrzebine opowiadasz takie historie, są oczywiście zwężenia w miejscach które opisujesz, ale nie na tyle aby się zastanawiać czy wybrać jakiś objazd. Przejazd napewno nie zajmie więcej niż pokonanie Czestochowy (w godzinach szczytu) a wcześnie rano, wieczorem i w nocy to już wogóle nie ma o czym mówić.
Panowie/Panie ruch odbywa się na bieżąco i oby tylko takie problemy do CRO bywały.


Potwierdzam - nie są to duże problemy. Spory korek robi się tylko od Ptaka do tego nowego węzła "Rzgów". Tych 2 pierwszych praktycznie nie zauważyłem - tylko zwężenia. W tamtą stronę jechałem w piątek ok. 19tej i było ze 20 minut stania. Z powrotem niedziela 6 rano - płynnie.
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 15.07.2012 22:17

kibel od Zgierza do Łodzi, o tej godzinie zresztą z każdego okolicznego miasteczka będzie masakra.Najlepiej do 7.00.Po południu znowu powroty z pracy oraz wyjazd elementu napływowego do rodzinnych stron na weekend.
Poszukaj na forum,był temat o objeździe Łodzi przez bodajże Brzeziny czy Rawę Maz.Z kierunku północnego pomogę,a z innych nie chcę brać odpowiedzialności,za dużo wąskich gardeł,ale pytajcie,może coś mi wpadnie do czachy jako tubylcowi i wieloletniemu kierowcy.
Dziekan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 139
Dołączył(a): 20.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziekan » 15.07.2012 22:41

piotr62 napisał(a):Witam,
Planowałem w piątek 27.07 jechać autostradą do Strykowa i potem na Częstochowę aby ominąc Gierkówkę.
Czy w tej sytuacji to się opłaca?
P.


Jechałem tak w piątek 29 czerwca. Bez problemów. Polecam
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 15.07.2012 22:43

jara napisał(a):kibel od Zgierza do Łodzi,


Te okolice znam słabo, ale z mapy wynika, że ze Strykowa jadę 14-stką nie przez Zgierz.
P.
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 15.07.2012 22:53

tak,ja pisałem o zjeździe w Emilii,bliżej mnie.Strykowska jest szeroka i szybciej się przebijesz,nawet o tej porze.
christo1250
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 12.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) christo1250 » 16.07.2012 09:51

Faktycznie, jadąc na południe, przed Tuszynem, można wpakować się w spory korek. W środę po południu, stałem tam prawie 40 minut. Wcześniejsze utrudnienia, proponuję ominąć jadąc przez tzw. Rudę. Łodzianie wiedzą doskonale o co chodzi. Jadący tranzytem muszą zjechać z jedynki w prawo (DK 14) i przed wiaduktem skręcić w lewo w ul. Rudzką. Dalej już za znakami. Mówię oczywiście o wyjeździe z Łodzi. Wcześniejszych utrudnień (Zgierz - Łódź) nie znam, ale ze Zgierza można przejechać przez tzw. Łagiewniki (w okolicach MCDonalds'a w Zgierzu skręcić w lewo droga nr 71 a następnie po paru kilometrach w prawo w Łagiewnicką.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Problemy dla wszystkich kierowcó jadacych do raju przez Łódź
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone